Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, mundek28 napisał:

Widzę że wypowiadają się tu właściciele skrzyń DSG. Skorzystam z okazji i zapytam, jak to jest z ruszaniem autem z taka skrzynią, przed wbiciem D trzeba trzymać nogę na hamulcu tak jak w klasycznym automacie czy auto zaczyna się toczyć dopiero po dodaniu gazu?

Zawsze hamulec i cokolwiek mieszasz. Tak samo zmiana przód / tył samochód musi stać w miejscu. W MCP to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mundek28 napisał:

jak to jest z ruszaniem autem z taka skrzynią, przed wbiciem D trzeba trzymać nogę na hamulcu

Ford z PowerShiftem pełznie bez dodawania gazu. Parkowanie więc załatwia się bez dotykania gazu. Natomiast jak zatrzymam się na stromym i trzeba ruszyć, wtedy trzeba dodać gazu. (Można puścić hamulec, nie stoczy się bo hamukce trzyma hill assist)

11 godzin temu, tomekk napisał:

Przyznam argumentacja z tymi światłami stop powaliła mnie tak, że nie mam nic sensownego do dodania

Ciekawe co by powiedzieli w jakimkolwiek mieście, które nie leży na równinie. W Kraku większość skrzyżowań ma pochyłości, wszyscy stoją z wciśniętymi hamulcami niemal w całym mieście :) Pewnie dzbany udajo że majo atomaty :)?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kulturę jazdy jaką mamy.

W dzień nie ma problemu ale w nocy k##wica mnie bierze jak za takim debilem muszę stać.

Do tego jeszcze halogeny przód tył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:
7 godzin temu, mundek28 napisał:

jak to jest z ruszaniem autem z taka skrzynią, przed wbiciem D trzeba trzymać nogę na hamulcu

Ford z PowerShiftem pełznie bez dodawania gazu. Parkowanie więc załatwia się bez dotykania gazu. Natomiast jak zatrzymam się na stromym i trzeba ruszyć, wtedy trzeba dodać gazu. (Można puścić hamulec, nie stoczy się bo hamukce trzyma hill assis

Każda sprawnie działająca skrzynia tak działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 22:15, Krzysztof75 napisał:

Nigdy manuala nie włączyłem jeżdżąc z przyczepą.Po co automat?On sam doskonale wybiera,szczególnie po autostradzie.

Dla mnie 6 bieg za niskie obroty dlatego wlanczam mamual i 5..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wypowiadają się tu właściciele skrzyń DSG. Skorzystam z okazji i zapytam, jak to jest z ruszaniem autem z taka skrzynią, przed wbiciem D trzeba trzymać nogę na hamulcu tak jak w klasycznym automacie czy auto zaczyna się toczyć dopiero po dodaniu gazu?
Jeździsz dokładnie tak samo jak klasycznym automatem, przy jeździe z przyczepą wyłączam autoholda i przy manewrach nie używam gazu, wystarczy operować samym hamulcem jak w klasycznym automacie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 14:03, Zulos napisał:

No właśnie wydaje mi się, że nie do końca o to chodzi. Jak na tempomacie zadane było 130, zwolniłem do 125 i wduszałem Restore, to od razu redukował i to wydaje mi się, że 2 biegi w dół i z 2.000 obr. wskakiwał na 4.500, a wszystko po to, żeby o te 5 km/h przyspieszyć... Na prawdę niefajnie to wyglądało. przestałem w ogóle używać R i przyspieszałem sam, bo było to nie do zniesienia...

Zulos, a nie masz w menu opcji pracy tempomatu? W vag masz chyba 3 tryby i przy ustawienu trybu przyspieszania na sport faktycznie redukuje ale w trybue normal przyspiesza w opisanej sytuacji bez redukcji...

W dniu 18.01.2019 o 22:04, mundek28 napisał:

Widzę że wypowiadają się tu właściciele skrzyń DSG. Skorzystam z okazji i zapytam, jak to jest z ruszaniem autem z taka skrzynią, przed wbiciem D trzeba trzymać nogę na hamulcu tak jak w klasycznym automacie czy auto zaczyna się toczyć dopiero po dodaniu gazu?

Przed każdą zmianą polożenia trzeba wcisnąć hebel (no dobra na sport i manual nie trzeba). U mnie autohold jesr na stałe włączony więc po puszczeniu hamulca auto czeka na dotknięcie gazu. Bez autohold puszczenie hamulca powoduje pełzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mefju napisał:

Zulos, a nie masz w menu opcji pracy tempomatu? W vag masz chyba 3 tryby i przy ustawienu trybu przyspieszania na sport faktycznie redukuje ale w trybue normal przyspiesza w opisanej sytuacji bez redukcji...

Dzięki za sugestię - sprawdzę.

A jeśli nie ma w menu użytkownika, to się wybiorę na serwis i może mogą to ustawić z pozycji menu serwisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie mogę znaleźć tego posta, ktoś tu ostatnio pisał że u niego w klasycznym automacie po puszczeniu gazu włącza się tzw wolne koło i obroty spadają do poziomu biegu jałowego. Nie dawało mi to spokoju wiec ostatnio obserwowałem jak to jest u mnie. Ja mam skrzynie ZF 6hp26 i konwerter z tzw. lockup’em (czyli takim wewnętrznym dodatkowym sprzęgłem które w momencie spięcia wyrównuje obroty wewnątrz konwertera między innymi po to żeby się olej nie grzał nadmiernie). Otóż u mnie na zimnej skrzyni (np. samochód stoi całą noc na kempingu w zimie) rownież włącza się to wolne koło czyli jak tylko odpuszczę gaz to obroty spadają do poziomu biegu jałowego a jak dodam gazu to skrzynia zachowuje się normalnie jak skrzynia bez lockup’u czyli jedzie na ciągłym poślizgu konwertera. Dopiero jak olej w skrzyni osiągnie jakaś temperaturę która skrzynia uznaje za wystarczającą do prawidłowej pracy włącza się lockup. Wyglada to podobnie jak w manualu. Puszczasz gaz a obroty zaczynaja lekko spadać (co jest efektem działania oporów powietrza, toczenia itd) ale samochód dalej jedzie na danym biegu, jak zwalniasz to dalej na biegu zwalnia, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednim czyli którym 1:1? Piszesz o tej konkretnej skrzyni czy o jakiejś tam?

Z tego co czytałem to ta skrzynia może używać lockupu już od 1 biegu. Chyba w trybie sport tak się dzieje.

Poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ostatnie przełożenie. 

No i jak widać każda skrzynia może dzialać inaczej. Trochę nie chce mi się wierzyć że lockup może być zapiety przy hamowaniu silnikiem lub przy gwałtownym przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, danielpoz napisał:

Lockup włącza się tylko na biegu bezpośrednim. To o czym ty piszesz to po prostu zwiększone ciśnienie w przekładni a tym samym  przenoszenie części momentu w drugą stronę. 

Jak to powiedzieli w jednym z moich ulubionych polskich filmów:  „...i już się Pan mija z prawdą, prawda?” :)

Attachment.html?attachmentId=762488

Tu jest specyfikacja funkcjonalna tej skrzyni, na stronie 14 napisali że technicznie jest możliwość zapinania lockup’u na wszystkich biegach i że zależy to od sterownika

 

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Chodzi mi o ostatnie przełożenie. 

No i jak widać każda skrzynia może dzialać inaczej. Trochę nie chce mi się wierzyć że lockup może być zapiety przy hamowaniu silnikiem lub przy gwałtownym przyspieszaniu.

U mnie dwa ostatnie to są nadbiegi, ostatni 1:1costam to 4.

Nie wiem jak jest przy hamowaniu silnikiem ja pisałem o sytuacji kiedy puścisz gaz.

Przy gwałtownym przyspieszaniu tez oczywiście nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.