Skocz do zawartości

Sława 2010 WYCIECZKA ROWEROWA LISTA UCZETNIKÓW


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie no nie rozumiemy się.

Ja też jeżdzę rowerem, też jak jadę z dzieciakiem to jade obok niego żeby mi smarkacz pod samochud nie wiechał bo zamały jeszcze jest. Ja rozumię że jak się nie da to się nieda. Dziury, wyboje itp.

mi chodzi o tych psełdo sportowców co to w niedziele zakładają kolorowe koszulki i takie same obcisłe gacie. Jedzie to to w pięcu jeden koło drugiego i wielcy sportcmeni. e szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę narzekania na rowerzystów w dużych grupach. Część z Was wie lub nawet będzie uczestniczyć w wycieczce rowerowej na zlocie w Sławie . Trasa ma około 20 km z czego około 8 km drogą publiczną ( inaczej się nie da) .

Jak do tej pory zapisanych jest około 70 "kolarzy" , na pewno stworzymy utrudnienia w ruchu drogowym. Zwracam się do Was z pytaniem jak zorganizować by było jak najmniej narzekań ze strony kierowców.

Zamierzamy podzielić ten peleton na 3 grupy i w każdej na początku i na końcu koszulki odblaskowe będą też dzieci w peletonie.

BJoe, my nie jako pseudo sportowcy, a rekreacyjnie chcemy objechać jezioro Sławskie - czy należy za to wieszać na nas psy, czy zrezygnować by nie stwarzać utrudnień ?

Koledzy macie jakieś sugestie, proszę o podpowiedzi jak bezpiecznie i jak najmniejsze utrudnienia były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek, ja to myślę że nasza wycieczka będzie i jest z góry zaplanowana pod każdym względem.Sam piszesz o zabezpieczeniach.Więc to nie ma się nijak do innych tu opisywanych przykładów.Ja już pisałem o trasie Wrocław - Sobótka, tam można spotkać negatywne skutki takich wycieczek.

Poza tym my jednorazowo przejedziemy przez dany teren i wszystko wróci do normy, my stanowimy wyjątek.

Kiedyś widziało się kolumny dzieci z koloni, wojska czy pielgrzymek ale do nich nikt myślę że nie miał uwag. Kolumny te były oznaczone i kierowca miał pewność że nikt mu pod koła nie wskoczy, odpowiadał za ten stan organizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do Was z pytaniem jak zorganizować by było jak najmniej narzekań ze strony kierowców.

proste - Piotr (100-pa) przebrany za milicjanta bedzie prowadzil peleton a Wirek jako szeryf bedzie go zamykal - i kto wtedy takiej "procesji" podskoczy ? tym bardziej ze w peletonie bedzie jeszcze kilka "zrytych beretow" - poprostu miny mijajacych kierowcow -bezcenne

:mikolaj::):):hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ,zapytac organ Policji odpowiedzialny za ten teren,jak oni to widzą i co na ten temat mają do powiedzenia.Moze by jakos mogli pomóc w przejechaniu tych 8 km.Przecież tez ,ubezpieczaja przejazdy na wózkach ,czy biegaczy.Mysle że warto zapytać przed ,niż po sie tłumaczyć.Ale to jest tylko moje zdanie ,a organizator sam zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irek w, Na to już wpadłem i będę się kontaktował w kwietniu z policją w Sławie, zobaczymy co odpowiedzą , muszę ich powiadomić , bo to jednak spora grupa rowerzystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irek w, Na to już wpadłem i będę się kontaktował w kwietniu z policją w Sławie, zobaczymy co odpowiedzą , muszę ich powiadomić , bo to jednak spora grupa rowerzystów.

 

Dobrze ,że zanim napisałem powstał ten post.

Wirek ty nie pytaj , tylko wal prosto do urzędu miasta do burmistrza i klęcząc na kolanach proś i dobrze bajeruj o naszej imprezie.

Tylko dzięki rozgłosu , możesz coś wskurać.

Bez zgody góry policja sama od siebie nic nie zrobi , tylko ci zakaże przejazdu.

8km drogą publiczna 70 ludzi na rowerach , czy ty sobie zdajesz sprawę co to jest.

Jakie koszty są zabezpieczenia?

Jak urząd miasta nie weźmie patronatu nad naszą imprezą to zapomnij o pozwoleniu na wjazd na drogę publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wal prosto do urzędu miasta do burmistrza

a jak sie nie zgodzi do wal do wojewody ,jezeli ten bedzie mial opory wal do prezydenta RP - cos mi sie wydaje ze to sie oprze o Strasburg lub Bruksele

nie przesadzacie czasem,Wirek pisal o trzech grupach rowerzystow to dajmy na to wyjdzie po ok 20-30 osob i co na to potrzeba zgody wladz?wystarczy ze te grupy beda jechac zgodnie z przepisami ruchu drogowego i to wystarczy,potrzebna Wam ochrona policji?moze sobie jeszcze antyterorystow zalatwcie do ochrony placu z przyczepkami na czas Waszej nieobecnosci bo przeciez jednego dnia wycieczka rowerowa a drugiego parada lokomotyw :mikolaj: nie przesadzacie ? Ty RYsiu siedz na d..... i po zadnych wladzach nie lataj i nic nie zalatwiaj bo jedynie mozesz zakaz tego rowerowego wyjazdu zalatwic ,

Jak urząd miasta nie weźmie patronatu nad naszą imprezą to zapomnij o pozwoleniu na wjazd na drogę publiczną.
mozesz mi podaj podstawe prawna zakazujaca jazdy nawet 500 osobowej grupie turystow po naszych drogach ? oczywiscie jazdy zgodnie z przepisami czyli jazdy przy prawej krawedzi jezdni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radwan, nie ma zamiaru do Burmistrza z tym latać, zresztą Burmistrz odwiedzi nas w czasie zloty , podobnie jak ostatnio, a zastanawiam się tylko nad tym by uprzedzić policję , że coś takiego pojedzie i tylko tyle.

W tym roku pojechała też grupa "kolarzy" około 30 osób i bez problemów przyjechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego radwan -fajnie ci się mówi jak nic nikomu się nie stanie.

Przecież pojadą zapewne dzieci i nie daj boże.......

Pewnie ty będziesz z dala , a organizator będzie miał sporo do tłumaczenia.

Najlepiej gdybyś przejazd drogą publiczną wziął na swoje barki ,a Wirek resztą się zaopiekuje. :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.