Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście może taki przypadek jadąc bez przyczepy. Wyłączyłem ustrojstwo i schowałem do schowka pod deska rozdzielczą

a urządzenie i tak pikało. Ze względu że byłem na urlopie a grafik zwiedzania napięty nie pojechałem z reklamacją,

ale następnym razem nie odpuszczę.Na szczęście było to na dwóch bramkach.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicz sobie odcinek biorąc pod uwagę cenę oraz stawkę wg klasy emisji spalin i rodzaju pojazdu

 

OK, na to tez wpadlem...

ale chcialbym wiedziec bez przeliczania odrazu na zestawieniu jak dlugie sa te odcinki - biorac pod uwage cene za 22/28gr wychodzi na to ze najkrotszy odcinek jaki przejechalem platny mial ~1,7km...

 

byly takie odcinki ze pikalo na odcinku 2 km kilka razy - wiec moje pytanie - czy te oplaty sa sumowane? i podawane za caly odcinek? jesli tak to nigdy nie doliczymy sie ile naprawde kosztuje 1km rzeczywiscie

 

a ktos mi powie czy viatoll ma prawo zadac oplaty za odcinek "poczotaek opracowania" - czy mozna pobrac oplate za ten odcinek - przeciez ja jako platnik nie mam mozliwosci nawet sprawdzen ia gdzie ten odcinek jest?

 

najdziwniejsze jest to ze na infolini powiedziano mi ze nikt mi nie powie gdzie sa bramownice na ktorym km lub jakie maja wspolrzedne gps...

 

 

pobrana oplata za odcinek

 

przyjalem ze nazwy sugeruja pobliskie miejscowosci lub ulice...

 

google nawet nie moze poradzic sobie z wyznaczeniem trasy :D

post-728-0-67594700-1315837240_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście może taki przypadek jadąc bez przyczepy. Wyłączyłem ustrojstwo i schowałem do schowka pod deska rozdzielczą

a urządzenie i tak pikało. Ze względu że byłem na urlopie a grafik zwiedzania napięty nie pojechałem z reklamacją,

ale następnym razem nie odpuszczę.Na szczęście było to na dwóch bramkach.:niewiem:

 

zawin w folie aluminiowa i schowaj do schowka... wtedy nie pika

 

jesli bez folii wsadzisz nawet pod pupe siedzac na fotelu to tez Ciebie przeswietli i zapika :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

 

a ktos mi powie czy viatoll ma prawo zadac oplaty za odcinek "poczotaek opracowania" - czy mozna pobrac oplate za ten odcinek - przeciez ja jako platnik nie mam mozliwosci nawet sprawdzen ia gdzie ten odcinek jest?

 

najdziwniejsze jest to ze na infolini powiedziano mi ze nikt mi nie powie gdzie sa bramownice na ktorym km lub jakie maja wspolrzedne gps...

 

 

pobrana oplata za odcinek

 

przyjalem ze nazwy sugeruja pobliskie miejscowosci lub ulice...

 

google nawet nie moze poradzic sobie z wyznaczeniem trasy :D

post-728-0-67594700-1315837240_thumb.jpg

 

Bodzioklb - zrób zestawienie z poboru opłat w Exelu - wtedy będziesz miał zestawienie poboru opłat ustawione chronologicznie i wtedy uda Ci się to " wklepać " po kolei w googlałce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzioklb - zrób zestawienie z poboru opłat w Exelu - wtedy będziesz miał zestawienie poboru opłat ustawione chronologicznie i wtedy uda Ci się to " wklepać " po kolei w googlałce

 

 

nie trzeba klepac po kolei... jechalem od Mysliborza przez Pyrzyce na Goleniów S3/DK3 - a tu widac ze dokleili mi jeszcze A6 w kierunku Kołbaskowa :look: , nadal nie kumam gdzie jest płatny odcinek na Gryfino :niewiem: bo tam same powiatówki i nie wiem czym jakiś odcinek tak sie nazywa ? - czy aby dlatego zeby bylo ciezko sie połapac wtym ze doja na lewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly takie odcinki ze pikalo na odcinku 2 km kilka razy - wiec moje pytanie - czy te oplaty sa sumowane? i podawane za caly odcinek? jesli tak to nigdy nie doliczymy sie ile naprawde kosztuje 1km rzeczywiscie

 

W drodze z Katowic do Mikołowa mijam dwie bramki - obie pikają. W Viatolu jest tylko jedna pozycja

 

Granica miasta Mikolów -- Granica miasta Katowice.

Wobec powyższego nie masz szans na ustalenie co gdzie i za ile. Chore to i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze stawkę za pojazd z napędem 4x4 mogą wprowadzić no nie? a właśnie,że tak-takie rzeczy tylko w Polsce,no i jeszcze rozmiar kół-bo więcej lub mniej obrotów robi,jedziesz sam inna stawka,jedziesz w czterech inna stawka.podzielam głos kolegi-wszyscy koszulki z CHE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze stawkę za pojazd z napędem 4x4 mogą wprowadzić no nie? a właśnie,że tak-takie rzeczy tylko w Polsce,no i jeszcze rozmiar kół-bo więcej lub mniej obrotów robi,jedziesz sam inna stawka,jedziesz w czterech inna stawka.podzielam głos kolegi-wszyscy koszulki z CHE!!!

 

Witam!

 

:hmm: Idąc Twoim tokiem myślenia to powinniśmy spodziewać się jeszcze podatku od koloru auta, długości anteny a piesi powinni płacić od chodzenia w kapeluszach, beretach itp. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była oficjalna informacja od firmy Kapsch, że system błędnie nalicza opłaty.

 

Można zgłosić reklamację i oddają kasę.

 

 

BTW

 

Czy u nas wszystko musi być takie nijakie ? CO to będzie jak się EURO zacznie ? Aż strach pomyśleć....

 

 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kapsch-przyznaje-sie-do-winy-ws-systemu-viatoll,nId,359176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak mnie policzyli za przejazd naszymi pięknymi drogami .To WSTYD pobierać opłaty za takiej jakości drogi ( wąskie ,dziurawe , ) . Info dla tzw. sprytnych ITD jeździ samochodami wyposażonymi w antenkę która prawdopodobnie sprawdza kto ma i czy płaci. Takie autko mnie wyprzedzało i byłem niewiem.gif o co tu chodzi ( szukają radiostacji jak parę lat temu ...... ?)

Okolice Kraków - Katowice to ciężko przejechać nie płacąc. Odcinek A4 płatny jak na autostradzie auto+przyczepa, podobnie A1Gdańsk - Nowe Marzy (Grudziądz.).Jak jeździłem solo to przełączałem ustrojstwo na X i nie pikało ( no może raz ,jak źle przełączyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak mnie policzyli za przejazd naszymi pięknymi drogami .To WSTYD pobierać opłaty za takiej jakości drogi ( wąskie ,dziurawe , ) .

 

Możesz to sprawdzić logując się na stronie viatolla.

 

Okolice Kraków - Katowice to ciężko przejechać nie płacąc. Odcinek A4 płatny jak na autostradzie auto+przyczepa, podobnie A1Gdańsk - Nowe Marzy (Grudziądz.).Jak jeździłem solo to przełączałem ustrojstwo na X i nie pikało ( no może raz ,jak źle przełączyłem)

 

Do Krakowa z Katowic to przez Tychy i Oświęcim trzeba lecieć coby nie płacić. A jak przełączysz na tryb solo to też powinien pikać, tylko w systemie powinno być widać, że zapłaciłeś 0.00zł. Przynajmniej u mnie tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem właśnie po rozmowie z miłą panią na infolinii technicznej viatola :-)

Składałem reklamacje i uwzględnili .......... ale dzwoniłem zapytać z jakiej paki w logu poboru opłat mam swoje przejazdy :

ZS8838V 011177C87A7 Rzesnica -- Kliniska16/09/11 12:23 6 0,00

ZS8838V 011177C87A7 Kijewo -- Rzesnica16/09/11 12:16 6 0,00

ZS8838V 011177C87A7 Morwowa -- Kijewo16/09/1112:14 6 0,00

 

 

 

wprawdzie bez poboru opłat ale jestem śledzony ............Laska z infolinii powiedziała że skoro podpisałem umowę to jest w umowie paragraf w którym się zobowiązałem że będę miał zawsze w pojeździe działające urządzenie - nawet jak nei ciągnę przyczepy bo jak zostawię w przyczepie na podwórku to mogę dostać 3tys mandatu - jest to podobno w umowie której jakoś szczególnie nie czytałem.

 

Może ktoś się wczytywał i potwierdzi lub zdementuje informację ................. bo jeżeli się potwierdzi to niezły gnój. Akurat ostatnio jechałem na tempomacie ustawionym troszkę ponad normę ustawową ale mandacik może przyjść pocztą. wychodzi na to że trzeba będzie po każdym wyjeździe z budą oddawać viaboxa na stacji i brać nowego przed wyjazdem żeby wyrejestrować auto na czas niejeżdżenia z budą.

 

qwa ............. aż mi się ciśnienie podniosło

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.