Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem jazdy


cosin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 264
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no ladne cacko radek//.... az zaluje ze nie wpadlem dzis do ciebie ...ale czasu brakowalo ... na szybka kawe i ciut w castelarni jescze jakos bym wygospodarowal ale cos czuje ze dzis tak szybko chyba bym nie wyjechal od ciebie jak to widze hihi ... gratulacje naprawde suuuuper to wyglada.. :):ok:

 

ale za to przyczepe mam juz wyposazona na glanz i portfel przy okazji jakis lzejszy ...nie trzeba tyle dzwigac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :ok:

 

Wlasnie dzisiaj dowiedzialem sie, ze ta sprezysta podkladka ma byc zamontowana na - " suwadle urządzenia najazdowego, pod gumowym mieszkiem pomiedzy urzadzeniem najazdowym a hakiem, podczas montazu haka z uzyciem wkladki dystansowej fi 35mm " ( mam nadzieje, ze w miare logicznie to wytlumaczylem )

 

Czy ktos z kolegow slyszal o koniecznosci montazu takiej podkladki na suwadle urzadzenia najazdowego?

 


ta feralna podkladka :)

 

 

strzalka wskazuje miejsce gdzie ma byc zalozona podkladka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej w tym temacie podałem wymiary, co do kąta to szersze otwory mają fasolki więc jest pewna tolerancja. Ale nawet jakby nie pasowało to i tak dla samego stabilizatora się opłaca.

A co do gościa mówił że ma 4 takie komplety.

Po przeanalizowaniu i porównaniu wymiarów otworów montażowych najzadu oraz skalkulowaniu kosztów wymiany wkładek ciernych stabilizatora w moim zaczepie, kupiłem u tego sprzedającego kompletny najazd ALKO - taki jak Twój. Teraz pozostaje mi tylko czekać na przesyłkę (za daleko by jechaś po odbiór samemu - 400 km w jedną stronę), szykować narzędzia i w weekend zabrać się za wymianę swojego najazdu Westfalia - który zapewne za pare złotych sprzedam, jak będzie chętny.

Będę do Ciebie Mrsulki miał pytanko o regulację hamulca najazdowego, ale to już na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
CZEŚĆ kiszon

To zaczep "Westfalia" ze stabilizatorem co prawda nie najnowszy ale mi się prowadzilo bardzo dobrze , posiada dwie okładziny, przy manewrowaniu trzeba rozluźnić stabilizator - w każdym typie ze stabilem.

Czytam juz kolejny raz, nie kumam po co mam zwalniac stabilizator podczas manewrowania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam juz kolejny raz, nie kumam po co mam zwalniac stabilizator podczas manewrowania ??

 

Podobno zaciśnięty stabilizator utrudnia manewrowanie ze względu na duży stawiany opór i wytłumianie drobnych ruchów, czyli de facto swoje normalne działanie. Tyle z mojej wiedzy "teoretycznokarawaningowej" :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby rozumiem co napisałeś , ale jakoś mnie to nie przekonuje :piwo: , bo niby czemu by to miało przeszkadzać w manewrowaaniu, skoro podczas normalnej jazdy pomaga??? Na co mi drobne drgania podczas manewrowania ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, bo niby czemu by to miało przeszkadzać w manewrowaaniu, skoro podczas normalnej jazdy pomaga???

 

Bo przy normalnej jezdzie nie wykonujesz takich drobnych, precyzyjnych ruchów, zwłaszcza do tyłu. Inaczej zachowuje sie takie usztywnione połączenie kiedy jest ciągnięte- wtedy chce nie chce musi odwzorować ruch samochodu, natomiast przy pchaniu (czyli przy cofaniu) może "się stawiać", zwłaszcza właśnie przy delikatnych ruchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niby czemu by to miało przeszkadzać w manewrowaaniu, skoro podczas normalnej jazdy pomaga??? Na co mi drobne drgania podczas manewrowania ???
Chodzi o jazdę do tyłu. Stabilizator znacznie utrudnia skręcanie przyczepą przy cofaniu, ale i działa w drugą stronę znacznie ciężej wyprostować "łamiącą" się przyczepę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.