Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

O, no prosze, szacun dla inteligentnych.

 

A Ci co wybrali tych co Ich doja :devil: i sie tym ciesza, to niech biora te Viatoile na 50 lat za kaucja i sie tym podniecaja jak im pika, za tanio jest, niech bedzie 2 zeta za kilometr i jaki pieeeekny wydruk mozna zaksiegowac.

Na "Firme" przeciez...

 

No i koniecznie tablice wyrozniajace, nalepiej na facebooku...

 

J.

 

Przestalem juz chodzic na wybory, chyba poszukam, bo kiedys mialem taka koszulke z Ernesto Che Guevarra...

Moze jeszcze dobra bedzie...

 

Kurka, zazdroszcze Hiszpanom, potrafia wyjsc na ulice - dlatego, ze cieplo tam i nie pada?

Czy madrzejsi?

 

 

 

Jacek! Hiszpanie jako nacja jest bardziej zgrana, skonsolidowana i o byle co nie toczą ze sobą "wojenek" więc nie mają problemów by wyjść na ulicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jadąc moim zestawem DMC 3900 kg krajową 1 z Warlubia do Rybnika koszt opłat 16zł. Najwięcej "pikało" na odcinku Katowice-Rybnik autostradą oraz odcinek autostrady za Łodzią

pozdrawiam

Edytowane przez wodex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drodze 92 między Poznaniem a Wrześnią piknęło trzy razy i zżarło 83 grosze :)

Norma emisji Euro1

 

Cała DK 92 od Wrześni do ronda pod Nowym Tomyślem, jest wyposażona w kilkanaście bramownic, ale nie wszystkie są jeszcze "wpięte" w system i nie pobierają opłat, poniekąd wynika to z problemu zasilania w energię elektryczną, ponieważ alternatywne źródło zasilania ( olej + agregaty ) jest narażone na "upłynnienie" w nocnych godzinach smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie, mój zestaw mieści się poniżej 3,5t ale potrzebuję jednorazowa przejechać z lawetą z Tarnowa do Warszawy po samochód kumpla bo mu się zepsuł. moje pytanie czy muszę mieć tego VIABOXa bo z lawetą już przekraczam 3,5t czy mogę kupić jakąś winietę jednorazową. czy muszę przechodzić cały proces rejestrowania jak na to wszystko nie ma już czasu bo jadę dzisiaj w nocy.

 

 

 

na dzień dzisiejszy nie ma innej alternatywy niz Viabox co do drogi no to masz problem z tego co koledzy melduja to do Wa-wy nie wiedziesz na kazdym wylocie jest juz bramownica-ce

 

ps za jazdę bez viabox 3 tyś jest kary urzędu warto dodać ze bramownice są wyposażane w foto więc moze być przykra niespodzianka jak przyjdzie nakaz płatniczy do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tanio jak cholera... :klnie:

wyjazd nad morze i powrót przez Czerwoną Wodę /sptkanie forumowe/ do domu

 

Wynika z tego że nie opłaca się u nas jeździć to już taniej wyjdzie wyjazd na CRO jeżeli chodzi o opłaty jeżeli miałbym z BB nad morze jechać :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj nedługo zamkna nam przejścia i tylko viatol będzie, ostatnio jak jechalem przez Zwardoń to były już tablice informacyjne o opłatach , chwila moment i tamten odcinek będzie pod mytem.

Druga sprawa to wiele wjazdów na drogi płatne nie ma oznaczenia , jak to sie ma do przepisów i odmowy przyjęcia mandatu ? Skąd ktoś ma wiedzieć,że droga jest płatna :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

Druga sprawa to wiele wjazdów na drogi płatne nie ma oznaczenia , jak to sie ma do przepisów i odmowy przyjęcia mandatu ? Skąd ktoś ma wiedzieć,że droga jest płatna :niewiem:

 

 

Wg przepisów każda droga i wjazd na jej płatny odcinek musi być oznakowany - jeśli tak nie jest, to jest to podstawa do złożenia skutecznego odwołania. Na tę chwilę wszystkie takie wnioski były pozytywnie rozpatrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak dorobią bramek to tylko zmienić przyczepę na mniejszą, tylko kto kupi te duże ?

Jak kupowałem Viatol to sprzedawca się śmiał, że to tylko 28 gr za kilometr,

ale jadąc ekonomicznie bez przyczepy jest to koszt paliwa.

Skubią nas ze wszystkich stron i mają nas gdzieś:pupa::pupa::pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj nedługo zamkna nam przejścia i tylko viatol będzie, ostatnio jak jechalem przez Zwardoń to były już tablice informacyjne o opłatach , chwila moment i tamten odcinek będzie pod mytem.

Druga sprawa to wiele wjazdów na drogi płatne nie ma oznaczenia , jak to sie ma do przepisów i odmowy przyjęcia mandatu ? Skąd ktoś ma wiedzieć,że droga jest płatna :niewiem:

 

 

 

 

 

No tam ma być płatna i ta obwodnica Żywca chyba też bo są zaznaczone jako drogi ekspresowe.

Ja jestem ciekaw kiedy wpadną na inteligenty pomysł i zaczną obierać opłaty od osobówek na tych drogach.

 

Jeżeli mówimy o oznakowaniu to najlepszym przykładem jest wjazd na ekspresówkę Bielsko - Cieszyn od strony Katowic, zero znaku za pasem rozpędowym stoi ładna czynna bramownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do reklamacji... ja pisze reklamacje bo mnie oskubali...

pozatym do dzisiaj nie wiem gdzie jest odcinek "poczatek opracowania" a tak nawiasem piszac na obwodnicy Nowej soli, Gorzowa nie ma zadnej informacji ze jest platna :D

 

a taka ciekawostka - wracajac przejezdzalismy pod bramownica ktora wlasnie byla montowana - "czujki" byly tylko nad jednym pasem drogi i juz pikało w aucie - CZY TO NIE JEST BEZCZELNOSC :hmm: sa rowni i rowniejsi? powinni dac informacje ze lewy pas jest "jeszcze" darmowy :D

 

pozatym zastanawia mnie jedno - czemu na zestawieniach nie podaja dlugosci odcinka? tylko cene

 

druga sprawa to to ze na kilku odcinka pikalo tylko na koncu odcinka - jak naliczana jest wtedy oplata?? przeciez wczesnie moglem wjechac wjazdem np na polowie odcinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.