Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem jazdy


cosin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 264
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mymlon, ja zapłaciłem 100 zł za komplet tych tarczek w Elcamp , pewnie taniej będziesz miał tu http://www.alko.pl/kontakt.html , bo Elcamp zamówił właśnie tam , a że wcześniej u nich zamówiłem nie pasujące do mnie ( sprowadzone z Niemiec) wymienili mi .

Radzę zadzwoń do Al-ko wiem , że mają , bo rozmawiałem z nimi w ubiegłym tygodniu. Nr katalogowy masz w poprzednim moim poście.

I tak jak pisał Andy, nie trzeba rozkręcać całego zaczepu, ja to zrobiłem bo miałem inne tarczki za pierwszym razem i kombinowałem jak mogą pasować , ale ni jak nie pasowały :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko do was co to jest za przyrząd na zaczepie (hamulec najazdowy) i ta dodatkowa rączka?-do czego to służy??? Przyczepka Dethleffs a podwozie AL-KOobraz209c.jpg

Zaczep firmy Westfalia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko do was co to jest za przyrząd na zaczepie (hamulec najazdowy) i ta dodatkowa rączka?-do czego to służy???

 

Jest to zaczep ze stabilizatorem firmy "Westfalia". A ta tajemnicza ''dodatkowa rączka'' właśnie służy do tego aby zaczep miał dodatkowa funkcję stabilizacji przyczepy podczas jazdy. Zaznaczyłem na zdjęciu części zaczepu które mają do siebie dolegać , mają być zaciśnięte i zamknięte za pomocą ''tajemniczej dodatkowej rączki''.

Pozdrawiam.

 

Janusz z Aśką

post-87145-imported-46acd4d9-6f14-4f5c-a3e6-865dc85217f7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaku, Aśka, Dziękuję wam,tak przypuszczałem że to jest stabilizator ale nie byłem pewien-a co z cofaniem wyczepiać tę rączkę czy nie i co z hamulcem najazdowym blokuje się automatycznie czy jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaku, Aśka, Dziękuję wam,tak przypuszczałem że to jest stabilizator ale nie byłem pewien-a co z cofaniem wyczepiać tę rączkę czy nie i co z hamulcem najazdowym blokuje się automatycznie czy jak???

 

W czasie cofania z przyczepą ''wyczepiać tą rączkę''. Jeśli chodzi o hamulec najazdowy to w czasie cofania z przyczepą przez chwilę może być odczuwalny opór. Trzeba go po prostu przełamać. Nic złego się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Westfalię, ale nie ma tam żadnych okładzin ciernych. Czy wobec tego trzeba je dokupić i zamontować, czy też nie przejmować się, bo ich być nie powinno? Zaczep zamyka się dość ciężko, ale okładzin nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep zamyka się dość ciężko, ale okładzin nie ma
To co w takim razie zaciska kulę haka? Nie ma możliwości by nie było okładzin ciernych, no chyba że je ktoś zdemontował :hop1:

 

Dokładnie

 

bez okładzin ciernych poprostu kula wpada w zaczep i .... :-] jakies to dziwne ... jestem :-] ... może zrób zdjęcie tego " gniazda" :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Westfalię, ale nie ma tam żadnych okładzin ciernych. Czy wobec tego trzeba je dokupić i zamontować, czy też nie przejmować się, bo ich być nie powinno? Zaczep zamyka się dość ciężko, ale okładzin nie ma.

 

Okładziny cierne znajdują sie na zaznaczonych na zdjęciu '' tłokach ''.

Niektóre modele tego typu zaczepu posiadają dodatkowo zielono-czerwoną skalę która wskazuje zużycie okładzin.

Pozdrawiam.

Janusz.

post-87260-imported-ef9bffbd-50d0-4b12-bb45-00051732e192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ze zdjęciem to będzie problem, bo jestem w Gdyni, a do domciu daleko. Zresztą trochę mi zejdzie zanim będę miał czas kłaść się pod mocowaniem.

Aśka, dzięki ale wiem gdzie powinny znajdować się te okładziny. Ostatnio macałem tam sobie paluchami, bo nie chciało mi się kłaść na trawie. Pod paluchami wyraźnie czuję te "tłoki", które kończą się po prostu równą końcówką. Są lekko zaokrąglone od główki haka, ale nic na ich końcach nie czuję. Takie badanie paluchowe, to może nie najlepsze, ale dość pewne raczej. No chyba, że okładziny są tak idealnie spasowane z trzepieniem, że pod palcami nie wyczuję końca trzpienia i początku okładziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zaczep Westfalia SSK. Ostatnio wracają z długiego weekendu na autostradzie przyczepa przy 90km zaczęła wężykować. Wiedziałem ,że mam zaczep ze stabilizatorem, ale dopiero po jeździe na autostradzie zauważyłem że okładzin ciernych na tych bocznych tłoczkach to już niestety brak. Zaczepiałem ten mały siłowniczek, który powinien dociskać okładziny cierne i dziwiłem się że on tak luźno się zaciska. Zaciskał się tak luźno, ponieważ długość tych tłoczków uległa znacznemu wytarciu (a powinno być zaciskane z dużą siła czytaj to jako znaczne wciśnięcie tego siłowniczka) i stabilizatora jazdy brak. Takie okładziny można kupić tu http://shop.ebay.pl/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=westfalia+ssk&_sacat=See-All-Categories ale to chyba lepiej wymienić zaczep na ALKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.