Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2020 o 13:11, filipert napisał:

nie doceniasz swojego auta


Świat jest wypełniony absurdami. Gdzie tu sens? Namiot w dachu tylko po to żeby w niego łeb wsadzić. I co dalej z tak wsadzonym łbem można począć. nawet 1 kroku w lewo/prawo przód tył się nie da wykonać, bo komin ma tylko jakieś 40x60cm). 

Btw u mnie nidyrydy bo mam tam tzw "panoramę" (szklany, dach), zresztą mam inną generację i na 5 osób a nie na 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Btw u mnie nidyrydy bo mam tam tzw "panoramę" (szklany, dach), zresztą mam inną generację i na 5 osób a nie na 2.

Łza ty masz już fabrycznie przygotowany samochód do takiego podnoszonego dachu. :)

Walniesz kilka razy młotkiem i dziura gotowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 19:13, Benior napisał:

Jeśli ma to być auto głównie na wypady to może jakiegoś trafika? Zdecydowanie więcej miejsca a auto ma dobre opinie. Przekrój cenowy jest ogromny no i części dostępne wszędzie dodatkowo niemal każdy mechanik to naprawi. Można kupić z podwójną ławką dla pasażera a wtedy cały tył pod zabudowę i upierdliwość składania i rozkładania znika.

Potwierdzam, trafic pod tymi względami nie jest zły. Jest parę felerów zależy od wersji silnikowej i rocznika (np. wtryski w 2.0dci - raczej ich koszt i wyciąganie, jeżeli wymagają naprawy, łożyska w skrzyniach już w 1.9dci), komfort przyzwoity, wygoda jazdy znośna jak na busa, ważne - mimo ze może spartańsko i busowato, to nie męczy. Wiem bo mam (krótkiego i  niskiego dostawczaka). Długi byłby fajny, może nawet wysoki? Wysokich jednak jest mało. Przestrzec trzeba przed busami 9-osobowymi, one często przez pierwsze 3 lata użytkowania "trzaskały" po 300-600 tys. km i szły na rynek wtórny, więc kupno kilkuletniego busa w wersji osobowej 9-osobowej, to loteria i trzeba uważać, plus trzymać się z daleka od pewnego mitu, że jeśli bus i benzyniak, to może mieć mały przebieg - najbardziej cenioną w długich przelotach na busach była wersja 2.0 benzyna.

Po kupnie dostawczaka mamy z małżonką wrażenie, że na wakacje/wyjazdy ideałem byłaby wersja osobowa, 6-miejscowa, długa. Miejsce i na pasażerów, i na graty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:


Świat jest wypełniony absurdami. Gdzie tu sens? Namiot w dachu tylko po to żeby w niego łeb wsadzić. I co dalej z tak wsadzonym łbem można począć. nawet 1 kroku w lewo/prawo przód tył się nie da wykonać, bo komin ma tylko jakieś 40x60cm). 

Btw u mnie nidyrydy bo mam tam tzw "panoramę" (szklany, dach), zresztą mam inną generację i na 5 osób a nie na 2.

a może to względy podatkowe ?

w Holandii było coś że  celem optymalizacji podatkowej auta osobowe  miały podniesiony dach z laminatu w myśl ichnich przepisów wówczas rejestrowali jako ciężarowe

coś jak u nas kratka w osobowych swojego czasu.

Może za kampera też mniejsze opłaty a prawo wymaga jakiś tam przeróbek .

Tak gdybam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesiony dach lub inna klapa z tyłu to auto z Holandii. Nawet MLe takie były i ktoś mi mówił że widzial cayanne... Tego osobiście nie widziałem. 

Tak jak Kuba pisze to ichnia kratka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pseudo kampery o których wspominałem wcześniej, czyli Sharan, Galaxy, carnival, C8 itp z podnoszonym dachem oraz kuchenką i zlewem z tyłu pochodzą wszystkie z rynku duńskiego. Tam też rzekomo kwestia podatkowa. Ale jakość tej zabudowy i jej funkcjonalność jest tragiczna. Nawet ja, co jestem minimalistą, stwierdziłem po oględzinach, że jest to do dupy. Już lepiej wybrać sobie nie zjechanego vana w zwykłej wersji i samemu coś pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest kwestia podatkowa to jakość zabudowy nie ma znaczenia bo oni pewnie z tego i tak nie korzystają. Po zakupie przyjeżdzają do domu, zostawiają tę zabudowę w garażu i jeżdżą vanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Omett napisał:

 Już lepiej wybrać sobie nie zjechanego vana w zwykłej wersji i samemu coś pomyśleć.

Zawsze jest lepiej samemu pomyśleć i coś skręcić na swoje potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznacie, że to wygląda całkiem ciekawie:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-kamper-randger-r535-talento-2-0-ecojet-170km-nowy-premiera-podnoszony-dach-wc-nawigacja-markiza-bagaznik-na-rowery-ID6DeXqf.html#fc18b0436d

choć oczywiście na zdjęciach jakości nie ocenimy.

Ciekawa oczywiście nie jest na pewno cena.

A poza tym ten samochód ma ZERO bagażnika. Zostaje w zasadzie tylko bagażnik na hak, jak chce się zabrać chociażby krzesła i stolik, nie mówiąc o jakichkolwiek innych utensyliach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Ale przyznacie, że to wygląda całkiem ciekawie:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-kamper-randger-r535-talento-2-0-ecojet-170km-nowy-premiera-podnoszony-dach-wc-nawigacja-markiza-bagaznik-na-rowery-ID6DeXqf.html#fc18b0436d

choć oczywiście na zdjęciach jakości nie ocenimy.

Ciekawa oczywiście nie jest na pewno cena.

A poza tym ten samochód ma ZERO bagażnika. Zostaje w zasadzie tylko bagażnik na hak, jak chce się zabrać chociażby krzesła i stolik, nie mówiąc o jakichkolwiek innych utensyliach...

Najbardziej atrakcyjny to rok modelowy-20201, trza jeszcze trochę poczekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

Ale przyznacie, że to wygląda całkiem ciekawie:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-kamper-randger-r535-talento-2-0-ecojet-170km-nowy-premiera-podnoszony-dach-wc-nawigacja-markiza-bagaznik-na-rowery-ID6DeXqf.html#fc18b0436d

choć oczywiście na zdjęciach jakości nie ocenimy.

Ciekawa oczywiście nie jest na pewno cena.

A poza tym ten samochód ma ZERO bagażnika. Zostaje w zasadzie tylko bagażnik na hak, jak chce się zabrać chociażby krzesła i stolik, nie mówiąc o jakichkolwiek innych utensyliach...

Jeden z niewielu co ma prysznic i to w oddzielnym pomieszczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benior napisał:

Tylko własnie jak zauważyłeś bagażnika brak. Gdzie krzesełka, stolik, grill itd. Bagażnik na hak? Wtedy ma to już 6m długości a za tą cenę spokojnie się kupuje 5,40-6m ducato

No właśnie i to z prysznicem, a którego można korzystać bez konieczności podnoszenia dachu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.