Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dostałem woreczek ale akurat do box-a w omedze nie dali i leżał sobie w schowku ............... a tu rejestrował. No i nadal trzeba by rozjaśnić temat obowiązku wożenia na szybie jak jedziemy bez budy bo się może okazać że to bardzo kosztowny woreczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawisz viaboxa w przyczepie, domu, to jak ITD będzie wiedziało, że go masz (masz mieć)? Jak jedziesz jako osobówka to cię nie namierzą, bo niby na jakiej podstawie? Musieliby każdy numer rejestracyjny sprawdzać, a to by była paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marfi .............. w tym właśnie problem bo kamery na bramach wyłapują numer rejestracyjny i wystarczy teraz proste zapytanie do bazy viatola żeby było wiadomo że mam umowę. Nigdy nie zastanawiałem ile się przedawnia takie wykroczenie (nie moja dziedzina prawa) i nie wiem nawet z jakiego paragrafu to wykroczenie/przestępstwo ale obawiam się że kilka lat i możemy zacząć dostawać mandaty za 2-3 lata za "niemania" viaboxa na szybie. Trzeba ten detal wyjaśnić bo może później boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to ITD testuje wersję (już ostatnią przedprodukcyjną) softu do analizy numerów rejestracyjnych z kamer na bramach. Znając numer i czas przejazdu przez bramę łatwo można policzyć średnią prędkość pomiędzy bramami a dane frajera do mandatu wynikają z numeru. Fajnie będzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITD łączy się radiowo z viaboxem (jeżdżą z antenkami) i skanują czy masz nabitą kasę, poprawnie włączone, itd... Ale jak nie masz, to cię nie zeskanują. Kamer do skanowania numerów chyba nie mają, nie widziałem takowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kilka dni przed wyborami planuję opublikować w gazecie większy artykuł odnośnie bandyckiego podejścia naszego rządu do karawaningu. Na pewno wielu wyborców zweryfikuje swój pogląd na temat rządzących i wystawi im odpowiednią ocenę przy urnach. Sam się zawziąłem i viaboksa nie mam, gdyż za swój zestaw (niższa klasa Euro) płaciłbym więcej niż nowe TiR-y. A to jest bandyctwo i zamierzam to bardzo mocno napiętnować! Niestety, jeżdżenie bocznymi drogami kosztuje wiele nerwów i zdrowia. Choćby taki wyjazd do Czerwonej Wody. Normalnie autostradką dojechałbym w nieco ponad 2 godziny, a tak jadę ponad 4. Niestety, za przejazd autostradą zapłaciłbym też w obie strony 200zł, a to jest równowartość całego pobytu z wyżywieniem i jeszcze duża flaszką do ogniska. Szlak człowieka trafia, że jest tak przez bandę kolesi :sex:, którzy muszą naszym kosztem nazbierać na pensje dla swoich kumpli w różnych agendach i agencjach. Aż strach pomyśleć, co nawywijają, jak się na kolejne 4 lata dopadną do władzy. Tak się okopią, tak społeczeństwo urobią za pośrednictwem podporządkowanych sobie mediów, że będziemy mieli drugą Białoruś.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.