Skocz do zawartości

Ile przejeżdzacie dziennie km. z przyczepką


fish

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

czyli z wiatrem z górki ... znaczy bajkopisarz :-]

Czerwony musiał być - czerwone sa szybsze  :bzik:
Ja raczej określiłbym tego Pana jadącego 160 integrą inaczej - owszem bywało  jechałem  chwile ok. 150 swoim na pusto nawet nie z górki i nie z wiatrem np. na pustej obwodnicy Kielc, zdarzyło się też raz czy dwa na pustej autostradzie  - ok w mojej bidnej puszce jest 2,8HDI tylko 128kucy i skrzynia 5tka - przy 6tce będzie nieco ciszej ale tak czy inaczej trudno to nazwać komfortową czy bezpieczną  jazdą, silnik wyje, włączaja sie gwizdki ostrzegawcze wiatru przez uszczelki drzwi,   pilnować b. mocno trzeba, o zużyciu paliwa  to nawet szkoda wspominać  - to po prostu nie jest prędkość czy na blaszaka czy na integrę.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 minut temu, smok_wawelski napisał:

Określiłbym tego Pana inaczej - owszem bywało  jechałem  chwile ok. 150 swoim na pusto nawet nie z górki i nie z wiatrem np. na pustej obwodnicy Kielc, zdarzyło się też raz czy dwa na pustej autostradzie  - ok w mojej bidnej puszce jest 2,8HDI tylko 128kucy i skrzynia 5tka - przy 6tce będzie nieco ciszej ale tak czy inaczej trudno to nazwać komfortową czy bezpieczną  jazdą, silnik wyje, włączaja sie gwizdki ostrzegawcze wiatru przez uszczelki drzwi,   pilnować b. mocno trzeba, o zużyciu paliwa  to nawet szkoda wspominać  - to po prostu nie jest prędkość czy na blaszaka czy na integrę.

tylko nie porównuj pustego małego blaszaka z uczciwym silnikiem  do siedmio i poł metrowej integry z aerodynamiką zbliżoną do kiosku ruchu, ważącej zapewne między 3,5 a 4 tony z wyżyłowanym dwulitrowym silnikiem który ma fapy srapy i normę spalin która zabija z 30% deklarowanej na papierze przez producenta mocy :)

takim jak Twój blaszakiem z tym samym silnikiem to swojego czasu licznik zamknąłem w drodze do Hamburga :-]Screenshot_20201020-212132_Gmail.thumb.jpg.7af2293306737a785d8b93f4afc80334.jpg

ale niech mu tam będzie ;)

ja najszybciej swoją półintegrą jechałem może raz ze 140 a komfortowo nam się podróżuje w przedziale prędkościowym 110-120 i na tempomacie raczej nie ustawiam więcej jak 115.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maarec napisał:

Ja dalej twardo trzymam się 9 z przodu na blacie 95-99kmh na autostradzie oczywiście.

W okolicach równych 100 mi się źle jedzie - jadę szybciej niż ciężarowe wiec je doganiam, ale ich wyprzedzanie bardzo długo trwa. Ostatnio ustawiam 105 i manewry wyprzedzania trwają znacząco krócej. Mowa tez oczywiście o drogach S i A. Od razu wyjasnie, że nie uważam, żeby to było za szybko konkretnie dla mojego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pjetko napisał:

W okolicach równych 100 mi się źle jedzie - jadę szybciej niż ciężarowe wiec je doganiam, ale ich wyprzedzanie bardzo długo trwa. Ostatnio ustawiam 105 i manewry wyprzedzania trwają znacząco krócej. Mowa tez oczywiście o drogach S i A. Od razu wyjasnie, że nie uważam, żeby to było za szybko konkretnie dla mojego zestawu.

przy wyprzedzaniu zawsze można dotknąć pedał gazu czy zwiększyć na tempomacie, przy 120kmh te same tiry wyprzedza się jeszcze szybciej, tylko człowiek lekko rzuca się w oczy :). Przy wyprzedzaniu dobrze aby mieć na stałe lekki ciąg silnika do przodu - aby to auto rządziło budką i wyciągało ją z ewentualnych podmuchów zza kabiny ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

przy wyprzedzaniu zawsze można dotknąć pedał gazu czy zwiększyć na tempomacie, przy 120kmh te same tiry wyprzedza się jeszcze szybciej, tylko człowiek lekko rzuca się w oczy :). Przy wyprzedzaniu dobrze aby mieć na stałe lekki ciąg silnika do przodu - aby to auto rządziło budką i wyciągało ją z ewentualnych podmuchów zza kabiny ciężarówki.

No normalnie to samo pisałem. Zgadzam się w 100%. 

 

49 minut temu, pjetko napisał:

jadę szybciej niż ciężarowe wiec je doganiam, ale ich wyprzedzanie bardzo długo trwa

Dlatego jak się wyprzedza to trzeba depnąć w gaz a nie mulić na tempomacie. Tym bardziej że:

 

50 minut temu, pjetko napisał:

W okolicach równych 100 mi się źle jedzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.