Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem jazdy


cosin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 264
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

I ja nabyłem zaczep ze stabilizatorem, a konkretnie model AKS 1300. Zamontowałem bez problemów. Przejechałem 2500 km (1250 w jedną stronę) i stwierdzam, że jazda jak po szynach, po prostu rewelacja. Od czasu do czasu zerkałem w lusterko wewnętrzne, czy aby przyczepa jest na swoim miejscu. Szczerze polecam. :-]

Naszła mnie tylko taka wątpliwość, czy aby wczesniej nie zużyją się tuleje "najazdu". Siły na haku są olbrzymie, bo są wyraźne slady wypolerowania główki przez "tarcze zaciskowe" zaczepu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk - w instrukcji obsługi producent podaje, że na tym zaczepie można przejechać 50 000 km więc do kłopotów pozostało Ci jeszcze minimum 47 500 km. Po co martwisz się na zapas? Jeżeli instrukcję obsługi przeczytasz dokładnie to przestaniesz martwić się od razu. Nie pozbawię Ciebie radości ze spenetrowania przytoczonej instrukcji. O zaletach i wadach zaczepu pogadamy na najbliższym zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Lepciaczku kochany ja napisałem, że mam wątpliwości co do trwałości najazdu, a nie zaczepu. ;)

 

Pozdrawiam

 

PS Oczywiście o mało go nie "popsułem", za bardzo odkręciłem pokrętło i podczas zapinania już nie chciało się dokręcać. Ale jak walnąłem to się naprawiło. :-]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk odpisując na Twój post miałem na myśli wstawki cierne które są obliczone na 50 000 km przebiegu a wymiana ich jest niezwykle prosta. Tuleje najazdu są przystosowane do smarowania a wymiana ich jest również niezwykle prosta. Czy uspokoję Ciebie zapewniając, że w przyczepie N-132 która przejechała do momentu sprzedaży 38 000 km nie było potrzeby wymieniania omawianych tulei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby formalnie zostałem przyjęty do klubu posiadaczy zaczepów ALKO, ale nie dowiodłem, że takowe urządzenie posiadam. Zatem pora na prezentację, oto ono na fotkach.

Na codzień cały najazd zakrywam specjalnym pokrowcem, chroniacym przed słońcem, wodą i kurzem.

 

Co do jazdy z zaczepem wyposażonym w stabilizator, to tylko mogę dopisać się do już wcześniej wyrażonych przez innych forumowiczów zachwytów nad płynnością jazdy, nawet po dziurach oraz bezstresowym mijaniem się z nadjeżdżającymi z przeciwka lub wyprzedzającymi TIRami.

post-23213-imported-f659ea68-bec0-4dcf-be1b-b21c624f009c_thumb.jpg

post-23213-imported-37d9fd41-07b7-4ee1-abc8-7010932aeaf8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicah Poznania jest oddzial na Polske firmy ALKO bylem tam i maja w dobrych cenach zapasowe czesci do swoich produktow kupilem np czesc (nakretke)do ponosnika (przekrecilem gwint) :-] sa po ok. 20,00 zł. widzielm tez zaczepy oraz osie i inne produkty ALKO maja tez mozliwosc regeneracji wachaczy ale firmy KNOT (prosta oska) polegajaca na wymianie zuzytych gum w osi robi sie to na specjalnej prasie ktora wbija gumy w ośke nie slyszalem zeby jesze gdzies w Polsce to ktos robil przesylam linka na ich strone pozdrawiam ;)

http://www.alko.pl/fahrzeugtechnik/caravan/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

koledzy mam pytanie czy ktoś wie jakie zaczepy montowano do knausa z roku 1991 taki jakiś z taką jakąs klamrą powiem szczerze niebardzo wiem czy to jest stabilizator czy co i jaki jest koszt alko :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.