Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam doladowac za 120zł kied ja potrzebuje 12zł na rok, idąc tym tokiem rozumowania należy wprowadzić nakaz tankowania do pełna.

Dlacego niema doładowań 20 zł 50zł ... co na to zagraniczy gośc który chce przyjechaać w góry ? Również potrzebuje tylko ok 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie tego viaboxa ostatnio jak jechałem na weekend na Czechy. No i na drodze BB - Cieszyn pikał mi co drugą bramownice co znaczy że niby pobierał opłaty, teraz wchodzę na konto a tam się okazuje że jest odbity przejazd ale pobrana opłata wynosi 0 zł :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doladowac za 120zł kied ja potrzebuje 12zł na rok, idąc tym tokiem rozumowania należy wprowadzić nakaz tankowania do pełna.

Dlacego niema doładowań 20 zł 50zł ... co na to zagraniczy gośc który chce przyjechaać w góry ? Również potrzebuje tylko ok 20zł.

 

 

Nie wiem czemu ustalili takie progi na doładowania ( od 120 do 1000 złotych ) - pewnie dlatego, że e-myto z założenia miało być skierowane do jeżdżących "zawodowo" dużymi autami i raczej nikt nie przewidział tej Naszej opcji. Zawsze po sezonie możesz udać się do punktu i oddać via-tolla i odebrać kaucję i niewykorzystaną przedpłatę :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITD się nie patyczkuje, na przyczepy też wali równo kary. Byłem w Chałupach to słyszałem wielokrotnie jak ktoś się wku.... że dostał mandat.

 

Jak jedziecie solo pamiętajcie o wyłączeniu urządzenia, zdemontowane i wrzucone do schowka też pika.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale szczescie ze system jest jeszcze dziurawy i niekompletny... kwote jaka mi pobralo za przejazd nad morze i zpowrotem mozna uznac za symboliczna :D

 

puszka piwa byla drozsza nad morzem od poniesionej oplaty :hehe:

 

tak wiec w tym roku przejazd byl prawie za darmo

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekajcie jak całość systemu ruszy nie bedzie tak wesoło

 

na drodze 94 od Dąbrowy Górniczej do Krakowa co kawałek są bramownice i jadąc w niedzielę odcinek niecałe 60 km skasowało 13,5 w jedną stronę dodam ze jeszcze nie wszystkie bramownice są czynne

 

zestaw jakm jechałem

 

post-2830-0-93243900-1312397235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel ! ale sytuacja zmienia się niemal " z dnia na dzień" i w zasadzie następnego dnia informacje są już nie aktualne ( codziennie są uruchamiane "nowe" bramownice ).

Myślę, że lepszym byłoby pisanie o drogach, które są nie objęte e-mytem, ale tych w dobrym stanie technicznym, gdzie swobodnie można jechał z przyczepką ( czyli: szerokie, bez zwisających gałęzi nad drogą, z miejscami postojowymi itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że lepszym byłoby pisanie o drogach, które są nie objęte e-mytem, ale tych w dobrym stanie technicznym, gdzie swobodnie można jechał z przyczepką ( czyli: szerokie, bez zwisających gałęzi nad drogą, z miejscami postojowymi itp )

 

tylko że na tych drogach zaczyna robić się tłoczno ,tej samo TIRy też próbują oszczędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy są aktywne bramownice w Oleśnicy S8 ? Jak są, to jak można je ominąć jadąc 8 i chcąc skręcić na drogę 340. Jest jakiś wcześniejszy zjazd do Oleśnicy? Ogólnie jadę do Gubina i chcę w całości viatoll ominąć. Słyszałem też że A4 i A18 w stronę granicy jest prawie nie aktywna? Może ktoś to zweryfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy są aktywne bramownice w Oleśnicy S8 ? Jak są, to jak można je ominąć jadąc 8 i chcąc skręcić na drogę 340. Jest jakiś wcześniejszy zjazd do Oleśnicy? Ogólnie jadę do Gubina i chcę w całości viatoll ominąć. Słyszałem też że A4 i A18 w stronę granicy jest prawie nie aktywna? Może ktoś to zweryfikować?

 

musisz do Olesnicy wjechac droga 453 i skrecic na skrzyzowaniu z DK8 w lewo - ujedziesz jakis 2 km i na wiadukcie bedziesz mial zjazd w lewo na Trzebnice...

z Trzebnicy jedz na Rawicz /DK5/ , Gogów/ DK12/, Bytom Odrzański /292/ i przez Kożuchów do Nowogród Bobrzański /283 ->290/ nastepnie na Lubsko /289/ i do Gubina /289->286/

 

trasa ta jakos nie odbiega standardem od innych polskich - jest troszke dziur i kolein, za Trzebnica troszke ostrych zakretow i podjazdow - ale TIR-y tam jezdza i nie ma jakis zbytnich problemow latem :) /zima bywa nieprzejezdna :) / ja z Zieloneg Gory jezdze przez Trzebnice jak chce zaoszczedzic na czasie - szybciej tamtedy dojezdzam niz S8 i A4 - Zielonej Gory do Kluczborka przez Trzebnice mam 250km i pokonuje te trase lajtowo w 3,5 godzinki - jest na niej doslownie kilka radarow ktore rzadko dzialaja i czasami wieczorem mozna spotkac suszarke...

 

jest tam duzo parkingow w lesie i nad bajorkami wodnymi wiec mozesz spokojnie tam stanac i odpoczac - glownie jedzie sie przez lasy i pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.