Skocz do zawartości

Akumulator W Przyczepie


piotr1

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj jak możesz w które miejsca (bolce) wpięte są przewody. Bolce we wtyczce są ponumerowane i teraz gdzie który przewód - gdzie plus a gdzie minus. Dla żarówki to żadna różnica ale radio się skopci.

wojtek67 dałem Ci link jak najprościej podłączyć przyczepę do akumulatora. Aku w luku z przodu z podłączonym gniazdem takim jak w aucie. Wypinasz wtyczkę z auta i wpinasz w gniazdo z aku. Masz fotkę :)

post-3272-0-96645400-1303634616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam prąd w gniazdkach tylko jak 220V podłącze. nie sprawdziłem jeszcze czy to "ustrojstwo" - bo też takie mam będzie mi aku ładować jak 220V podłącze. Ale po majowym będe wiedział więc dam znać. Nie mam fotek ale u mnie jest na panelu taki przełącznik z obrazkami albo zasilanie z sieci albo z aku.

Nie wiem. Mam Knausa, ale jest tam wbudowane takie ustrojstwo i aku. To ustrojstwo powinno ładować akumulator jak przyczepa jest podłączona do 220V, ale... nie ładuje. Za to przekazuje na całą przyczepę 12V - oświetlenie, gniazdko zapalniczki wbudowane nad kuchenką. Natomiast wtedy lodówka i gniazdka 220V w środku przyczepy mają 220V. Panel sterowania w moim Knausie wygląda tak

post-3272-0-88903500-1303635453_thumb.jpg

a akumulator jest w luku bagażowym pod łóżkiem stałym

post-3272-0-85537700-1303635502_thumb.jpg

 

Ok będziemy więc kombinować.

Podaj jak możesz w które miejsca (bolce) wpięte są przewody. Bolce we wtyczce są ponumerowane i teraz gdzie który przewód - gdzie plus a gdzie minus. Dla żarówki to żadna różnica ale radio się skopci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aku żelowym nie do końca jest tak jak piszesz. Jest on szczelny i możesz go postawić nawet do góry nogami i nic z niego nie wyleci - ani płyn ani gazy. A tak poza nawiasem podczas transportu lotniczego zwykłe aku (kwasowe) muszą być specjalnie zabezpieczone i mieć specjalne pozwolenia - żele nie.

Aku żelowy to też kwasowy :piwo: W przyczepie to nie ma większego znaczenia, bo aby doprowadzić do wycieku kwasu trzeba się postarać (podobnie i w aucie).

Opary kwasu raczej nie stworzą się nawet przy rozładowanym akumulatorze i ładowanym z solara. No chyba, że solar wyciągnie ponad 10A ale wtedy musiałby mieć około 120W i pełne słońce. Za małe natężenie prdu. Przed głębokim rozładowaniem powinien zabezpieczyć regulator. Niemniej jakiś wężyk i wyprowadzenie by nie zaszkodziły. Pod łózkiem często są kratki wentylacyjne i można z nich skorzystać

 

Miejsce za trumą... hmm jak zmieścisz, czemu nie. U mnie jest pod łóżkiem dość blisko trumy. Byle miejsce było na tyle duże by dobrze aku przymcować i mieć dość łatwy dostęp. I powinno byc OK :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umywalką przełanczam pstryczek .........na JAK JEST W KNAUFIE? ........... długo włancza.

do tej pory kożystałem z namiotu, spałem

 

Bez urazy, ale te wytłuszczenia pokazują Twoją różnorodność pisowni - myślę, że na to - oprócz treści - też trzeba zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielpoz - w podanej przez Ciebie cenie można kupić już żelowy:

 

Żelowy to bardzo dobry pomysł w urządzeniach mobilnych. Nie ma groźby wylania kwasu.

Testowałem w żeglarstwie.

 

Nie wiem tylko, czy można go ładować z alternatora. Do ładowania z 230V mam specjalny prostownik.

No i najważniejsze: nie wolno rozładowywać "do zera".

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planuję zakup baterii słonecznej 100W, to chyb anie ma potrzeby kupowania akumulatora o pojemności 100Ah. Czy Waszym zdaniem wystarczy 60 - 70Ah? Dodam, że używany będzie tylko do oświetlenia ledowego i to oszczędnie. Żadne lodówki, DVD czy telewizory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy szukając akumulatora 60-70Ah można równoznacznie traktować określenie głębokiego rozładowania co żelowy? Czy jest to ta sama grupa akumulatorów? Pytam, gdyż pod hasłem żelowe jest ich znacznie większy wybór - przynajmniej w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.