Skocz do zawartości

Ile przejeżdzacie dziennie km. z przyczepką


fish

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Voku napisał:

Ale po autostradach.
Ciekawe ile bym dał radę przejechać węgierskimi drogami krajowymi :D 

Oczywiście. Na tych węgierskich 30tkach to w 3 godzinie jazdy wyszedłbym z siebie. Dobrze, że to mały kraj. Pytanie było o Chorwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z przyczepą mój rekord jendego dnia to 700 km ale nie jestem urodzonym kierowcą. Na motocyklu jednego dnia 1100km i potem ognisko , piwo , kiełbasa i śmiech. Mówiąć o motocyklu pare razy robiłęm trasę Uk Kraków 1500 km Non stop . Spanie po 15 minut na trawnikach stacji benzynowych. Nawet jak się jedzie 200 km/h i ponad to nic nie zmienia. Kilometry uciekają szybciej ale energia i świeżość kierowcy również . Koncentracja przy jezdzie z dużymi prędkosciami motocyklem wyczerpuje.

Jadać z przyczepą jest dużo łatwiej , siedzisz i krecisz kierownicą raz w prawo raz w lewo:) 

I... jak Ci się chce spać to nie spisz na trawniku tylko w swoim łózku:)

Edytowane przez Dioblik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał:

Dobre podejście. Nocą to w sumie szybki strzał :)

No tak - z Krakowa to i owszem... A co mają powiedzieć takie Suwałki:D

Ja osobówką nad Adriatyk (w sensie najbliższa możliwa plaża) optymalnie dojeżdżam w 9 i pół godziny (do Chorwacji w 7 godzin).

No i to jest założenie, że Węgry od A do Z (a właściwie to może od D do Z) autostradami.

Oczywiście z cepką jakieś +3 godz. min.

Ciekawe jaki czas będzie kamperem, ale liczę że max. +1 godz. względem osobówki.

Miałem zacytować Darka, a nie Marka, ale jakoś tak wyszło...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

No tak - z Krakowa to i owszem... A co mają powiedzieć takie Suwałki:D

Ja osobówką nad Adriatyk (w sensie najbliższa możliwa plaża) optymalnie dojeżdżam w 9 i pół godziny (do Chorwacji w 7 godzin).

No i to jest założenie, że Węgry od A do Z (a właściwie to może od D do Z) autostradami.

Oczywiście z cepką jakieś +3 godz. min.

Ciekawe jaki czas będzie kamperem, ale liczę że max. +1 godz. względem osobówki.

Miałem zacytować Darka, a nie Marka, ale jakoś tak wyszło...:D

Nie planuj tak. Szybciej jak 120 na stałe nie pojedziesz. Blaszakiem również. Realnie 110kmh i min 2-3 h dłużej niż osobówką. Specjalny kempingowy w papierach - teoretycznie 80kmh wolno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no bez jaj - do 3.5 t. normalnie jak osobówka

Art. 20 ust. 3 Prawa o ruchu drogowym:

Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 (dotyczy autobusu), wynosi w przypadku:
1)    samochodu osobowego, motocykla lub samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t:
a)    na autostradzie - 140 km/h,
b)    na drodze ekspresowej dwujezdniowej - 120 km/h,
c)    na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu - 100 km/h,
d)    na pozostałych drogach - 90 km/h.

Dlatego m.in. takie ważne jest jednak żeby zmieścić się w tych 3.5 t...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

E no bez jaj - do 3.5 t. normalnie jak osobówka

No nie, w PL dla specjalnego kempingowego jest 80km/h, czy sie to komuś podoba czy nie - generalnie identyczna historia jak z 1,33 :)

 

6 minut temu, Zulos napisał:

Art. 20 ust. 3 Prawa o ruchu drogowym:

Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 (dotyczy autobusu), wynosi w przypadku:
1)    samochodu osobowego, motocykla lub samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t:
a)    na autostradzie - 140 km/h,
b)    na drodze ekspresowej dwujezdniowej - 120 km/h,
c)    na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu - 100 km/h,
d)    na pozostałych drogach - 90 km/h.

Dlatego m.in. takie ważne jest jednak żeby zmieścić się w tych 3.5 t...

Cytuj całość a nie wyrywek :):

 

3.  Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4, wynosi w przypadku:

1) samochodu osobowego, motocykla lub samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t:
a) na autostradzie - 140 km/h,
b) na drodze ekspresowej dwujezdniowej - 120 km/h,
c) na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu - 100 km/h,
d) na pozostałych drogach - 90 km/h;
2) zespołu pojazdów lub pojazdu niewymienionego w pkt 1:
a) na autostradzie, drodze ekspresowej lub drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu - 80 km/h,
b) na pozostałych drogach - 70 km/h.
 
Specjalny kempingowy, to nie jest osobowy ani nie jest ciężarowy. DMC 3,5t nie ma tu znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle podkreśliłem, bo samochód specjalny kempingowy to nie jest ciężarowy, ale gdzie w takim razie mógłby być specjalny?

No chyba, że przechodzimy do pkt 2:

2)zespołu pojazdów lub pojazdu niewymienionego w pkt 1:

a)na autostradzie, drodze ekspresowej lub drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu - 80 km/h,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj właśnie wchodzi, specjalny to specjalny - ani osobowy, ani ciężarowy i tyle - sorry takie mamy przepisy ?. Tak jak mówiłem, temat podobny do 1,33 i występujący chyba tylko w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Może źle podkreśliłem, bo samochód specjalny kempingowy to nie jest ciężarowy, ale gdzie w takim razie mógłby być specjalny?

No chyba, że przechodzimy do pkt 2:

2)zespołu pojazdów lub pojazdu niewymienionego w pkt 1:

a)na autostradzie, drodze ekspresowej lub drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu - 80 km/h,

 

Tak przecież jest jasno powiedziane "niewymieniony" więc tu masz i zestaw z. buda i samoch spec-kemp do 3,5t

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - ja utknąłem jeszcze w dawnych czasach, kiedy kamper jak wjeżdżał do polski jako osobówka to zostawał osobówką...

Ale fakt faktem dla celów podatku akcyzowego przy sprowadzaniu samochodu oczywiście był to zawsze dla celników samochód osobowy.

Zresztą dawniej pojazd specjalny z definicji to był pojazd nie przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część ludzi zostawia w dowodzie ciężarowy - gdyż jak nie ma 3,5t to może jechać do 130kmh. Rozmawiałem z diagnostą w dużej OSKP - dla niego nie jest problemem przegląd takiego kampera, który w niczym ciężarówki nie przypomina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.