Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

No i pierwsza jazda pokazała - komfort jazdy nieporównywalnie lepszy z wolnossącym manualnym poprzednikiem.

A co do temperatury w skrzyni - najwięcej wzrosła na podjeździe od Mniszka na Starą Lubowlę - do 111 stopni (na moment oczywiście).

W całej 2000 km trasie do Włoch raz jeszcze weszła na chwilę na 109 i kilka razy na 107.

Generalnie temperatura oscylowała w okolicach 100, czyli jednak dość dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zulos napisał:

No i pierwsza jazda pokazała - komfort jazdy nieporównywalnie lepszy z wolnossącym manualnym poprzednikiem.

Czekaj, czekaj - czyli poprzednim autem holowało Ci się lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Czekaj, czekaj - czyli poprzednim autem holowało Ci się lepiej?

No trochę zamotałem - oczywiście "komfort jazdy nieporównywalnie lepszy w porównaniu z wolnossącym manualnym poprzednikiem":-)

Niby te same wymiary i tylko kilkadziesiąt kilogramów cięższy, ale te dodatkowe KM w turbo, a przede wszystkim Nm robią swoje - w porównaniu do poprzedniego momentami zapominałem, że mam cepkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni wybrałem się do Norwegii automatem. Samochód 122KM a przyczepa waży 1300kg. Nie było większego problemu, no może jak były większe górki to musiałem zmienić bieg na niższy. Jedna rada, jeżeli jedziecie z przyczepą kempingową samochodem z automatem lepiej używać biegów półautomatycznych 1,2,3,4,5. Po pierwsze lepiej hamuje się silnikiem na większych wzniesieniach a po drugie zdecydowanie mniej pali. Sprawdźcie i porównajcie sami :) Pozdrawiam!

przyczepa-nasza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tiptronic pewnie chodzi.

auto malutkie jak na taka przyczepe, ale moj stary scenic jeszcze mniejszy był a miał 1300kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam proszę o pomoc mam automat z 9 stopniową skrzynią biegów zazwyczaj ciągniemy nią przyczepę 1500 kg kiedy auto czuje że jedzie pod górkę zrzuca do 3 biegu i ryje na wysokich obrotach czy to normalne czykazdy automat tak ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalne.   ASB automatycznie dobiera bieg w zależności od terenu i obciążenia auta. Zasada jest taka ,ze w trudnym terenie szczególnie w górach powinno się ograniczyć zakres działania ASB np. do trzeciego biegu.  Dotyczy to także dużych siników o dużym momencie obrotowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,4 benzyna 130 kw  ma założony gaz małżonek dostaje spazmów i uważa ze wykończymy skrzynie biegów jak będziemy ciągać tą przyczepę wyczytałam gdzieś aby przy Asb częściej wymieniać olej w niej jak jezdzi z dużym obciążeniem tak tez zrobiliśmy w zeszłym roku wymienialiśmy olej w tym tez zamierzamy 

Edytowane przez Ivi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tylko się da to w górach jeździć w trybie manualnym, bo często w takich warunkach jednak myślimy sprawniej niż automat (choć to też dotyczy głównie małych silników).

Ja wręcz mam w instrukcji takie zalecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem lepiej powoli wjechać na 3 4 biegu niż zadawać mu większe?

i one tak maja ze zrzucają na mniejszy bieg i wysokie obroty maja tak?..

 

Wiecie ja baba jestem nie znam sie na tym kompletnie a chciałabym tez jakoś ochronić to auto bo dla mojego ślubnego to najlepiej je sprzedać a mi sie tym dobrze jezdzi na codzień wiec nie chce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 18:25, Commander napisał:

Co to są biegi półautomatyczne????

Tiptronic – rodzaj zautomatyzowanej  (półautomatycznej) skrzyni biegów. Kierowca oprócz możliwości jazdy w trybie automatycznym "D", ma do dyspozycji tryb manualny. W trybie manualnym zmiana biegów następuje sekwencyjnie, czyli kolejno bez możliwości omijania poszczególnych biegów

W dniu 8.07.2019 o 18:25, Commander napisał:

Ile to Mitsubishi ma na haku???

1400 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.