Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Commander napisał:

Jak jadę z góry to ustawiam tempomat np na 60 i nic mnie nie interesuje.

W sumie... ciekawa koncepcja. Wypróbuję przy najbliższej okazji, ciekawe co bedzie się działo u mnie... kernel panic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak robię na zjazdach z budą. Czasami sobie nawet 3 zapnie .

Cholerka teraz się zastanawiam czy dobrze napisałem z tymi obrotami w czasie jazdy... Tak często jeżdżę na tempomacie...że już nie wiem . Może nie opadają...hm. chyba jednak nie. To obserwacja z krakowskich korków. Potrzebuję 1500 obrotów żeby jedzic po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że spadają. Może tak się wydawać że to obroty jałowe silnika lecz są trochę wyższe. Mowa oczywiście  o starych kiblach hydrokinetycznych.?? 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie MAN ,ten nowy z 14 skrzynią i z silnikiem d 26 ma tak zwanego ekorola , luzowanie mozna mu wyłączyć , pozatym ma opcje 4 zakresów o ile może zwolnic i się rozpędzić , trzyma się w tym zadanym zakresie  + /- od zadanej predkości , potrafi spalić około 5 litrów mniej od poprzedniej wersji , jedzie o wiele żwawiej , w poprzednim luzowania nie mozna było wyłączyc , teraz to poprawiono i od razu efekt w spalani widoczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, adaml61 napisał:

Odnośnie MAN ,ten nowy z 14 skrzynią i z silnikiem d 26 ma tak zwanego ekorola , luzowanie mozna mu wyłączyć , pozatym ma opcje 4 zakresów o ile może zwolnic i się rozpędzić , trzyma się w tym zadanym zakresie  + /- od zadanej predkości , potrafi spalić około 5 litrów mniej od poprzedniej wersji , jedzie o wiele żwawiej , w poprzednim luzowania nie mozna było wyłączyc , teraz to poprawiono i od razu efekt w spalani widoczny .

Dokładnie o to auto mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilk435 napisał:

Cezarr w dużych nie ma automatu.

To jest manual z automatycznym sprzęgłem.

Mylisz się to jest automat biegi zmienia sama , ale ze sprzęgłem , widzisz skrzynia z mercedesa osobowego automat , na przekładniach planetarnych ,plus wewnetrzne sprzegła cierne ,, wykorzystywana do driftu  ,daje się przed sprzegło cierne zamiast oryginalnego wandlera  , zewnętrzną pompę oleju , dokłada sie zmieniacz zewnętrzny i przenosi 1000 koni , tak 1000 to nie pomyłka , ale dalej to automat ,tyle że sekwencyjny .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to działa ale jest dokładka pneumatyczna która normalnie wysprzegla.

Chodzi mi oto że w dużych nie ma, takich nazwijmy to "ślizgających automatów" jak w osobówkach czy nawet w autobusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilk435 napisał:

Cezarr w dużych nie ma automatu.

To jest manual z automatycznym sprzęgłem.

Mylisz się to jest automat biegi zmienia sama , ale ze sprzęgłem , widzisz skrzynia z mercedesa osobowego automat , na przekładniach planetarnych ,plus wewnetrzne sprzegła cierne ,, wykorzystywana do driftu  ,daje się przed sprzegło cierne zamiast oryginalnego wandlera  , zewnętrzną pompę oleju , dokłada sie zmieniacz zewnętrzny i przenosi 1000 koni , tak 1000 to nie pomyłka , ale dalej to automat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.