Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Panowie odbiegamy od tematu .............. :-)

Trzeba wozić na szybie czy nie trzeba (jak oczywiście ogon został w domu) - pytam jak jest od strony formalnej

 

 

Ja w omedze mam euro 2 to jest 40 groszy za kilometr rozkoszy naszych dróg :-) ale to i tak taniej niż połamane/porozkręcane meble i po 25l / 100km na bocznych drogach :-( Po równym pali około 10-11 wiec ogólnie taniej wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po rozmowie z miłą panią na infolinii technicznej viatola :-)

Składałem reklamacje i uwzględnili .......... ale dzwoniłem zapytać z jakiej paki w logu poboru opłat mam swoje przejazdy :

Rzesnica -- Kliniska16/09/11 12:23 6 0,00

Kijewo -- Rzesnica16/09/11 12:16 6 0,00

Morwowa -- Kijewo16/09/1112:14 6 0,00

wprawdzie bez poboru opłat ale jestem śledzony ............( .... )

 

Z tego co kojarzę to pani z infolinii mówiła prawdę, rano mogę podać podstawę prawną.

Każdy kto ma viabox-a w aucie jest śledzony, wynika to z nie jawnej części umowy na opracowanie i wprowadzenie systemu e-myta. Ze zrozumiałych względów nie będę pisał jaka instytucja była wnioskodawcą i jest operatorem tych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kilka dni przed wyborami planuję opublikować w gazecie większy artykuł odnośnie bandyckiego podejścia naszego rządu do karawaningu. Na pewno wielu wyborców zweryfikuje swój pogląd na temat rządzących i wystawi im odpowiednią ocenę przy urnach.

Bez politykierki :czerwona: i kampani wyborczych :czerwona:

 

 

 

Właśnie dzwiniłem na infolinię viatolla i mila pani po konsultacjach z przełożonymi powiedziałe że gdy jadę bez przyczepy niemam obowiązku wozić viatolla w samochodzie i niema podstaw prawnych do ukarania mnie w jaki kolwiek sposób za niemanie ego ustrojstwa gdy nie przekraczam 3,5T

 

Dla pewności ma mi w najbliższym czasie dla potwierdzenia podesłać na maila odpowiednie paragrafy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto ma viabox-a w aucie jest śledzony, wynika to z nie jawnej części umowy na opracowanie i wprowadzenie systemu e-myta. Ze zrozumiałych względów nie będę pisał jaka instytucja była wnioskodawcą i jest operatorem tych danych.

coś tak przycichł

CIA FBI ? :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, raczej nic z tego viatoila nie bedzie w moim wydaniu z przyczyn zasadniczych - ostatnio wyjezdzalem z Wawy w strone Gdanska - od Lomianek stoja bramy i kamery - a dziury i koleiny takie do Czosnowa, ze samym autem jak jechalem to 60 za duzo bylo - to za co ja mam placic, jak z budka to na takiej drodze to ja zagrozeniem jestem a nie normalnym uzytkownikiem.

 

Dlatego, zakonczylem jezdzenie po Polsce z przyczepa - mam blisko na Litwe, przejade jakos bocznymi drogami, do Rumunii pojade przez Litwe i Ukraine.

Za granica i drogi lepsze i kempingi fajowe, cena taka sama albo taniej a i ludzie jakby madrzejsi i mniej ich( tych ludzi) jest w ogole.

 

W ogole jakby tak coraz bardziej sie by chcialo tu nie mieszkac.

 

J.

 

Smutne.

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to pani z infolinii mówiła prawdę, rano mogę podać podstawę prawną.

Każdy kto ma viabox-a w aucie jest śledzony, wynika to z nie jawnej części umowy na opracowanie i wprowadzenie systemu e-myta. Ze zrozumiałych względów nie będę pisał jaka instytucja była wnioskodawcą i jest operatorem tych danych.

 

Czekam z niecierpliwością na paragrafy, a kto jest operatorem danych to wiadomo nowa esbecja/nkwd*

 

* - niepotrzebne skreślić

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja oddalem boxa jednoczesnie skladajac reklamacje... mam ten biznes w :pupa:

w przyszlym roku bede jechal darmowkami nad Baltyk albo na poludnie EU

 

Bodzio dawaj na południe EU , nerwów sobie oszczędzisz.

Niemożliwe aby był obowiązek jazdy z viaboxem bez przyczepy, kurcze chyba będzie trzeba jammer jakiś kombinować.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawie określona jest tylko kara za nie uiszczenie należnej opłaty. Teoretycznie gdyby wpłacić z góry za przejazd planowaną trasą na konto operatora, to nawet można przejechać nie posiadając viaboksu, bo możemy udowodnić, że opłata została uiszczona.Ciekawe co na to krokodylki :skromny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadek to ciekawe co piszesz i być może realne trzeba by interpretacje prawnika na ten temat, krokodylkowi odmawiasz i tyle.Jesli masz racje to byłby niezły sposób na ten idiotyzm.

 

Niemicy równiez dyskutują o nas

http://wohnwagen-forum.de/index.php?page=Thread&threadID=38807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A interpretacja lasek z infolinii była taka że "jak podpisałeś umowę frajerze to masz viaboxa nawet do sracza zabierać" czyli jak jadę bez przyczepy to też muszę mieć na szybie (tylko przełączonego w stan brak poboru opłat) bo jak zostawię dajmy na to w domu lub w przyczepie to 3k pln mandatu .... i o to cała batalia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.