Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

( tak bardziej już oficjalnie będę pisał )

 

Przeczytałem cały wątek od początku. Tam gdzie któryś z Kolegów Forumowiczów napisał co "widziałby" na takim polu C-H przyjmował to - jak mawiał Stary Solski " do aprobującej wiadomości". Natomiast, gdy ktoś z Forumowiczów, w tym i ja negatywnie wypowiadaliśmy się co pomysłów wszelkie maści "rygorów" na polu C-H - nie wiedzieć czemu odsyłał do "przeczytania" całego postu, wszystkich wątków jeszcze raz, co osobiście odbierałam jak stwierdzenie mam to w :pupa: żeby nie napisać głęboko w :pupa: !!!

 

I mam prawo tak odpisać, bo to są moje od czucia, moje zdanie. I napiszę jeszcze więcej .... Kolego C-H - idziesz na kasę z tym swoim "biznesem" a nie jakość świadczonej usługi, dobre zdanie o swoim "polu" i przyjemności wypoczynku odwiedzających te "pole" .... i w tym miejscu przypomina się mi kawał o poznaniakach ..... którym rzucono złotówkę a oni zrobili z tego drut aluminiowy......

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko zostało powiedziane. Zapowiadało się ciekawie, ale podejście właściciela do klienta to katastrofa. Tak kolego nie zachęcisz ludzi. Jak można powiedzieć, że jakiś klient to hołota? Skąd to możesz wiedzieć? To Ty masz być dla klienta a nie klient dla Ciebie!!!

 

Jeżeli nie ma Wi Fi to nie jadę, Jeżeli ktoś się wtrąca w mój wypoczynek to się wyprowadzam. Jeżeli mam się uczyć regulaminu na pamięć, to dochodzę do wniosku, że właściciel ma coś nie pokolei i też się wyprowadzam a później głośno krzyczę na forum OMIJAJCIE TO MIEJSCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Masz rację Ed.

Ja widzę jeszcze inne zjawisko. Są niektórzy , co zamiast napisać coś sensownego to wolą rozdrapywać rany i wytykać innym dawno przeproszone gafy zapewne nie znając podłoża ich popełniania.

 

Ja dostrzegam jeszcze coś innego, niektórzy szybciej piszą niż myślą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zauważam to co kolega "ed"

 

Miejsca nie podaje ponieważ nie mam zamiaru wykorzystywać forum jako darmowej reklamy.

 

Co oferujemy w miarę szczegółowo opisałem (wyposażenie i atrakcje)

np. w standardzie juz mamy

- Ogrodzony cały teren + oświetlony dod. wydzielone pole dla Przyczep

- Przy każdym z miejsc jest skrzynka z prądem

- Jest miejsce do tankowania wody

- Sanitaraity z ciepłą wodą non-stop (bez ograniczeń)

- Plac zabaw i inne

- Miejsce na grila

- Snack BAR

- Miejsce z TV (na brzydkie dni)

etc.

 

 

Wiec każdy mnie wiecej wie czego może się spodziewać i czego oczekiwać.

 

Uważam iż nie trzeba wskazywać miejsca gdzie się znajduje rozwarzając czy ma być tam zadaszone miejsce do posiłków czy też nie bo można jes zrobić wszedzie

tak samo jak monitoring, sanitariaty etc.

 

Jeszcze raz podkreśle pisałem po to aby poznać opinie co chcieli byście aby tam było aby wam uprzyjemnić pobyt.

 

I już mniej więcej zostało to nakreślone i wykorzystam te podpowiedzi.

 

A mianowicie oto lista życzeń którą wykorzystam u siebie:

(i dziękuję za podpowiedzi forumowiczów)

 

1) Cennik będzie jasny i czytelny:

podoba mi się taka forma :

 

Ceny za dobę pobytu:

 

- Osoba Dorosła: X zł

- Dzieci (do 18 lat): X zł

- Sam. osobowy: X zł

- Camping: X zł

- Camper: X zł

- Namiot: X zł

- Pies: X zł

- Prąd: X zł

- Wi-Fi: X zł

 

2) Ograniczenie prędkości na Campingu (10 Km/H)

 

3) Regulamin Campingu w którym będzie:

- Godzina "Ciszy Nocnej" np. 22:30

etc.

4) W recepcji będą dostępne broszurki ( w trzech językach) o okolicznych atrakcjach + mapka.

 

5) Pracownicy ochrony będą patrolować teren aby nie doszło do kradzieży, dodatkowo służyć pomocą w ustawianiu przyczepy.

6) Sanitariaty będą sprawdzane co godzinę przez pracownika czy są czyste.

 

7) Obok miejsca gdzie jest zrzut ścieków będzie kranik i wąż z pistoletem do mycia kasety. (miejsce to będzie oznaczone tablicą by nikt tam nie mył np. talerzy )

 

8) Oznaczymy wielkość miejsc postojowych aby każdy wiedział gdzie może swobodnie rozkładać np. przedsionek nie kolidując z sąsiadem.

 

 

Przyznaję się do błędu ! :niewiem:

Nie będzie

 

- płatnego zrzutu scieków

- Sprawdzania Hamulców

- Pokazywania OC Przyczepy

- Kaucji za pobyt.

 

Moim zdaniem...

 

kto pyta nie błądzi i proszę mnie nie karać, jak bym był stałym bywalcem Campingów to pewnie bym tego postu wogóle nie robił ponieważ znał bym wszystkie standardy i obyczaje panujące na Campingach.

 

Z góry dziękuję za dotychczasową pomoc :blagac:

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pomysły - zapraszam do dalszej dyskusji.

Edytowane przez California-Holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi to już lepiej, mnie ciekawość i zniżka 20% być może na to pole zaprowadzi...

 

ogółem, w cenniku pomyślałbym nad zmianą :

 

dzieci - do 18lat X zł na :

 

dzieci do lat np 7 -0zł

 

dzieci i młodzież (legitymacja szkolna / studencka)- ok 50-60% stawki za dorosłego

 

no zmiana ciszy nocnej na 22:00 bo itak się przeciągnie zawsze, a jednak dużo ludzi jeździ z dziećmi, przyczepy nie są dzwiękoszczelne itd..

 

reszta jest w porządku dla mnie

 

obawiam, się, że ciężko Ci będzie znaleźć dobrą załogę - sprzątanie dobre co godzinę (a co w nocy?) i dobra ochrona to już są koszty, ale nie mówię, że nie wykonalne..

 

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym możliwość zakupu suchego drewna na ognisko :biwak:

 

I żeby to było wyraźnie zaznaczone w cenniku ilość/cena i koniecznie suche.

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na bramie może się okazać że nie masz odpowiedniej kwoty na kaucję zlosnik.gif. Żeby gdzieś pojechać to muszę być zachęcony do przyjazdu, a tu niestety właściciel/zarządca nie zachęcił mnie do odwiedzenia jego campingu oslabiony.gif.

 

Czyli nici z kempingu :niewiem:

Ale może cennik będzie interesujący.:puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7) Obok miejsca gdzie jest zrzut ścieków będzie kranik i wąż z pistoletem do mycia kasety. (miejsce to będzie oznaczone tablicą by nikt tam nie mył np. talerzy )

 

 

 

 

 

Czy przewidujesz miejsce do serwisu kamperów? Tzn. miejsce, w które będzie można wjechać odkręcić kran do zrzutu wody szarej, nabrać świeżej i opróżnić kasetę. Jak na razie to widzę, że planujesz tylko opróżnianie kaset.

 

Jak wygląda takie miejsce linki poniżej:

 

http://www.camperweb.it/aree_attrezzate/sosta_camper/Lazio/images_roma/CamperService.jpg

 

http://www.camperweb.it/aree_attrezzate/sosta_camper/Veneto/images_vicenza/Immag003R.jpg

 

http://www.hymerclubitalia.it/aree_sosta/monzambano/camperservice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu węszyłem w tym temacie źródło kłotni i się nie myliłem.

Każdy z użytkowników tego forum ma inne spojrzenie na temat.

- Józio chce drzewka a Genek pustkowie bo chce się opalać.

- Józio chce jak najtanie bez marmurów w WC, zbędnych udogodnień bo jego cepka przecież ma wszystko. Genek zaś ceni sobie luksus rodem z hotelowców Last minute.

- Józio nie potrzebuje internetu- gadu gadu, serialionline, naszej klasy czy fejsbuka. Genek to biznesmen chce być zawsze na topie. Co to za dzień bez fejsa?

- Józio lubi łowić ryby i aktywnie spędzać czas. Genek pyta gdzie TV?!!- gdzie ja zobaczę najnowszy odcinek DrHałsa?

- Józio chcę iść spać o 22. Genek jest przecież na wakacjach! Co to za wakacje bez imprezy do rana?!

 

A Gynia na to- Wam chłopy coś się w głowach poprzewracało! Przecież obok jest stacja CPNu z parkingiem 10 x 10 m. Tam przenocujemy za free!

 

takich przykładów mogę namnożyć multum. Kolego California nie przejmuj się większością postów. To ma być Twoje pole, Twój twór z którego będziesz dumny lub nie.. Zawsze zdań będzie tyle ilu gości.. Poczytaj tematy na tym forum o innych kempingach. Jeden pisze same ochy i achy, drugi zaś twierdzi że w gorszym miejscu jeszcze nie był.

 

Powodzenia życzę i na pewno w przyszłości Was odwiedzę. W drodze nad morze (ze Śląska) Poznań to dobry punkt na 2 dniowy odpoczynek:)

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu węszyłem w tym temacie źródło kłotni i się nie myliłem.

Każdy z użytkowników tego forum ma inne spojrzenie na temat.

- Józio chce drzewka a Genek pustkowie bo chce się opalać.

- Józio chce jak najtanie bez marmurów w WC, zbędnych udogodnień bo jego cepka przecież ma wszystko. Genek zaś ceni sobie luksus rodem z hotelowców Last minute.

- Józio nie potrzebuje internetu- gadu gadu, serialionline, naszej klasy czy fejsbuka. Genek to biznesmen chce być zawsze na topie. Co to za dzień bez fejsa?

- Józio lubi łowić ryby i aktywnie spędzać czas. Genek pyta gdzie TV?!!- gdzie ja zobaczę najnowszy odcinek DrHałsa?

- Józio chcę iść spać o 22. Genek jest przecież na wakacjach! Co to za wakacje bez imprezy do rana?!

 

takich przykładów mogę namnożyć multum. Kolego California nie przejmuj się większością postów. To ma być Twoje pole, Twój twór z którego będziesz dumny lub nie.. Zawsze zdań będzie tyle ilu gości.. Poczytaj tematy na tym forum o innych kempingach. Jeden pisze same ochy i achy, drugi zaś twierdzi że w gorszym miejscu jeszcze nie był.

 

Powodzenia życzę i na pewno w przyszłości Was odwiedzę. W drodze nad morze (ze Śląska) Poznań to dobry punkt na 2 dniowy odpoczynek:)

 

 

ależ czemu nie ,skoro pole jest duże to jak wcześnie któryś z kolegów napisał można podzielić na sektory ( można bo byłem na takim polu )

internet powinien być a jak nie chcesz to nie korzystasz

tak jak oglądasz TV w budce albo i nie

wszystkie propozycje jak będą przyjęte z sercem to da się to pogodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale za wszystko trzeba zapłacić. Pole ma przede wszystkim przynosić dochody- to inwestycja komercyjna. Uważam, że nie da się wszystkim dogodzić. Warto obrać jakiś kierunek rozwoju.

 

Oczywiście wszystkie podane przeze mnei przykłady trzeba traktować z przymrożeniem oka.

 

Nawet ta "budka z TV" kosztuję kupę kasy. Wybudować pomieszczenie/załatwić wszystkie formalności- to generuje koszty. A kto za nie zapłaci? My..

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.