Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

a nie mogą wziąć przykładu z południa Europy

Parcela w odpowiedniej cenie i odpowiednimi dodatkami np. z zasięgiem Wifi lub bez z dostępem do SAT lub nie itd.

+osoby i koniec. wtedy jest czytelniej.

 

hmm, ale często jest tak, że masz strefy - przy wodzie (morze) jest najdroższa - tam też są atrakcje typu bar, sklep, jakiś plac zabaw itd

potem im dalej tym taniej, a czasem idzie za tym też wyposażenie - np brak parcel, brak wody przy parceli itd

bywa też że stając z namiotem nie liczą jako parcele, a namiot + osoby itd

 

myślę że to dobre rozwiązanie przy dużym terenie - droższa strefa full wypas (monitoring, parcele z wodą i prądem itd)

tu cena za parcele i osoby tak jak na zach

 

i strefa tańsza bez wyznaczonych miejsc (nie wszyscy to lubią), ale skrzynka prądowa by się przydała co jakiś czas, kran z wodą też

tu cennik może być rozbity na namiot/przyczepa/kamper, osoba, prąd

 

Ale jak nad naszym morzem karzą mi płacić za hamak lub zadaszenie nad stołem albo parasol ogrodowy to już paranoja.. czerwona.gif

mam nadzieje że szybko nadrobimy zaległości co do Europy.

ano, bywają i takie

ale no w Rowach liczyli za osobę, prąd i psa (auto, przyczepa/namiot, daszek, prysznic itd jest w cenie)

 

trzeba wziąć pod uwagę że sporo ludzi nie musi mieć prądu, wifi, kanalizacji czy nawet kranu pod nosem, a chcą mieć niską cenę

np przyjeżdża para z namiotem :sex::-]... co im potrzeba więcej do szczęścia ??

 

wtedy 100zł za dobę to jakaś chora cena ... za taką kasę to mają motel :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A tak nawiasem - widzę, że niektórzy zanim udzielą na Forum jakiejś odpowiedzi sprawdzają czy wcześniej pytający odwiedził "Przywitania"

No... Masz rację Ed.

Ja widzę jeszcze inne zjawisko. Są niektórzy , co zamiast napisać coś sensownego to wolą rozdrapywać rany i wytykać innym dawno przeproszone gafy zapewne nie znając podłoża ich popełniania.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nim drzewa wyrosną to minie ....... duuużo czasu , czy nie za dużo wymagań??? Najważniejsze to przecież cisza, spokój , czyste toalety , bezpieczeństwo i przystępne ceny no i dobry nastrój ( tak w telegraficznym skrócie):hmm:

 

Drzewa mają to do siebie, że czasami rosną dużo wcześniej niż ktoś pomyślał o robieniu

 

kempingu w ich pobliżu. :-]

 

Poza tym nie muszą być dęby. Niektóre gatunki rosną baaardzo szybko, a kemping to nie interes na jeden sezon. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3 - Znam takie miejsca na Mazurach, jakoś nie nażekają na frekwencję. Miejsca mają opór i wszędzie słupki z wodą i prądem, jeszce bezpłatnie łódki. Jestem zdania, że mniejszą łyżeczką tylko szybciej przebierać, a zysk będzie i klienci zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie inwencja twórcza widzę w was niezła

 

Przeczytajcie na początku ośrodek juz mamy, teren ma drzewa jest tez odpowiednio podzielony na strefy typu miejsca dla przyczep czy camperów, osobne dla namiotów

osobna strefa z domkami, osobna strefa z motelem , miejsce gdzie jest restauracja , plaża i atrakcje przy nich oraz wypożyczalnia sprzętów wodnych.

 

Raczej chodziło mi czego byście oczekiwali tam z wyposażenia, czy akceptujecie wyposażenie jakie jest teraz i czy podobają wam się atrakcje które tam będą.

Ceny nie będą za wysokie nie będą też mega niskie bo jednak jako inwestor będę patrzył aby rachunek wyników mimo poniesionych inwestycji była na + w pierwszym lub drugim roku.

 

Moje kolejne pytanie

(pytałem juz oto wcześniej)

 

 

Czy korzystacie z BAZ CAMPINGÓW takich jak PFCC przy wyszukiwaniu Campingów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego przeginasz..... a jaki przepis zmusza mnie do zaciagania hamulca na kempingu? Przyczepa podparta na czterech łapach jakoś nie ma ochoty na samodzielne wędrówki i nie ma potrzeby zaciągania hamulca. Niedopuszczalne jest natomiast grzebanie przy moim sprzęcie przez osoby obce bez mojego zezwolenia!. Ciekawe na którym kempingu na zachodzie (pisałeś, że byłeś na wielu) ochroniarze sprawdzali Ci hamulce lub OC w przyczepie. Przekombinujesz.....

Ok - biorę to pod uwagę i Ochorna bedzie miała szkolenie z zaciagania hamulców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie wszystkie odpowiedzi !!!

a się dowiesz iż pewien kolega z forum napisał iż fajnie by było żeby ktoś na ośrodku służył pomocą

np. przy ustawieniu sprzętu czy zaciąganiu hamulca (dla tych osób które pierwszy raz wzięły przyczepę np. z wypożyczalni i nie znają się w temacie).

 

Wiec myślę że będzie to dobre rozwiązanie, jeśli ktoś poprosi o taką pomoc - bo się nie bardzo na tym zna, to ochrona udzieli takiej pomocy.

 

Nie bardzo to będzie ingerować w czyjąś własność.

Temat sprawdzania OC też mamy juz za sobą.... wiec po co ten komentarz ? nie wiem.

Edytowane przez California-Holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę , jakiś nośny temat na forum ÔÇŽ namęczyłem się bardzo by do końca jakoś dotrwać .

 

 

Czytałem o kiblach , kasetach , kaucjach , hamulcach i sprawdzaniu OC ( nawiasem to ciekawe co by było gdyby OC się kończyło w połowie pobytu), czytałem przepychanki i różne rady , przeważnie sensowne i z życia wzięte .

 

 

Jednak tego czego nie daje się przeczytać, powinno być wyczuwalne i ja wyczułem jakąś paranoję . Właściciel kempingu nie ma pomysłu na swój biznes , nie ma doświadczenia , nie wie czego oczekują turyści ÔÇŽ pyta o gotowca na forum ÔÇŽ czy to nie jest lekko śmieszne ? Ja rozumiem , że można zapytać czy to co się proponuje jest słuszne , przyswajalne , obiecujące ÔÇŽ ale co innego Kolega proponuje niż wielu rolników mających pole i stodołę po ciężkim śnie gdzie wszystko nazywało się agroturystyką ??? Kolega nic nie proponuje , pominę kosmiczne pomysły , które odstraszają a są jedynie dowodem na brak wiedzy w temacie . Tego się nie nabierze po jednej dyskusji z biorcami , my jesteśmy biorcami i tak naprawdę to mało wiemy o prowadzeniu takiego biznesu jako turyści , chcemy tanio i dobrze .

 

Osobiście unikam kempingów jak tylko mogę , wyzysk , hałas , brud , smród ÔÇŽ. Coś z tej listy zawsze się znajdzie ale da się to przeżyć o ile właściciel ogarnia i uczy się na błędach ale jak mieć nadzieję na takie postępowanie jeśli nasz nowy Kolega w jednym z pierwszych postów używa takiego zdania :

 

 

ÔÇŽ” Jeśli tak nie będzie to po prostu podniosę ceny żeby mi hołota nie przyjeżdżała zawsze jest jakiś sposób ÔÇŽ”

 

 

Zapytam od kiedy hołoty nie stać na kempingi , samochody , imprezy i mniemanie , że pełna kieszeń pozwala na wszystko ÔÇŽ?

 

 

Kolego ÔÇŽ proponuję Ci nie rób czegoś o czym pojęcia nie masz ÔÇŽ poświęć sezon na objazdówkę po kempingach w Polsce , porozmawiaj z właścicielami o ich pracy , kłopotach , przepisach ÔÇŽ porozmawiaj z ludźmi na kempingach jak się czują ÔÇŽ trzy miesiące takich podchodów dadzą Ci pogląd na sprawę i sam sobie odpowiesz na najważniejsze pytanie , którego sobie jeszcze nie zadałeś :

 

Czy ja się nadaję do takiego czegoś ÔÇŽ?:niewiem:

 

 

Pozdrawiam i życzę samych sukcesów we wszystkim czego się tkniesz ÔÇŽ żyj ze świadomością , że jedynym biznesem życia za 3 zł jest zakład w totka , tu nie trzeba wielkich nakładów i wiedzy ÔÇŽ wystarczy fart .:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałem o kiblach , kasetach , kaucjach , hamulcach i sprawdzaniu OC ( nawiasem to ciekawe co by było gdyby OC się kończyło w połowie pobytu)

 

Odpowiedz: OC nie wypowiedziane przedłuża się o następny okres (jeśli to które dobiega końca było opłacone w całości), Patrz ustawa o OC.

 

 

 

 

 

Osobiście unikam kempingów jak tylko mogę , wyzysk , hałas , brud , smród ÔÇŽ. Coś z tej listy zawsze się znajdzie ale da się to przeżyć o ile właściciel ogarnia i uczy się na błędach ale jak mieć nadzieję na takie postępowanie jeśli nasz nowy Kolega w jednym z pierwszych postów używa takiego zdania :

 

 

 

ÔÇŽ” Jeśli tak nie będzie to po prostu podniosę ceny żeby mi hołota nie przyjeżdżała zawsze jest jakiś sposób ÔÇŽ”

 

 

 

Zapytam od kiedy hołoty nie stać na kempingi , samochody , imprezy i mniemanie , że pełna kieszeń pozwala na wszystko ÔÇŽ?

A wczytałeś się na pewno dobrze w tą dyskusję ? - chyba nie !

 

Jeśli by tak było wiedział byś że:

 

Camping już jest :) , wyposażenie i udogodnienia opisałem na forum.

I nie jest to żadne pole które będzie dopiero tyczone na Camping

 

A cytat ” Jeśli tak nie będzie to po prostu podniosę ceny żeby mi hołota nie przyjeżdżała zawsze jest jakiś sposób ÔÇŽ” - wyrwałeś z kontekstu

Bo jak nazwiesz ludzi którzy wylewają chemie z WC pod przyczepę albo do jeziora ? - żeby tylko nie wydać choćby 1 zł. - dla mnie to hołota i zdania nie zmieniam.

 

 

Edytowane przez California-Holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczytałeś się na pewno dobrze w tą dyskusję ? - chyba nie !

 

Jeśli by tak było wiedział byś że:

 

Camping już jest :)

 

hmmm to czegoś ja teraz nie rozumie.. :niewiem:

raz piszesz że nie zdradzisz miejsca kempingu. Następnie piszesz że kemping już jest.

Ale o co chodzi? ma być kemping ale ma nikt o nim nie wiedzieć? Dziwne.

Jeżeli dasz namiary to będzie łatwiej udogodnienia wypisać.

np. W Bałtowie jest agroturystyka U Zosi i szczere pole - no dobra wykoszone, ale atrakcji to tam tylko Dino Park. Ale właściciel mógłby pomyśleć i dogadać się z Administratorami Parku że on będzie przechowywał gości a w zamian jakieś specjalne bilety na dodatkowe atrakcje.

Trochę zmysłu organizacyjnego.

Dlatego jeżeli nie podasz lokalizacji dokładnej każdy dyktuje swoje uwagi.

tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa , - ty jesteś dla klientów a nie klienci dla ciebie a w ięc musisz o nich dbać . Pamiętaj , że ludzie przyjadą do ciebie dla odpoczynku i będą chcieli sie uwolnić od dnia codziennego i będą chcieli odpocząc w spokoju i uśmiechem na twarzy . Zasada podstawowa im prościej tym lepiej , nie daj ludziom kolejnych zagadek związanych z cennikiem,, parkowaniem itym podobnymi pierdołami , z tym co ludzie mają na codzień . Ja chcę przyjechać , usłyszeć krótko że za pole na dzień jest tyle ...... , po czym stawiam szopę i odpoczywam a nie zastanawiam sie czy jeszcze jakaś kaucja , więc zapamiętaj tę zasadę - PRZYJEŻDŻAMY DO CIEBIE ABY ODPOCZYWAĆ !!! , tanio i w przyjemnej atmosferze

Edytowane przez LMC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem ten kemping powinien zostać otwarty odpowiednio wcześniej, można tam pojechać

na zaproszenie kolegi California-Holiday i zobaczyć na żywo jak to wygląda i później dyskutować, bo tak to każdy

widzi to po swojemu a w rzeczywistości może to wyglądać zupełnie inaczej.

Takie moje zdanie. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem ten kemping powinien zostać otwarty odpowiednio wcześniej, można tam pojechać

na zaproszenie kolegi California-Holiday i zobaczyć na żywo jak to wygląda i później dyskutować...

Tylko na bramie może się okazać że nie masz odpowiedniej kwoty na kaucję zlosnik.gif. Żeby gdzieś pojechać to muszę być zachęcony do przyjazdu, a tu niestety właściciel/zarządca nie zachęcił mnie do odwiedzenia jego campingu oslabiony.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.