Skocz do zawartości

Światła dzienne a przyczepa


petek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, teraz relacja z przeglądu.

Pojechałem na przegląd i diagnosta stwierdził, że owszem światła mają homologacje, ale zamontowanie ich w samochodzie fabrycznie do tego nie przystosowanym zmienia całą homologację tego samochodu. A może nawet pozbawia auto homologacji. Przegląd przeszedł, bo ostro kłóciłem się z diagnostą, a on też nie był pewien przepisów w tej kwestii. W każdym razie uczulam na takie przypadki i proponuję zabierać ze sobą wydrukowaną podstawę prawną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta stwierdził, że owszem światła mają homologacje, ale zamontowanie ich w samochodzie fabrycznie do tego nie przystosowanym zmienia całą homologację tego samochodu. A może nawet pozbawia auto homologacji.

 

To jak dobrze rozumiem gdybym oryginalne felgi o rozmiarze 15 zamienił na 17 to auto straci homologacje?

 

W moim aucie, a nawet przyczepie nie posiadam fabrycznych lamp, są inne ale nie miałem problemów na stacji diagnostycznej ani przy kontroli drogowej, raz pan policjant szukał na nich homologacji i kiedy mu je pokazałem temat świateł się skończył.

 

"Prawnicy" Grzegorz i Jarek co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dobrze rozumiem gdybym oryginalne felgi o rozmiarze 15 zamienił na 17 to auto straci homologacje?

 

z felgami to nie jest taka prosta sprawa, nie wiem jak w PL przepisach, ale w TUV są wymienione dopuszczone rozmiary do danego auta

u mnie na naklejce czy w instrukcji też są podane rozmiary jakie można założyć

 

o dziennych nic nie ma że trzeba wbić w dowód, podobnie jak np montaż przeciwmgielnych z przodu ... nie słyszałem żeby ktoś miał wbite w dowodu :bzik:

niestety dopóki DLR nie będą masowe, to montując takie światła będziemy narażeni na kontrole i różne wymysły "stróżów prawa" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dobrze rozumiem gdybym oryginalne felgi o rozmiarze 15 zamienił na 17 to auto straci homologacje?

 

W moim aucie, a nawet przyczepie nie posiadam fabrycznych lamp, są inne ale nie miałem problemów na stacji diagnostycznej ani przy kontroli drogowej, raz pan policjant szukał na nich homologacji i kiedy mu je pokazałem temat świateł się skończył.

 

"Prawnicy" Grzegorz i Jarek co o tym myślicie?

 

 

 

Coś się temu diagnoście pomieszało , myślę że z xenonami :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do mojego pytania. Ile więcej paliwa zużywa samochód, którego alternator obciążony jest dodatkowym oświetleniem o mocy np. 200 Wat? Załóżmy że przeciętne zużycie wynosi 10l/100km. Czy będzie to wartość na poziomie 0,1 l/100km czy też różnice będą większe na poziomie 0,3 - 0,4 l/100km? Czy coś na ten temat wiecie?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do mojego pytania. Ile więcej paliwa zużywa samochód, którego alternator obciążony jest dodatkowym oświetleniem o mocy np. 200 Wat? Załóżmy że przeciętne zużycie wynosi 10l/100km. Czy będzie to wartość na poziomie 0,1 l/100km czy też różnice będą większe na poziomie 0,3 - 0,4 l/100km? Czy coś na ten temat wiecie?

 

producenci DLR podają że do 0,3L/100km

u siebie widzę że na wolnych obrotach zgaszenie świateł zmniejsza spalanie chwilowe o ok 0,1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze niech będzie 0,3l ale po co oświetlać tablicę rejestracyjną w słoneczny dzień w mieście stojąc w korku.

Uważam że przepis jak reszta powinien wylądować w :kosz:

Była petycja na temat świateł i nic. CISZA...

Austria już się wycofała z przepisu bo emitują wiecej CO2 do atmosfery i to im rozjaśniło głowy.

A naszym.. tylko pieniądze z akcyzy...(:wrrr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad_b te 0,1 litra ,o którym piszesz, to mniej na samym samochodzie, czy z przypietą do niego przyczepą?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcecie to montujcie te światła do jazdy dziennej , ja nie jestem zwolennikiem montowania czegokolwiek

 

Ps. Pamiętacie , jak kiedyś / przed obowiązkiem jazdy na światłach mijania / korodowały odbłyśniki reflektorów ?

 

A teraz ? Jednak ta żarówka grzeje i suszy reflektor ..... zastanówcie się .... :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcecie to montujcie te światła do jazdy dziennej , ja nie jestem zwolennikiem montowania czegokolwiek

 

Ps. Pamiętacie , jak kiedyś / przed obowiązkiem jazdy na światłach mijania / korodowały odbłyśniki reflektorów ?

 

A teraz ? Jednak ta żarówka grzeje i suszy reflektor ..... zastanówcie się .... :banan:

 

a teraz plastikowy odbłyśnik i bardziej plastikowy klosz wypala się w 30'C upale, podgrzewany dodatkowo 55W palnikiem

kiedyś żarówkę H4 wymieniałem co 4-5lat, teraz H7 raz w roku

to tak na szybko ... dodam jeszcze wymianę żaróweczek kokpitu, to będzie prawie kpl tego co mnie przekonuje do dołożenia DLR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co oświetlać tablicę rejestracyjną w słoneczny dzień w mieście stojąc w korku.

 

Ufoloz nowe auta mają już fabrycznie światła do jazdy dziennej. Świecą one tylko z przodu pojazdu. Montując takie światła w swoim aucie nie musisz podświetlać tablicy rejestracyjnej ani podłączać świateł postojowych.

 

Karlik jak kiedyś nie było obowiązku jazdy na światłach to na trasach i tak je włączałem i nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufoloz nowe auta mają już fabrycznie światła do jazdy dziennej. Świecą one tylko z przodu pojazdu. Montując takie światła w swoim aucie nie musisz podświetlać tablicy rejestracyjnej ani podłączać świateł postojowych.

 

Nie wszystkie Nowe. W dwa tygodnie temu kupowaliśmy Splasha Suzuki i miał na stałe włączone światła mijania. Bez możliwości ich wyłączenia. (tzn jak wlączyłem same pozycyjne to gasły mijania) ale na pozycyjnych nie wolno jeździc. http://www.suzuki.pl/car/katalogi_pdf/suzuki_splash.pdf

wiec w dalszym ciągu uważam za bzdurny przepis. :(

A na dziennych światłach (bo takie sobie zamontowałem) i tak "głąby" mrugają bo uważają że jadę bez świateł i nie wiem czy policja stoi.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.