Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Sory-jeszcze jedno pytanko-jak sprawdzić czy okładziny są dobre czy do wymiany????

Magzyg

 

nie uważnie czytałeś i oglądałeś :ee: na 8 zdjęciu jest pokazana regulacja okładzin i widać zakres ich pracy między dwoma kreskami Więc oczywiste że jeśli znak nie mieści sie miedzy kreskami to okładziny do wymiany :-] choć nie zawsze ... bo niekiedy można zastosować podkładki ... zresztą w tamtym temacie jest wszystko opisane Warto przeczytać całe uważnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kristofer siadaj dwója :-] jako zadanie domowe prosze się dokładnie zapoznać z; http://forum.karawaning.pl/topic/6922-wymiana-okladzin-ciernych-aks-2000-fotostory/ i http://forum.karawaning.pl/topic/6689-aks-2000/ :]

 

A na poważnie to starsze modele AKS-u 2000 miały regulacje okładzin poprzez gwint i odpowiednie wkręcanie, a nowsze z wciskanymi okładzinami miały specjalne podkładki dystansowe którymi ustawia się położenie okładzin :ok: teraz chyba jasne? :hmm: Warto naprawde przeczytać te dwa podane wyżej tematy :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer siadaj dwója :-] jako zadanie domowe prosze się dokładnie zapoznać z; http://forum.karawan...2000-fotostory/ i http://forum.karawan.../6689-aks-2000/ :]

 

A na poważnie to starsze modele AKS-u 2000 miały regulacje okładzin poprzez gwint i odpowiednie wkręcanie, a nowsze z wciskanymi okładzinami miały specjalne podkładki dystansowe którymi ustawia się położenie okładzin :ok: teraz chyba jasne? :hmm: Warto naprawde przeczytać te dwa podane wyżej tematy :miga:

 

hehe(1).gif ... dlaczego dwója ??? beksa.gif

Tylko zapytałem :skromny:

Nigdy nie wymieniałem i nigdy nie będę wymieniał okładzin w AKS 2000, dlatego zainteresowały mnie te podkładki :ee:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moje trzy grosze :)

 

Można zaszaleć i kupić orginały AL-KO. Są dwie grubości 0,3 i 0,5mm ,pakowane jak dobrze pamietam po pięć sztuk.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc w trasie dalekiej - robię postoje jak każdy co ok 200 -300km i za każdym razem mogę dociągnąć stabilizator odrobinę (na autostradach mniej bo mniej zakrętów), na PL drogach - w górach gdzie jest dużo zakrętów - różnica jest spora.

 

Tak już z innej strony, ponieważ nikt nie zwrócił na to uwagi.

Zaniepokoiło mnie to, co napisał Marek, chyba że źle to odczytałem.

Marku, czy to oznacza, że ustawiasz dźwignię stabilizatora w pozycjach pośrednich :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie słyszałem o możliwości pośredniego ustawiania dźwigni stabilizatora zaczepu (obojętnie jakiego) :niewiem:

Moim zdaniem są dwie pozycje: "stabilizacja załączona" i "stabilizacja odłączona".

Odłączonej używa się dla łatwości manewrowania (ustawianie przyczepy) :hmm: .

Oczywiście, fizycznie możliwe jest ustawienie pośrednie, ale wtedy, w krytycznej sytuacji może nastąpić samoczynne wyłączenie stabilizacji. tak przynajmniej myślę, być możne się mylę ?

Może Kol. "Przyczepy Wiola" podrzuci jakiś konkret :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi zapewne o pośrednie ustawienie dzwigni lecz według moich podejrzeń to kolega luzuje dzwignie, dokręca śrube dociskową po przeciwległej stronie dzwigni i zapina stabilizator ponownie Tak mi się wydaje :hmm: bo zostawiając dzwignie np w połowie, podczas jazdy pewnie by puściła i zluzowała stabilizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie AKS1300. Jest tak że np. jak przejadę sto kilometrów i podniosę dźwignię, to mogę jeszcze dokręcić. Jest to kwestia zużywających się okładzin i ścieralności haka. Normalne zjawisko i niema się co przejmować :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapytam tak:

czy to oznacza, że w każdym 1300 trzeba dokręcać te wykładziny co ok. 100 - 300 przejechanych km, aby nie było luzu :niewiem:

 

 

 

 

Nie trzeba. Stabilizacja nawet trochę nie spada, bynajmniej nie odczuwam tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapytam tak:

czy to oznacza, że w każdym 1300 trzeba dokręcać te wykładziny co ok. 100 - 300 przejechanych km, aby nie było luzu :niewiem:

 

Chyba tylko wtedy gdy ktoś jest nadgorliwy , Ja jeżdżę z AKS1300 kilka lat i nigdy go nie dociągałem , a działa prwidłowo .

 

Oczywiście pod warunkiem , tak jak wcześniej pisaliście , że kula jest czysta i nie zardzewiała, a także czy okładziny nie są odklejone od grzybków ( luźne ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Stabilizacja nawet trochę nie spada, bynajmniej nie odczuwam tego.

 

... i taka odpowiedź chciałem zobaczyć :skromny:

Tylko zastanawiam się, dlaczego Marek pisał, że "różnica jest spora" ?

 

http://forum.karawan...post__p__302740

 

Chyba tylko wtedy gdy ktoś jest nadgorliwy , Ja jeżdżę z AKS1300 kilka lat i nigdy go nie dociągałem , a działa prwidłowo .

 

Oczywiście pod warunkiem , tak jak wcześniej pisaliście , że kula jest czysta i nie zardzewiała, a także czy okładziny nie są odklejone od grzybków ( luźne ).

 

Tak właśnie mi się też wydawało. Inaczej ten "1300" byłby bez sensu :hmm:

Jeśli miałbym jadąc z przyczepą, zatrzymywać się np. co 200 km. i coś tam ciągle regulować :jump: , to nigdy bym nie kupił takiego stabilizatora.

Wydaje mi się, że takie "regulacje" nie są jednak potrzebne, a odczucia po nich, to raczej zwykła sugestia.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.