Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, bardzo Wam dziękuję, za tak szybką odpowiedź - wiem już teraz prawie wszystko o tych zaczepach...

 

 

G woli ścisłości to zaczep ten kupiłem od jednego z kolegów (nie początkujący) z tego forum toteż do niego też prędzej wysłałem zapytanie o ten mój problem - na razie nie odpowiedział bo pewnie siedzi gdzieś na majówce tn24camping.gifpifo.gif...

 

Tarczki wszystkie 4 wymieniał przed wysyłką, z wyglądu wyglądały jak nowe więc nie mam podstaw aby w to wątpić, poza tym zapewniał, iż w razie czego gdyby coś nie pasowało to mogę mu zwrócić ten zaczep - nie ma żadnego problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Słuchajcie, bardzo Wam dziękuję, za tak szybką odpowiedź - wiem już teraz prawie wszystko o tych zaczepach...

 

 

G woli ścisłości to zaczep ten kupiłem od jednego z kolegów (nie początkujący) z tego forum toteż do niego też prędzej wysłałem zapytanie o ten mój problem - na razie nie odpowiedział bo pewnie siedzi gdzieś na majówce tn24camping.gifpifo.gif...

 

Tarczki wszystkie 4 wymieniał przed wysyłką, z wyglądu wyglądały jak nowe więc nie mam podstaw aby w to wątpić, poza tym zapewniał, iż w razie czego gdyby coś nie pasowało to mogę mu zwrócić ten zaczep - nie ma żadnego problemu..

 

tylko z tego co czytam i czytam i rozmawiam to coś z tym zaczepem jest nie tak...

jak dobrze rozumuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem się i zakupiłem zaczep AKS 3004. Udało mi się go zamontować przed majówką, łatwo nie było. Wszystkie otwory pasują, tylko problem był z nałożeniem go na UN wraz z tuleją redukcyjną. Szło to ciężko ale udało się, zaczep jest spasowany i skręcony jak trzeba. Opisywać działania raczej nie muszę ale jazda tym zestawem to zupełnie inna bajka, zestaw słucha się jak bym go prowadził za rączkę :) To naprawdę genialne urządzenie, aż dziw bierze, że takie małe "coś" może tak dużo :) Dziękuję wszystkim za rady i pomoc, czuję się zdecydowanie bezpieczniejszy na drodze. Oczywiście nie mam zamiaru jeździć szybciej tylko spokojniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jak u Ciebie z tym wskaźnikiem ? ile masz zielonego, a ile czerwonego ? Mój sprzedający zaświadcza, że kupił i założył wszystkie 4 tarczki nowe, a jednak coś jest nie tak niewiem.gif

 

Masz nowy czy tez używany ?

Edytowane przez Sisar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zaczep jest nowy i zielonego mam może z 4mm, ja mam stary hak i poniżej 50mm na obwodzie. Na dniach zapnę hak od drugiego holownika żeby zobaczyć jak na nim to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hak masz polski? Coś mi się zdaje że te nasze nie do końca spełniają normę. Mam drugi hak oryginalny i zobaczę na nim. W moim polskim jest wybite ISO 50 ale to nie jest chyba dokładny odpowiednik normy DIN 74058 a taką musi spełniać kula pod AKS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

aby nie zakładać nowego tematu dołączam się z pytaniem tu.

 

W trakcie wymiany okładzin ciernych, zauważyłem że mam pęknięte łożysko igiełkowe i brakuje dwóch igiełek, i teraz pytanie: gdzie u nas dostać takie łożysko oraz czy dalsza jazda z uszkodzonym może sprawić coś niedobrego? I z innej beczki, do okładzin są dołączane cztery zawleczki (pierścionki Segera) gdzie na starych były założone dwie (po jednej na stronę) po co są dwie pozostałe, na zapas, czy może czegoś nie założyłem / zauważyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

aby nie zakładać nowego tematu dołączam się z pytaniem tu.

 

W trakcie wymiany okładzin ciernych, zauważyłem że mam pęknięte łożysko igiełkowe i brakuje dwóch igiełek, i teraz pytanie: gdzie u nas dostać takie łożysko oraz czy dalsza jazda z uszkodzonym może sprawić coś niedobrego? I z innej beczki, do okładzin są dołączane cztery zawleczki (pierścionki Segera) gdzie na starych były założone dwie (po jednej na stronę) po co są dwie pozostałe, na zapas, czy może czegoś nie założyłem / zauważyłem?

 

a jaki masz stabilizator. AKS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to siedziba AL-KO jest w Poznaniu, Ale mają dużo punktów w całej polsce http://www.al-ko.pl/9.htm

A np w AKS 1300 kupuje się to w kompletach z podkładkami:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez golab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to siedziba AL-KO jest w Poznaniu, Ale mają dużo punktów w całej polsce http://www.al-ko.pl/9.htm

A np w AKS 1300 kupuje się to w kompletach z podkładkami:

 

dzięki za odpowiedź

właśnie prześledziłem oferty sklepów oraz allegro i nigdzie nie znalazłem tego zestawu w ofercie, nawet wysłałem maila do al-ko zobaczymy co odpowiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w Go Market w Warszawie http://www.gomarket.pl/dzial,kontakt.html mieli na miejscu jeden kpl. Oni na pewno by Ci wysłali, tylko nr. katalogowy podaj, bo kobitki nie zawsze zorientowane są.

A jak nie to niech w alko ci podadzą najbliższy ich autoryzowany punkt i tam zamówisz i odbierzesz... W Poznaniu powinni mieć na miejscu, bo jak byłem ostatnio nie mieli i facet od razu zamówił kilka kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok. To czekam na odpowiedź bo ja mam nowy hak ale stary zaczep no ale z nowymi tarczkami i też mam może 4 mm zielonego....

 

Sisar zapiąłem przyczepę do innego haka i wskaźnik jest na tym samym poziomie. Zaczep mam nowy i działa bardzo dobrze więc chyba nie ma się co martwić. U mnie w obu przypadkach haki są używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.