Skocz do zawartości

Światła dzienne a przyczepa


petek

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, ZdzislawW napisał(a):

Proszę o wytłumaczenie dlaczego w nowym aucie z fabrycznie montowanym hakiem po podłączeniu przyczepy zapalają się światła przyczepy i mijania . Czyżby niezgodne z polskimi przepisami.

Nie ma zakazu używania świateł mijania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, ZdzislawW napisał(a):

Proszę o wytłumaczenie dlaczego w nowym aucie z fabrycznie montowanym hakiem po podłączeniu przyczepy zapalają się światła przyczepy i mijania

Mam nowego Kodiaqa z lutego br. z fabrycznie zamontowanym hakiem i fabrycznie wykonaną instalacją elektryczną haka i nic takiego się nie dzieje.

Światła w aucie (i w przyczepie) zapalają się w zależności od wyboru przez kierowcę trybu ustawienia przełącznika świateł w aucie - jak wybiorę tryb świateł dziennych to za dnia zapalą się TYLKO światła dzienne i - silą rzeczy - TYLKO w samochodzie, które oczywiście po zmroku przełączą się automatycznie na światła mijania co automatycznie zapali także oświetlenie przyczepki.

Ale jak ręcznie wybiorę za dnia tryb świateł mijania to oczywiście w samochodzie zapalą się światła mijania a to automatycznie zapali całe oświetlenie przyczepki.

Także u mnie w nowym Kodiaqu nie dzieje się nic takiego przez Ciebie opisywanego.

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem, i ktoś miał to fajnie uważam zrobione ale nie pamiętam w jakiej przyczepie, chyba Hobby Premium.

Świeciły w aucie dzienne przód, a w przyczepie obrysówki i te górne czerwone na tyle. Natomiast pozostałe światła mijania tylne auta i przyczepy były wygaszone.

Dość ciekawa przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Walt napisał(a):

Mam nowy samochód z fabrycznym hakiem i nic takiego nie ma miejsca.

U mnie wyglądało to tak z fabrycznie nowymi:

  • Citroen C4 Picasso miał tylko światła dzienne, w momencie podpięcia przyczepy nic się nie świeciło
  • Renault Scenic miał aktywne tylne razem z dziennymi, więc w momencie podpięcia przyczepy cała buda się świeciła
  • Ford S-Max podobnie jak C4 Picaaso, tylne się nie świecą, więc w momencie podpięcia przyczepy nic się w budzie nie świeci. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZdzislawW napisał(a):

Proszę o wytłumaczenie dlaczego w nowym aucie z fabrycznie montowanym hakiem po podłączeniu przyczepy zapalają się światła przyczepy i mijania . Czyżby niezgodne z polskimi przepisami.

nie ma obowiązku jazdy na światłach do jazdy dziennej , możesz mieć przecież w trakcie dnia włączone swiatła mijania ,

 co to za auto ? i na jaki rynek było pierwotnie przeznaczone ?

  może masz możliwość zmiany ustawień  w "menu" , np u mojej żony w aucie jest możliwość wyboru czy tylne lampy mają być włączone czy nie podczas używania świateł do jazdy dziennej.

WhatsAppImage2023-10-10at10_05_52.thumb.jpeg.aa1d690b95d583e1ee95e76b44d353cc.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

nie ma obowiązku jazdy na światłach do jazdy dziennej , możesz mieć przecież w trakcie dnia włączone swiatła mijania ,

 co to za auto ? i na jaki rynek było pierwotnie przeznaczone ?

  może masz możliwość zmiany ustawień  w "menu" , np u mojej żony w aucie jest możliwość wyboru czy tylne lampy mają być włączone czy nie podczas używania świateł do jazdy dziennej.

WhatsAppImage2023-10-10at10_05_52.thumb.jpeg.aa1d690b95d583e1ee95e76b44d353cc.jpeg

o to jest fajny bajer ! ? Ciekawe jak taka zmiana ma się do przyczepy, czy jak włączysz w tym menu tył to w przyczepie też zadziałają... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, borek6 napisał(a):

o to jest fajny bajer ! ? Ciekawe jak taka zmiana ma się do przyczepy, czy jak włączysz w tym menu tył to w przyczepie też zadziałają... ?

Powinny zadziałać. Właśnie tak miałem w Renault. W Fordzie jest natomiast tak, że jak włącze tylne razem z przednimi to wtedy prednie są przygaszone i mniej widoczne. Więc jest to bez sensu 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kolei u mnie, jak włączę postojowe przód i tył, to dodatkowo świecą pręgi na dolnym kloszu lamp, o tak jak poniżej. Tu akurat Superb, ale te prążki właśnie wtedy świecą dodatkowo, zamiast samych dołów. Ładnie to wygląda :)

image.png.971039d9abc8f0fe43a56e4ceaadc6de.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borek6 napisał(a):

o to jest fajny bajer ! ? Ciekawe jak taka zmiana ma się do przyczepy, czy jak włączysz w tym menu tył to w przyczepie też zadziałają... ?

jak nie zapomnę to mogę kiedyś sprawdzić ale niezmiernie rzadko podpinam przyczepę do tego auta . 

 

12 minut temu, borek6 napisał(a):

a z kolei u mnie, jak włączę postojowe przód i tył, to dodatkowo świecą pręgi na dolnym kloszu lamp, o tak jak poniżej. Tu akurat Superb, ale te prążki właśnie wtedy świecą dodatkowo, zamiast samych dołów. Ładnie to wygląda :)

 te "pręgi" w superbie  w fabrycznej specyfikacji nie świecą przy  światłach do jazdy dziennej . Czytałem na forum superb że były próby włączenia ich  do świateł dziennych poprzez adaptacje i kodowanie ale czy udane to już nie pamiętam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziennie to tylko doły wzdłuż lamp. A to właśnie idzie dokodować żeby świeciły przy dziennych, przynajmniej do Kodiaqa w moim roczniku, myślę że w Superbie podobnie. No ale temat nie o tym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Peugeot 508 SW z salonu . Po zapaleniu są światła dzienne po podpięciu przyczepy zapalają się mijania i światła w przyczepie . Świadczy to o tym , że moduł załącza światła przyczepy czy takie są wymagania przy homologacji ???

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wymóg w danym kraju...

My mamy leciwe Audi na rynek skandynawski i po odpaleniu silnika odrazu zapala lampy mijania i nie da się tego (bez kodowania) wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.