Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden! Każde wysprzęglenie zasprzęglenie skrzyni powoduje zużycie chociażby tarczek. Ale tak jak pisałem, i tak jak przeczytasz w instrukcji do konkretnej skrzyni. Skoro rano zapalasz auto jest na P to nie ma sensu i potrzeby wajhowania bo nie zapinasz i nie rozpinasz. Proste. Tak samo stoisz na światłach i nie ma potrzeby i nie wskazane jest wrzucanie na P ze względu na podzespoły eksploatacyjne np konwertera który najbardziej jest narażony i obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mati43 napisał:

Żaden! Każde wysprzęglenie zasprzęglenie skrzyni powoduje zużycie chociażby tarczek. Ale tak jak pisałem, i tak jak przeczytasz w instrukcji do konkretnej skrzyni. Skoro rano zapalasz auto jest na P to nie ma sensu i potrzeby wajhowania bo nie zapinasz i nie rozpinasz. Proste. Tak samo stoisz na światłach i nie ma potrzeby i nie wskazane jest wrzucanie na P ze względu na podzespoły eksploatacyjne np konwertera który najbardziej jest narażony i obciążony.

Generalnie to bzdury opowiadasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie. Informacje są dostępne  w necie nie chce przetaczać regułek i wklejać tego. 

Czym to potwierdzasz? Poczytaj serwisówki późńiej napisz coś mądrego. Bo tak czytam tutejsze wypociny co niektórych to co drugi większy filozof a konkretów brak. Każde zapięcie skrzyni z P na D,R powoduje że konwerter przejmuje obciążenia jak i inne elementy skrzyni. ALe ja o tym wiem, Ty możesz myśleć inaczej. Nie bez powodu producent auta NIE ZALECA wrzucania na P np. w korku,światłach. Ale po Twoich wypowiedziach śmiem twierdzić że jesteś mądrzejszy od inżynierów. Także....wesołych świąt.

 

Edytowane przez Mati43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nowe cięzarówki , wołają wyłącz na luz , po około 20 sek. puki nie wzrosna obroty silnika a co za tym idzie ciśnienie oleju,( pompa skrzyni jest spieta na stałe z silnikim ) oprócz  pompy nie kręci się nic , chyba  że masz za wysokie obroty biegu jałowego , wtedy inne zachowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś ze zrozumieniem? Widocznie tak zaleca i skonstruował producent danego auta.Dyskusja nie ma sensu.Tu nie było mowy o NOWYCH CIĘŻARÓWKACH a co producent to inne zalecenia. Porównanie z tyłka wzięte..To tak jak porównać skrzynie z w124 do skrzyni 7g tronic.

1 minutę temu, wilk435 napisał:

Ciężarówki nie mają automatów!!!!

Widocznie dla co niektórych mają.

Edytowane przez Mati43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mati43 napisał:

Problematyczny jesteś naprawdę....Rób co chcesz. Ja się odniosłem tylko i wył do korków i miast a ty szukasz dziury w całym aby tylko udowodnić swoje.

Nie jestem problematyczny poprostu odpowiedz mi na pytanie skoro wiesz o skrzyniach dużo, co zrobić jak wysiadam z auta a silnik pracuje, Ty twierdzisz że na P nie wolno, jeżeli tak to co innego można zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.