Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Mam zamiar założyć zaczep ze stabilizatorem do przyczepki DMC 890 kg. Jak uważacie? Czy AKS 1300 lub bardziej zaawansowany jak czytam AKS 3004 za trochę większą kasę? Warto wydać więcej czy będzie to zbędny wydatek na niby lekką przyczepkę jaką jest moja niedawno zakupiona budka na kołach :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar założyć zaczep ze stabilizatorem do przyczepki DMC 890 kg. Jak uważacie? Czy AKS 1300 lub bardziej zaawansowany jak czytam AKS 3004 za trochę większą kasę? Warto wydać więcej czy będzie to zbędny wydatek na niby lekką przyczepkę jaką jest moja niedawno zakupiona budka na kołach :niewiem:

 

Tak, jak Kol. Arek napisał - AKS 1300 będzie OK.

Do budki z tak małym DMC, nie ma potrzeby stosowania AKS 3004.

Było o tym już w tym temacie:

http://forum.karawan...post__p__264205

... a tu podawałem parametry poszczególnych zaczepów:

http://forum.karawan...post__p__264011

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za podpowiedź. W takim razie postawię na AKS 1300 skoro ma zdać egzamin i pozostawić trochę grosza na inne elementy wyposażenia...chociażby przedłużacz :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Ja też nie mam stabilizatora przy budce i powoli zaczyman go szukać... Jednakże czytając poprzednie posty znalazłem coś co mnie zdziwiło. Czy to prawda, że pod stabilizator nie wolno dawać smaru (na kulę haka)?

A jak już kula jest wysmarowana to co... umyć ją rozpuszczalnikiem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kulę haka całkiem czystą, jest wolna od rdzy i lakieru. Jak nie ciągam cepki, to smaruję ją lekko smarem i zakładam kapturek ochronny. Tam gdzie stoi moja przyczepa, mam bańkę benzyny ekstrakcyjnej i nią przemywam hak przed samą jazdą. Nie rdzewieje dzięki takiej metodzie :skromny: Pamiętajmy że kula pod stabilizator,czy to tłusta jak i również zardzewiała, NIE MOŻE BYĆ! Ma być czysta i odtłuszczona. Koniecznie jeszcze trzeba pamiętać aby wyłączyć stabilizację przy manewrowaniu, pozwoli to bardzo zaoszczędzić okładziny :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Kristofer

pytanie rzeczywiście wyrwało mi się z kontekstu jak potem zobaczyłem. Mianowicie chodzi o to że ktoś przed zakupem stabilizacji , postanowił zmierzyć kulę haka , więc pierwszy odruch- po co , czy możliwe jest aby kule zużywały się w sposób tak znaczący, :niewiem: że zmniejszają średnicę, czy też raczej chodzi np o bubel hak- który od nowości nie ma wymiaru. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiałem. Kupiłem budkę ze stabilizatorem AKS 1300 - ale miał zużyte wykładziny, był kombinowany - źle zmontowany itd - po prostu nie działał. Zakupiłem okładziny i kolega Andrewa1 zmontował mi zaczep jak należy. Przez pierwsze wyjazdy nie bardzo zauważałem różnicę w jeździe - ale na psychikę działało - że coś tam może 5% lepiej jest.

 

Natomiast podczas wyjazdu do Chorwacji po ok 2000km ze stabilizatorem, raz zapomniałem go zapiąć i jechałem na samym zaczepie - już po 500 m - na pierwszym zakręcie wiedziałem że stabilizator nie działa - różnica w jeździe - niebo a ziemia. Zatrzymałem się i faktycznie był poluźniony - szybki odjazd z kempingu.

 

Odnośnie kuli haka - jak była jeżdżona bez stabilizatora, to na 99% trzyma oryginalny wymiar (nie pamiętam dokładnie), natomiast ja po ok 5500 km z przyczepą ze stabilizatorem widzę gołym okiem zużycie po bokach kuli. Jadąc w trasie dalekiej - robię postoje jak każdy co ok 200 -300km i za każdym razem mogę dociągnąć stabilizator odrobinę (na autostradach mniej bo mniej zakrętów), na PL drogach - w górach gdzie jest dużo zakrętów - różnica jest spora.

 

hak skontroluję w tym tygodniu, a Wam bardzo polecam stabilizator - a pamiętajcie o czystym i suchym haku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.