Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Zulos napisał:

Taki furgon, jeśli nie ma wyraźnych zakazów jednak zmieści się na wielu miejscach parkingowych dla osobówek, zwłaszcza, gdy można go przewiesić tyłem, bo po prostu mieści się na szerokość. Oczywiście komfortu mieszkania pół czy integry, czy też alkowy nie będzie

I ostatnie zdanie jest prawdziwe. Co do miejsc parkingowych to jest bardziej kwestia doświadczenia i umiejętności kierowcy. Aktualnie sprzedaję sporego kampera i podczas jazdy próbnej potencjalny klient był bardzo zdziwiony, że  tak sprawnie i szybko prowadzę taki gabaryt. Dla mnie kampervan ma sens jeżeli mógłby być  moim samochodem na codzień tzn. drugim w domu  (czyli poza komfortem dla rodziny zapewniał  także  dobre osiągi). Jak ma być tylko na wakacje to wolę jak największego kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Misio napisał:

A ja właśnie myślę że to jednak będzie dla mnie jedyny kompromis w Vanie - chociaż spać będziemy na całościowym materacu, ale na "tapczanie" składanym na ścianę...a pod nim będzie później 2osobowy "wagonik"...mimo blisko 7m auta...

Oczywiście w kamperze musiało być łóżko francuskie z tyłu...

To jest sztuka kompromisów i trzeba wiedzieć na co możesz się zgodzić a co dla Ciebie jest priorytetem...

oczywiście zawsze trzeba iść na jakiś kompromis szczególnie w przypadku podróżowania w cztery lub więcej osób ,  dla mnie takim kompromisem po przejściu z przyczepy na kampera jest opuszczane nad salonem łóżko.

o ile taki kompromis jestem w stanie zaakceptować ( jak chcemy posiedzieć dłużej w salonie to dzieciaki idą spać do tyłu a my śpimy na opuszczanym) o tyle wiem że łóżko składane z poduszek w miejsce stolika czy podnoszony szmaciany dach jest dla nas nie do zaakceptowania (miałem jedno i drugie więc wiem o czym pisze :-] ) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

oczywiście zawsze trzeba iść na jakiś kompromis szczególnie w przypadku podróżowania w cztery lub więcej osób ,  dla mnie takim kompromisem po przejściu z przyczepy na kampera jest opuszczane nad salonem łóżko.

o ile taki kompromis jestem w stanie zaakceptować ( jak chcemy posiedzieć dłużej w salonie to dzieciaki idą spać do tyłu a my śpimy na opuszczanym) o tyle wiem że łóżko składane z poduszek w miejsce stolika czy podnoszony szmaciany dach jest dla nas nie do zaakceptowania (miałem jedno i drugie więc wiem o czym pisze :-] ) .

 

Kup Integre nie będziesz musiał iść na kompromis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Voku napisał:

Kup Integre nie będziesz musiał iść na kompromis. 

jeszcze gorzej.

primo - najczęściej opuszczenie przedniego łóżka wiąże się z koniecznością przestawienia obu przednich foteli co na dłuższą metę jest upierdliwe.

secundo - w integrze przednie  łóżko jest "otwarte" i często zachodzi na cześć jadalni co najwyżej możesz "odgrodzić" dzieciaki zasłoną co nie zmienia faktu że i tak siedzisz kilkadziesiąt cm od śpiących dzieci, jak dla mnie słabe rozwiązanie wolę położyć dzieciaki z tyłu gdzie mam możliwość zamknięcia całej sypialni normalnymi drzwiami ( drzwi od łazienki mają dwie pozycje zamknięcia, zamknięta łazienka - otwarte przejście lub otwarta łazienka - zamknięte przejście do sypialni, dzięki takiemu rozwiązaniu masz praktycznie dwa osobne pomieszczenia a i odległość od dzieciaków jest dużo większa bo między częścią dzienną a sypialnią jest jeszcze kuchnia i łazienka.

kompromisy się skończą jak będziemy jeździć we dwoje  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opuszczane łóżko jest wygodne - dobry materac i wystarczająco szerokie - to oczywiście można w sytuacji gdy chcesz siedzieć w jadalni do późna dzieci położyć na łóżku głównym i zamknąć, a rodzice kończą na dziecięcym, opuszczanym.

Trzeba tylko uważać na nośność takiego łóżka, bo może okazać się, że to rozwiązanie tylko dla filigranowych rodziców:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to tu chociaż nie do końca jest to temat związany...

Bo to raczej głównie, etykieta, czy też kultura...

Starszy Pan zwrócił dziewczynie uwagę że chyba nie pójdzie Pani s... do lasu (widząc dziewczynę z papierem toaletowy w reku)...

Padła odpowiedź, która mnie zamorowała ... i pytajacego też.

"A gdzie mam iść - pole namiotowe zamknięte, a tu nie ma żadnej tojki..."

Dodam...para przyjechała przynsjmniej wczoraj na parking pod plażą - kombi volvo (notabene fajne auto), z materacem...dodam że wczoraj był 1.10 I nie dziwne że pole namiotowe jest zamknięte...

Kamper jednak ma większe szanse być "W porządku"...żeby przynajmniej miała/użyła saperki...

I później są tak zas...ne lasy przy parkingach że... 

I z tego powodu też często powstają zakazy kamperowania czy biwakowania...

 

PS. Jak kogoś uraziłem, że to nie ten wątek, to bardzo przepraszam i proszę o zaoferowanie mojego postu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Volvo w kombi, nie czuje się urażony :D Moim zdaniem to już niezły hardkore, ja jeżdżąc bez własnej toalety wybieram kempingi z ładną bazą sanitarną, bo jestem zbyt wygodny żeby robić z siebie Małysza gdzieś w lesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Omett napisał:

Mam Volvo w kombi, nie czuje się urażony :D Moim zdaniem to już niezły hardkore, ja jeżdżąc bez własnej toalety wybieram kempingi z ładną bazą sanitarną, bo jestem zbyt wygodny żeby robić z siebie Małysza gdzieś w lesie. 

Ja też mam Volvo kombi..:):) Nie mówię, że jeżdzę  teraz na pola biwakowe cegłą. Ale np dziś taki kibel miałem w nowym nabytku czyli campervanie, w którym nie ma toalety. jesli ktoś już naprawdę chce podróżować mikro camperami czy autami, które jako tako się do tego nadają to powienien albo kupiś małego thetforda i namiot prysznicowy ( który od biedy może słuzyć za Toi Toja, albo zatrzymywać się na campingach. oczywiście harcerstwa nie zapomniałem i latryna miały swoje miejsce bytu...ale to już chyba nie ten czas...:)

Wyjazd Pogoria 10_2020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.