Skocz do zawartości

kategoria B DMC obu pojazdów 4250kg


ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Seba1 - zdziwiłbyś się jak dużo osób oblewa właśnie na spinaniu zestawu. Nie dlatego, że nie potrafią, tylko dlatego, że robią to zbyt szybko. Tu wystarczy 1 cm za daleko pojechać, dotknąć zaczepu i koniec. Kolizja. Łuk, garaż można poprawić (najpierw korekta, ew. poprawka).

Ale nie taki egzamin straszny jak go malują ;-) Zdałem za pierwszym razem, nie robiłem żadnej korekty. Wszystko za pierwszym razem. Da się!

 

Wojtek - tu też są winni twórcy bubli prawnych. Identyczna sytuacja z nieszczęsnymi tablicami wyróżniającymi (w jednym par. 12m, w drugim pod koniec, 8m etc), teraz w jednym miejscu można na B do 4250kg, ale wtedy gdy ma się B+E.

Przez takich TFU-rców prawa mamy takie przepisy.

 

Ale przecież jest prosty sposób. w cenę przyczepki doliczyć koszt pozyskania BE i problem z głowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu rozwiazywac... Wasze dywagacje moze przekreslic upierdliwy mundurowy ktory w odmienny sposob bedzie interpretowal przepisy... stracicie w drodze czas tupiac na poboczu - a nie o to chodzi w drodze na wypoczynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Ci co nie mają 'E' a mają kwas związany z masą budy + holownik - rozwiążmy tą kwestię na centralnym zlocie poświęconym temu właśnie tematowi. Może majówka w Brennej ?;)

 

 

Daleko nie mam, parkuje tam przyczepę ;) niestety narazie nie mam owego E oraz ... haka w nowym aucie.Straym jeździ już szcześliwy nabywca.

Dojadę więc rowerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzioklb stanowczo ma rację. Zrobiłem E z premedytacją, zanim jeszcze zacząłem oglądać przyczepki. Z egzaminem nie jest tak źle. Co do zapinania, można podjechać, wysiąść, sprawdzić odległość, znowu podjechać, nie ma pośpiechu. To samo przy cofaniu, można korygować ile razy się chce. W przeciwieństwie do B nie ma kamer, świadków, jest luźniej. Dobrze jest powiedzieć że kategoria potrzebna jest do kempingu. W moim przypadku spojrzenie egzaminatora od razu się zmieniło ( pewnie są cięci na laweciarzy).

Róbcie więc E, ten 1000 chyba w większości przypadków nie jest blokadą, a przynajmniej dewagacje jak w tym wątku odchodzą na dalszy plan.

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chocby dla samego faktu iz jazda z cepka nie powinna sprawiac dodatkowego stresu np. za granica... zrobilbym E

 

 

 

Racja, miałem już taki przypadek, iż w trakcie jazdy z przyczepą zatrzymała mnie policja (mój zestaw przekracza 3,5t) i kiedy zobaczyli w papierach B+E podziękowali i życzyli miłego wypoczynku nic więcej nie sprawdzając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chodzi o pieniądze tylko o zdawalność , naprawde obawiam sie tego placu.

 

Piotrekbb nie ma się czego obawiać ja zdawałem ten egzamin jakieś 7 lat temu i nie było problemu na 10 osób wszystkie przeszły plac (tunel robisz na czas i możesz sobie podciągać ile chcesz masz na to 5 min ) reszta czyli parkowanie przodem po skosie i parkowanie tyłem prostopadłe nie jest trudne bo słupki masz rozstawione jak do ciężarówki :rolleyes: . Jedynie wtedy jedna osoba nie zdała na mieście bo zmieniła pas na ciągłej linii na Bystrzańskiej. Nie wiem czy teraz się nie zmieniły przepisy ale jeżeli o sam egzamin to wtedy nie podchodzili do tego jak do zdających na B tylko tak bardziej luźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.