Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, janekorka napisał:

uper Paweł, powiedz mi jak przy rozłożonym dachu odczuwa się wiatr i teraz zimno. Czy ciepło przez ten namiot szybko ucieka? 

Przy takiej temperaturze i dość silnym wietrze  jak dziś  da się wytrzymać przez jakieś dwie trzy godziny, a potem trzeba by już trochę podgrzać wnętrze bo po takim mniej więcej czasie temperatura spadła nam do 18 stopni. Ale pewnie już niedługo dokupię timer i pilot do Webasto termo top S i będzie sobie można co jakiś czas dogrzewać, Bo jak na razie to wiem,że działa ( załączyło się samo przedwczoraj gdy temperatura rano spadła do ok 5 stopni. No ale musi mieć sterowanie i będzie działać jako postojówka. A jesli chodzi o rozkładany namiot to można dokupić termomatę dostosowaną da takiego dachu. Jak na razie zakupiliśmy przez internet  w MP Camp i w Bieruniu komplet mat termicznych na przednie i tylne okna, ale brakuje mi jeszcze na drzwi przesuwne i okna nad kuchenką. Jak to wszystko już będę miał to wtedy będzie można spokojnie urzędować w kamperku nawet przy niższych temperaturach czy ogrzać się przy wyjazdach na narty.

P.S. na Kudłaczach też niedawno byliśmy fajne miejsce na wypad.:)

Podobnie urocze jest schronisko na Maciejowej w Rabce -jesli nie znasz to polecam. Stamtąd można dalej pójść na Stare Wierch jesli starczy czasu - to nawet na Turbacz.

Gacki 1.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł 1966, wychłodzenie twojego kampervana i tak następuje wolno. Myślałem , że szybciej traci ciepło przez ten namiot. Nam wycieczka się udała. Na Maciejową też się trzeba będzie wybrać, dzięki za podpowiedź. Mnie w moim kampervanie trochę irytuje, że nie ma stałego łóżka. W listopadzie fordzik idzie do blacharza , środek muszę rozbebeszyć więc będę próbować coś pozmieniać. Wymyśliłem sobie, że stałe łóżko byłoby z tyłu i spałoby się w poprzek. To nic , że samochód nie jest najszerszy , ale żona ma 154cm wzrostu , więc myślę , że da radę. Ja z podkulonymi nogami mogę też spać, he, he. Na miejscu szafki z lodówką , zlewem i kuchenką umieściłbym albo dwa fotele z pasami od renault espace IV albo po kosztach z olx od jakiegoś busa podwójne lub dwa pojedyncze z pasami fotele. Zlew , kuchenkę przeniósłbym i umieścił przy drzwiach przesuwnych. Najlepiej, jakby ta szafka była demontowalna aby np na zewnątrz można było coś gotować. Zobaczymy co czas pokaże. PAsowałoby też jakieś webasto, bo na razie w użyciu promiennik gazowy, za który już mi się oberwało, he, he. Dziś parenaście minut w użyciu przy uchylonych oknach i oknie dachowych. W środku ciepło i przytulnie. Ciepły posiłek ( pierogi ze serem z Biedronki he, he) smakował wybornie  i herbata owocowa również.

10.jpg

2.jpg

1.jpg

3.jpg

7.jpg

6.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janekorka wychłodzenie przy temperaturze ok 10 stopni i dość silnym wietrze nie jest miarodajne moim zdaniem. Myslę, ze  jesli temperatura spadłaby poniżej 5 stopnie to webasto, bez wyizolowania dachu,  musiałoby chodzić niemal cały czas. Twoje auto jest i tak o wiele większe i jesli zamierzasz go używać do zimowych wpyadów to masz o wiele większe możliwości doposażenia i przystosowania do niskich temperatur. No ale wiadomo, że to wymaga niestety trochę dodatkowych kosztów i przede wszystkm przemyślenia co będzie niezbędne . A moim zdaniem to poza webasto  również podgrzewanie zbiorników wody czystej i szarej żeby Ci niczego nie rozwalił mróz. No i bardzo dobra izolacja. Więc jesli zabierasz sięza remont blacharski to zanim zaczniesz składać wnętrze zrób dobrą izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie. Blacharkę muszę zrobić, żeby przegląd w grudniu przeszedł. Nie mam zamiaru ryzykować, że może jakoś przejdzie przez przegląd bo jeśli nie przejdzie to mam z głowy zimowe wyjazdy. Znaleźć termin u blacharza to nie taka prosta sprawa. Co do podgrzewanych zbiorników Paweł to raczej nie wchodzi w rachubę. Tu będę stosował najprostsze rozwiązania. Wodę czystą i szara mam w środku w samochodzie. Nawet jak zamarznie w kanistrze to wezmę do domu i się rozmrozi. Najważniejsze, żeby jeździć, zwiedzać, cieszyć się życiem he, he. Superowe jest to, że jego wymiary pozwalają, że nawet wąską, krętą drogą bez problemu wyjechałem a i z parkowaniem nie ma problemu. O to mi właśnie chodziło. Żeby nocować w nim w 4 osoby w zimie to muszę mieć webasto, bo przy promienniku gazowym bałbym się spać u góry. Przy dwóch osobach na dole przy uchylonych oknach i oknie dachowym to jeszcze spoko - próbowałem z synem na nartach w zeszłym sezonie w Bialce przy - 5 st na zewn. Szału nie było, ale przez przewiew wentylacyjny nie nagromadzał się co2 i nie powstawał Czad. Przy kampervanie myślę, że częściej będziemy nocować na dziko - czy w zimie żona by się skusiła to nie wiem, ale zobaczymy. Na inwestycje w samochód wiele kasy nie ma. Tak więc póki co jeździć, jeździć trzeba 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba będzie chyba zrobić, nie wiem tylko gdzie umieścić zbiornik z olejem napędowym. Jeśli byłby w środku to obawiałbym się, że moze będzie czuć ropą w środku. Chyba, że są jakieś względnie płaskie zbiorniki aby pod podłogą umieścić taki. 

Póki co jeżdżę, w sobotę z synem o 22.15 pojechaliśmy do Czarnego Potoku, aby w niedzielę rano na rowerach spróbować wyjechać /wyjść / na Jaworzynę Krynicką. Rano wstaliśmy o 7.30 po dłuższym o godzinę spanku a o 9.00 zaczęliśmy wyjeżdżać. Wyprawa się udała, pogoda aż  aż do szczytu wytrzymała - nie padało, dopiero u góry zaczęło kropić, więc zjechaliśmy gondolą--syn nigdy nie jechał w takim wagoniku i była to dla niego nie lada atrakcja. Po zjedzeniu obiadu zaczęliśmy jechać do domu i o 15.17 byliśmy na miejscu. Fajnie, że się udało wyrwać z domu?

IMG_20201025_065438.jpg

IMG_20201025_065506.jpg

IMG_20201025_084920.jpg

IMG_20201025_090404.jpg

IMG_20201025_090451.jpg

IMG_20201025_093122.jpg

IMG_20201025_103947.jpg

IMG_20201025_110134.jpg

IMG_20201025_110200.jpg

IMG_20201025_110925.jpg

IMG_20201025_111133.jpg

IMG_20201025_112233.jpg

IMG_20201025_112237.jpg

IMG_20201025_114546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wersję na takie samo paliwo jak masz silnik i rureczka prosto do baku. Zresztą najprawdopodobniej w komorze silnika masz przewidziane miejsce do montażu nagrzewnicy, pozostaje tylko rozprowadzić powietrze po wnętrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosnookie żolte łapki nie wiem czy robią na benzynę ale w ropniakach dają w zestawie baniaczek chyba 5l lub 10l
Są też dostępne zbiorniki większe płaskie fajnie mocowane zmieścisz spoko na spodzie na alledrogo ok 45zl 10l. I 55zl 20l
Wpisz sobie "zbiornik webasto" jest tego mnóstwo
Na pompie będzie polew jak bene i gnojówkę będziesz jednocześnie tankował :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Na pompie będzie polew jak bene i gnojówkę będziesz jednocześnie tankował :)

Się nie da.

jak odwiesi pistolet to mu zablokują dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości stacji się da. Często tankuję oba paliwa. 
Polecam aplikację Orlen Pay.
Płacisz przy dystrybutorze, bez wchodzenia na stację. Więc szybko zapłacisz jedno paliwo i zatankujesz kolejne.


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.