Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na srubie o gory łba powinno byc wytloczone 8.8 lub 10.9

na śrubie mam napis 10,9...pytanie dotyczyło czy na nakrętce tez powinien się taki znajdować...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj śruby 8,8 - w zupełności wystarczą, są również zakładane przez producentów.

Na górnej stronie łba śruby musi być wtedy oznaczenie "8,8"

Na dolnej, płaskiej powierzchni nakrętki szukaj oznaczenia "8", bo tylko tak na nakrętkach się to oznacza.

Zrobiłem fotkę:

 

post-8228-0-32673400-1395227019_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ponizej

Śruba jest ok. twarda - nie zetnie Ci jej. Nakrętka też jest ok. chociaż nie zgodna z zaleceniami. Może być "miękka" - ona nie przenosi żadnych obciążeń ścinających.

86 Nm to nie jest dużo. Wg. mnie podają to po to, żeby nie stosować większych momentów ( prawdopodobieństwo spłaszczenia rury suwadła ) a nie, żeby nie było za słabo.

Ja bym założył te nakrętki jeszcze na kleju i będzie dobrze.    :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ponizej

 

Jak wcześniej pisałem, producenci stosują 8,8.

 

Nowiutkie, kompletne, oryginalne UN "AL-KO", wyprodukowane i zmontowane przez "AL-KO".

 

post-8228-0-23863500-1395253330_thumb.jpg

 

post-8228-0-63986600-1395253334_thumb.jpg

Wszystkie śruby (dosłownie) również te mocujące zaczep AKS 3004 (czyli do 3 ton), jak i te które są stosowane do mocowania całego UN do dyszla, są w klasie 8,8.

 

post-8228-0-62337300-1395253333_thumb.jpg

 

post-8228-0-13144400-1395253332_thumb.jpg

 

Zresztą, polecam ten temat, bo już była o tym dyskusja, a wypowiadał się również Kol. "przyczepy Wiola", więc można powiedzieć, że info z pierwszej ręki:

http://forum.karawaning.pl/topic/10875-zaczep-ze-stabilizatorem/?p=262095

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obrót w niewielkim zakresie to tak. i może stukać. Ale są różne konstrukcje więc to nie jest dogmat  :google:

U mojego sąsiada zaczep kręcił się dookoła i było ok. Ważne,żeby nie było za dużych luzów w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo masz Kolego zupełnie nieodpowiednie śruby do tego (pomijam fakt, że dodatkowo za długie).

Zmieniasz zaczep, a przecież odpowiednie śruby to nie problem - nawet zakup przez internet. :hmm:

 

Kup dobre śruby 8.8 o odpowiedniej długości i na klucz imbusowy - inne się nie nadają (sam widzisz).

 

Takie śruby musisz kupić:

 

post-8228-0-14025600-1395519567.jpg

 

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz walnę się w pierś i przyznam się do pomyłki :]  Rzeczywiście śruby są 8,8. Ktoś to napisał a ja intuicyjnie powtórzyłem.

Tyle że wydawało mi się że one są fi 10 i nie zwietrzyłem błędu, przypuszczając że nie wytrzymają 86Nm.

Kristofer, WIELKIE brawa za stanowcze zwrócenie uwagi. Nie należy powielać błędów. Choć w tym przypadku, nić by się nie stało :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.