Skocz do zawartości

Światła dzienne a przyczepa


petek

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, ZdzislawW napisał(a):

czy takie są wymagania przy homologacji ???

Nie, nie ma takich wymogów homologacji. Tak sobie wymyślił producent danego auta, albo tak zakodowali hak i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

o to jest fajny bajer ! ? Ciekawe jak taka zmiana ma się do przyczepy, czy jak włączysz w tym menu tył to w przyczepie też zadziałają... ?

U  mnie w Citroenie tak to zadziałało, tylko trzeba było to aktywować z komputera. Podczas jazdy na dziennych świecą się światła przyczepy i tylne ledy w aucie, a to akurat na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał(a):

Podczas jazdy na dziennych świecą się światła przyczepy i tylne ledy w aucie, a to akurat na +.

Też tak uważam. Prądu z akumulatora nie zje a bezpieczeństwo poprzez lepszą widoczność w dzień poprawi.

Inna sprawa czy tak samo wygląda sprawa w innych krajach UE? można jeździć w dzień tylko ze światłami do jazdy dziennej włączonymi tylko w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin T napisał(a):

Ciekawe jak taka zmiana ma się do przyczepy, czy jak włączysz w tym menu tył to w przyczepie też zadziałają... ?

Muszą zadziałać! Przecież oświetlenie przyczepy w gnieździe (obojętnie - 7 czy 13pin) brane jest z tylnych świateł pozycyjnych.. To nie prom kosmiczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stu napisał(a):

Muszą zadziałać! Przecież oświetlenie przyczepy w gnieździe (obojętnie - 7 czy 13pin) brane jest z tylnych świateł pozycyjnych.. To nie prom kosmiczny

No prom to nie jest, ale we współczesnych autach sterowanie światłami przyczepy realizuje niezależny moduł sterujący, który dostaje sygnał z komputera co ma włączyć, a co nie. Np. mnie w aucie z roku 2014, po podłączeniu przyczepy, nie da się załączyć świateł przeciwmgielnych z tyłu auta. Działają jedynie w przyczepie. 

U kuzyna zaś (w nowszym aucie)  było tak, że po podpięciu bagażnika rowerowego, odłączało całkiem światła z tyłu auta - świeciły tylko w bagażniku (nota bene okazało się, że podczas montażu haka,  źle skonfigurowali gniazdo w kompie auta).

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin T napisał(a):

cytujesz słowa, których nie napisałem...

Cytowałem cytat, który Ty umieściłeś :) Oczywiście były to słowa Borka....

Natomiast jeszcze raz powtórzę - oświetlenie auta i jego moduły to jedno - natomiast oświetlenie pozycyjne przyczepy - niezależnie czy holownik jest współczesny, zabytkowy czy prosto z salonu - musi być sterowane tylnymi światłami pozycyjnymi pojazdu. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.10.2023 o 10:06, Suzu4x4 napisał(a):

może masz możliwość zmiany ustawień  w "menu" , np u mojej żony w aucie jest możliwość wyboru czy tylne lampy mają być włączone czy nie podczas używania świateł do jazdy dziennej.

Oooo, to i ja muszę sprawdzić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 07:31, Gregor887 napisał(a):

To akurat nie dziwne. Z założenia BMW ogląda się z tyłu. Albo później od spodu.

Mam teraz 4 BMW, o dziwo nigdy mnie nie zawiodły. Czego nie mogę powiedzieć o Mercedesie brata, rodziców, brata audi q7 - wszystkie już na lawecie zwozilem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 07:31, Gregor887 napisał(a):

To akurat nie dziwne. Z założenia BMW ogląda się z tyłu. Albo później od spodu.

Taaa, z założenia z tyłu. Może i tak, jeśli każde BMW, nawet najpodlejsza stara strychnina, albo najsłabsza i najuboższa flotówka w wynajmie, wściekle goni za "kurnikiem" (tudzież indiańskim piuropuszem), jak pies za patykiem, a nawet gorzej (pies, w odróżnieniu od BMW, nie stara się za wszelką cenę wyprzedzić patyka). Jakaś fabryczna funkcja czy co? Kurę bierz? W systemie rozpoznawania znaków zakodowane logo skody? :) Nie każda "kura" ma na pokładzie poza parasolem bezjajeczny kapelusz, a pod maską akurat tylko tyle kucyków, żeby dokulać do najbliższej parafii. Tylko po co z idio...mi się ścigać? Celowy zabieg BMW, przyzwoity design tyłu (od zawsze) tonuje opinię o zawartości fotela z przodu, taki usprawiedliwiający grymas fabryki "Sorry, to nie nasza wina...".

Iii tam od spodu, na pierwszy rzut do vanos-a jest spoko dostęp od góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.