Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym naciskiem na hak jednak bym nie przesadzał, jeśli będzie za duży to trzeba wziąć pod uwagę zawieszenie w samochodzie i dopuszczalny nacisk kuli haka, który też bywa ograniczony.

 

U mnie było napisane : cepka min. 20kg, max. 75kg. Max. nacisk na kulę haka holownika to 60 kg. Więc raczej mniej niż na maxa. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wielkim specem w tej dziedzinie nie jestem. Z moich obserwacji wynika, że czym większy nacisk na kulę, tym stabilniejsza jazda zestawu. Ja ostatnie razy ustawiam nacisk na 75+ do max 80 kg. Wtedy cały zestaw płynie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że czym większy nacisk na kulę, tym stabilniejsza jazda zestawu. Ja ostatnie razy ustawiam nacisk na 75+ do max 80 kg. Wtedy cały zestaw płynie po drodze.

 

Obserwacje jak najbardziej prawidłowe :ok:

Z jednym zastrzeżeniem, o którym wcześniej wspominałem: zbliżać się do nacisku maksymalnego w granicach dopuszczalnych dla danego samochodu i przyczepy :excl: .

Zakładam też, że każdy dba, aby elementy zawieszeni (samochodu i przyczepy) były całkowicie sprawne.

Te wszystkie elementy ściśle są ze sobą powiązane i nie można oczekiwać dobrych rezultatów, jeśli którykolwiek podzespół nie trzyma już swoich parametrów.

 

:banan:

 

P.S.

Nacisk na kulę w moim przypadku, 100 kg. :rolleyes:

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nacisk max. z tabliczki przyczepy, a zobacz jaki masz max. nacisk na tabliczce od haka,bo to jest ważniejsze.

 

Zgadza się. Raczej to wiem ;) , skoro w postach (np. #130, lub ten cytowany przez Ciebie) uczulam innych i piszę: zbliżać się do nacisku maksymalnego w granicach dopuszczalnych dla danego samochodu i przyczepy :excl: .

W samochodzie też mam 100, wcześniej pisałem, że staram się jeździć z wartością 95 do 98 kg., ale czujność Kolegi :ok:

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wyczyścić zaczep trzeba go rozebrać, i trzeba go zdemontować, które śruby trzeba odkręcić ??

 

a ktoś mi napisze które to śruby mam odkręcić żeby zaczep wyczyścić? te duże czy tylko gwiazdki przy stabilizatorze?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych montażem AKS'a polecam filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=0Vlug2qZDfY

 

Ja zabieram się za montaż prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Trochę się go bałem ale po tym filmiku się uspokoiłem. Dziwi mnie tylko średnica bolca do wybijania śruby bo w instrukcji jest fi 10mm a na filmie wygląda na 12mm i wg mnie taki będzie lepszy. Ja go nie mam w zestawie ale może się wypowiedzieć ktoś kto go używał? Jakiej był średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko średnica bolca do wybijania śruby bo w instrukcji jest fi 10mm a na filmie wygląda na 12mm i wg mnie taki będzie lepszy. Ja go nie mam w zestawie ale może się wypowiedzieć ktoś kto go używał? Jakiej był średnicy?

 

Tak z grubsza:

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że u mnie w zaczepie na wskaźniku zaczepu na kulę pokazuje już tylko w 1/3 na zielono (reszta na czerwono), tarczki nowe, więc chyba co ? Zaczep już "wychechłany" ? Kulę mam nówkę fi50 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale nikt chyba mi nie odpowie na moje pytanie - a już się trzy razy pytałem...:jump:

 

 

wojtek ale dla czego na siłę chcesz demotnować zaczep?

co chcesz w nim czyścić?

jesli okładziny to zdejmij te palstykowe zatyczki w osiach zaczepu a nastepnie wypchnij do środka okładziny cierne 9tylko nie pogub podkładek - wtedy możesz od spodu czyścic wszystko co chcesz.

o to ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnież w tym wątku jest opis - nie można jechać z nową kulą z farby

wiesz, ze jak przyjechałem do Ciebie to miałem nowiutki hak - farby żeśmy nie starli

potem mój wujek przez przypadek upaprał mi trochę kulę w smarze - nie zauważyłem podpiąłem cepe

 

ostatnio jak jechałem nie czuje i nie słyszę tych trzasków tarć - może okładziny złapały trochę tego syfu ?

 

wiec chcę przeczyścić przez wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnież w tym wątku jest opis - nie można jechać z nową kulą z farby

wiesz, ze jak przyjechałem do Ciebie to miałem nowiutki hak - farby żeśmy nie starli

potem mój wujek przez przypadek upaprał mi trochę kulę w smarze - nie zauważyłem podpiąłem cepe

 

ostatnio jak jechałem nie czuje i nie słyszę tych trzasków tarć - może okładziny złapały trochę tego syfu ?

 

wiec chcę przeczyścić przez wyjazdem.

 

Jeżeli okładziny dostały smaru , to nadają się tylko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie jest jeszcze źle.

zdemontuj okładziny cierne i zamów takie same na alledrogo.

resztę doczyść.

Pamietaj, że w tym AKS 2000 masz podkładki - rozkręć rączkę i każą stronę "ustawiaj" osobno dokładajac odpowiednie grubości tych podkładek tak, żeby w końcowym efekcie znaczniki ci się "zeszły" w jednej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.