Skocz do zawartości

kategoria B DMC obu pojazdów 4250kg


ryby

Rekomendowane odpowiedzi

A jak pokazuje życie wprowadzenie nowych zasad egzaminowania kierowców - jak to określono dzisiaj w mediach - wejdzie " w życie " z opóźnieniem. Nie wiadomo dokładnie kiedy będą gotowe nowe "wytyczne" do zasad egzaminowana :niewiem: ... takie typowo Polskie, czyli nikt nic nie wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na spokojnie przeglądnołem dodatek do Dziennika Gazeta Prawna z zeszłego czwartku. Na stronie 22 mamy informacje o kategoriach prawa jazdy (wyciąg z ustawy o kierujących pojazdami).

W punkcie 6 poruszona jest problematyka kat. B prawa jazdy i już widać piersze zmiany - cytuję:

"6) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

B) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w literze a, oraz przyczepy lekkiej,

c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w literze a, oraz przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ustępu 2."

 

 

Strona 23 w/w dodaktu, ustęp 2:

 

"2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ustawie 1 punkt 6 litera c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała cześć praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy".

 

 

To teraz mam pytanie - czy mając przyczepę ciężką, np. o DMC 1200 kg, ale łącznie z holownikiem nie przekraczjąc 3,5 t (DMC zestawu) mogę dalej jeździć na kat. B? :niewiem:

Edytowane przez Michal83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno można jeździć z samym B.

Ale powoli doprowadza mnie to do szału i jeszcze w tym roku idę na kurs i egzamin na E.

Już mam dosyć cepka waży tyle a autko tyle - da się czy się nie da?

A jak się nie da to czy się uda? A jak się nie uda to co będzie? Puszczą czy nie puszczą?

Szał mnie już trafia.

Idę zdaję i będę miał wszystko w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo słuszna decyzja :) Ja zrobiłem prawko kat. BE w ZDZcie w Katowicach. Miałem wspaniałego instruktora - fachowca, który jeździł praktycznie wszystkim co ma koła :)

 

To zaowocowało tym, że pod jego okiem bardzo szybko nauczyłem się jazdy z przyczepką na placu, a egzamin był tylko formalnością :)

Teraz dość już kartkowania wszelkich przepisów i konwencji odnośnie mas, to raz, a dwa lepiej zrobić prawko BE jeszcze w tym roku bo kto wie czy w przyszłym roku nie

dodadzą teorii :niewiem:

Edytowane przez Michal83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całej rościągliwości z Sylwkiem .Też mnie to wnerwiało i w tamtym roku zrobiłem B+E.Jeżeli ktoś parę razy ciągną cepke to z egzaminem nie będzie miał najmniejszych problemów.(Chociaż instruktor nauczył mnie paru sztuczek na kursie)Zresztą warto -a nawet trzeba-uczyć się całe życie.:drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możecie to napiszcie ze dwa słówka o takim egzaminie.

i o tych sztuczkach....co nieco.

Michal zdawałeś w K-cach,czy może gdzieś indziej ??? - (gdzie ogólnie na śląsku są takie ośrodki egzaminacyjne b+e ???)

z góry dzieki za rzeczowe podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałem w WORD Katowice, a po za Katowicami na Śląsku to napewno na BE można zdawać jeszcze w Częstochowie, ale to już jest dość daleko. Katowice nie są takie złe, jak coś to pytaj mnie na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kurs (czyli jazdy) u Chrzanowskich w Tychach a egzamin w Katowicach WORD ul.Francuska.

 

cenne info,bo dzwoniłem na jesień i w ogóle nie robili u Chrzanowskich - jutro tam dzwonię

 

jeszcze pytanie: trzeba robić badania lekarskie przy dodaniu kat.E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenne info,bo dzwoniłem na jesień i w ogóle nie robili u Chrzanowskich - jutro tam dzwonię

 

jeszcze pytanie: trzeba robić badania lekarskie przy dodaniu kat.E ?

 

 

Nie pamietam już jakie były ceny i czy robiłem badania,najlepiej zadzwoń i wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.