Skocz do zawartości

Sława 2010 WYCIECZKA ROWEROWA LISTA UCZETNIKÓW


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Boguś no to masz fuchę :mikolaj:

 

Trafko, jeśli zastosujesz taka oto zasadę , nie trzeba zezwoleń od Burmistrza czy Wojewody .

 

Ruch rowerów w kolumnie:

 

1. Liczba rowerów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać 15.

2. Odległość między jadącymi kolumnami rowerów nie może być mniejsza niż 200 m.

3. Jazda w kolumnie nie zwalania kierującego rowerem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

4. Zabrania się wjeżdżania między jadące w kolumnie rowery jednośladowe.

 

A tu taki mały test dla rowerzystów: http://eti.agh.edu.pl/brd/trening/ruchrowerow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko się zgadza , ja rozważam opcję przejazdu wszystkich na raz z wielką pompą.

Wszystko da się załatwić , a odwiedziny Burmistrza to już jest jakiś sukces. :mikolaj:

 

O to chodziło :hehe:

 

 

1. Kartę rowerową powinien posiadać:

OK

A) każdy, bez względu na wiek,

:) rowerzysta w wieku powyżej 18 roku życia,

C) rowerzysta w wieku od 10 do 18 lat.

2. Kartę rowerową wydaje:

OK

A) odpłatnie sekretariat szkoły,

:pupa: nauczyciel wychowania komunikacyjnego lub policjant,

C) nieodpłatnie dyrektor szkoły.

3. Rowerzysta powinien poruszać się:

OK

A) tylko po jezdni,

:) po ścieżkach dla rowerzystów lub po poboczu,

C) po chodniku - dla własnego bezpieczeństwa.

4. Rowerzysta korzystający z chodnika, powinien:

OK

A) zachować szczególną ostrożność,

:) poruszać się tylko lewą stroną - ma wtedy pierwszeństwo przed pieszymi,

C) cały czas używać sygnału ostrzegawczego.

5. Jazda po autostradzie jest dla rowerzysty:

OK

A) całkowicie zabroniona,

:) dozwolona, ale tylko w ciągu dnia,

C) dozwolona, ale tylko na pasie awaryjnym.

6. Bezwzględnie zabrania się rowerzyście:

OK

A) holowania kogokolwiek czy czepiania się innych pojazdów,

:) jazdy po jezdni,

C) przewożenia drugiej osoby.

7. Dziecko w wieku do lat siedmiu:

OK

A) może przewozić na rowerze osoba, która ukończyła 17 lat,

:ok: wolno przewozić jedynie na rowerze wieloosobowym,

C) nie może poruszać się na rowerze.

8. Poruszanie się lewą stroną jezdni jest dla rowerzysty:

OK

A) całkowicie zabronione,

:ok: zawsze dozwolone,

C) dozwolone tylko w określonych warunkach.

9. Przejeżdżanie po przejściu dla pieszych jest dla rowerzystów:

OK

A) dozwolone, ale tylko prawą stroną tego przejścia,

:) jest zabronione - trzeba rower przeprowadzić,

C) jest dozwolone, ale na drodze dwujezdniowej.

9. Zorganizowana kolumna rowerzystów to najwyżej:

OK

A) 15 rowerów, a odstęp między kolumnami co najmniej 100 metrów,

:) 10 rowerów, a odstęp między kolumnami co najmniej 200 metrów,

C) 15 rowerów, a odstęp między kolumnami co najmniej 200 metrów.

 

Twój wynik to - 100% -

Gratulacje, O ruchu rowerów wiesz chyba wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza , ja rozważam opcję przejazdu wszystkich na raz z wielką pompą.

 

Takiej opcji nie było, już na początku w temacie "wycieczka rowerowa w Sławie" , pisałem o podziale tego peletonu , cała ekipa połączy już się na ścieżkach leśnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili w sprawie bezpieczeństwa. Obejrzałem właśnie na Discovery program o rozmowach przez telefon w czasie jazdy.

Z ich wyliczeń i doświadczeń wynika, że rozmawiając przez telefon nawet przez zestaw głośnomówiący reagujemy tak jak z 0,8 promila we krwi.

Chyba ograniczę rozmowy... :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś przejazd drogą publiczną wziął na swoje barki ,a Wirek resztą się zaopiekuje.
Mam lepszy pomysl - zrob to sam, o ile sie orientuje to w tej "wyprawie" maja uczestniczyc cale rodziny wiec problem pilnowania dzieci jest na barkach rodzicow - wiec o czym rozmawiamy ? boisz sie o swoje stadko ? zalatw sobie ochrone -policji,firmy ochroniarskiej i juz nie wiem kogo jeszcze , nikt nie wezmie odpowiedzialnosci za czyjes zachowanie czy tez jego pociech ,

co do odpowiedzialnosci organizatora to tez kolego sie mylisz - chcesz mi powiedziec ze za Twoje zachowanie na zlocie tez odpowiada Wirek ? w koncu on to organizuje :ok: Rysiu zobacz jaki bat sobie na wlasna d,,, zes zafundowal ,malo ze musisz latac zalatwiac to jeszcze robia z Ciebie odpowiedzialnego za czyjes zachowanie , LOL , bedziesz szeryf pelna geba , wspolczuje :mikolaj::hehe::)

 

 

umiejętną formą wypoczynku.
masz na mysli nasze spedzanie czasu przed czy po ognisku ? :pupa::):ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu zobacz jaki bat sobie na wlasna d,,, zes zafundowal ,malo ze musisz latac zalatwiac to jeszcze robia z Ciebie odpowiedzialnego za czyjes zachowanie , LOL , bedziesz szeryf pelna geba , wspolczuje

 

 

Mam pomysł niegrzecznych na łańcuch przy zmywaku, będzie naczynia mył - Twoje też :hehe: Będziesz Tylko pilnował by dobrze umyte :mikolaj:

oj żart nikogo nie będziemy w łańcuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej opcji nie było

 

Trochę szkoda , mogła to być nie zła promocja Karawaningu.

Ludzie nie tylko by kojarzyli nas z przyczepami , a także z umiejętną formą wypoczynku.

 

No ja myślę że będziemy w naszych barwach a w każdej grupie pojawią się nasze forumowe flagi i to będzie wystarczające.

 

[ Dodano: Pon 28 Gru, 2009 13:26 ]

Trafko, czy przejazd kolumny carawaningowej też podlega zgłoszeniu i powiadomieniu wszystkich Burmistrzów na trasie do Sławy, pono takie kolumny są proponowane.

Dla świętego spokoju to można by sobie wykupić polisę ubezpieczeniową na kilka dni, lecz myślę że to jest też szukanie dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę ! ble , ble ble . Po pierwsze Nasz Zlot ! NIE JEST ŻADNĄ ZORGANIZOWANĄ IMPREZĄ ,, Jest to indywidualny przyjazd na zupełnie prywatne spotkanie w oznaczonym miejscu. Nikt za nikogo nie odpowiada . Nie jest to zjazd taki jak robią np. w PZMocie gdzie płacisz wpisowe , jesteś ubezpieczony itp. Wirek jest tylko osobą która pomaga w spotkaniu . Nie jest żadnym organizatorem i za nic nie odpowiada . Jeszcze raz powtarzam ! karawaning.pl nie ma formy prawnej , jesteśmy wirtualną grupa przyjaciół która spotyka sie na spotkaniu zwanym Zlotem a kazdy odpowiada za siebie . Pisząc to odstukuę w niemalowane ... A jak dojdzie do wypadku ....i to niekoniecznie na drodze ???? To Co ... Policja zapyta gdzie jest organizator ...? Ludzie ! !!!!!! Przestańcie pisać pierdoły ! Wirek ! Radwan Ci dobrze napisał ! Co ja się bedę wymądrzał . Niech Admini się wypowiedzą !

 

PS. Ja przyjeżdżam prywatnie ! Bedę chciał pojechać rowerkiem to SE pojadę , bez burmistrzów , policji i bandy ochraniarzy ! :mikolaj::hehe::)

 

Wazne jest aby moi przyjaciele meldowali sie o każdej pełnej godzinie na OKO WIELORYBA ! AMEN !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiaczek, i ja o tym wiem i pisząc to w 100% masz rację. i o Tym pisałem

Burmistrz ja przyjdzie ( o ile przyjdzie) to towarzysko , podobnie jak w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to wszystko się bierze, że na zlocie w Sławie ma być jakiś ścisły harmonogram , że będę za każdego dopowiadał buuu ???

Zlot w Sławie niczym nie będzie się różnił od pozostałych, zlotów czy spotkań.

Określone będą tylko godziny wyjazdu na wycieczki , juz powrót nie jest tak ścisły zależy od nas jak będzie się układać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.