Skocz do zawartości

Nowy kamper z miejscem na ekspres do kawy ;)


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Prokot napisał(a):

No proszę, gratulację! Kampery Gorzów? Jak tak to osobiście ustawiałem Twojego kampera na targach :P Współpracuje z nimi a na targach się wystawialiśmy razem.

Już wiesz gdzie wpaść i przybić piątke na następnych targach ;]
 

image.png.1bff82da33fff0156eadd3160625d772.png

Acha!! Czyli to Ty mi go porysowałeś!?!:P;)

No widzisz - gdybym wiedział, że Twoje ustawienie mojego kamerka przyczyniło się do tego, że moja MałaŻonka do niego wpadła i na mnie zagwizdała, co skończyło się wiadomo jak, to byłbym od razu wpadł z flaszką...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rysy nie widać bo całą ściane wymienialiśmy po tym jak po pijaku paliliśmy laka na zimnym silniku. Kawał wspomnień! :lol:

Swoją droga, faktycznie podobała mi się ilość blatów w tym kamperze. Jeszcze raz gratulację, niech służy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się znudził i chciałbyś go oddać to jestem chętny. Pamiętaj :ok: ;)  Przyjadę choćby w nocy, wezmę urlop... zamkniesz temat szybko i bezproblemowo 😎

 

A tymczasem gratki i życzę przyjemnego użytkowania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Prokot napisał(a):

Rysy nie widać bo całą ściane wymienialiśmy po tym jak po pijaku paliliśmy laka na zimnym silniku. Kawał wspomnień! :lol:

Swoją droga, faktycznie podobała mi się ilość blatów w tym kamperze. Jeszcze raz gratulację, niech służy!

Dobra robota - nic nie widać:ok:

To jest pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy po wejściu - poza ogólnie przestrzenią. Tego NA PRAWDĘ nie widziałem w absolutnie żadnym układzie. Podobnie, jak szafeczka na buty/klapki przy wejściu.

21 minut temu, szary11 napisał(a):

Jakby Ci się znudził i chciałbyś go oddać to jestem chętny. Pamiętaj :ok: ;)  Przyjadę choćby w nocy, wezmę urlop... zamkniesz temat szybko i bezproblemowo 😎

 

A tymczasem gratki i życzę przyjemnego użytkowania 🙂

Dzięki, ale szczerze mam nadzieję, że cieszył się nim będę tak długo, że o Twojej prośbie zapomnę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd masz na przód?

Podobno jest w fordach mk8 niefajny problem-nieproblem z wodą  kapiąca na silnik, z przedniej szyby. Patrzyłem u siebie i faktycznie też tak jest - woda z przedniej szyby kapie sobie na silnik.

Niektórzy dorabiają rynienkę, która ją odprowadza. W obawie o wtryski na które ta woda kapie.  Inni nie robią nic i piszą że to nie szkodzi. Ja nie mam zdania, na razie olałem temat, sprawdziłem tylko czy faktycznie kapie: no i kapie. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda fizycznie samym wtryskiwaczom nie zaszkodzi nie uszkodzą się od niej. Problemem jest to że kapiąca woda pewnie ścieka w koło wtrysków i powoduje ich korodowanie w gniazdach w głowicy przez co późniejsze ich wyciągnięcie stanowi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ja nie mam zdania, na razie olałem temat, sprawdziłem tylko czy faktycznie kapie: no i kapie. 

Jak jest możliwość zrobienia, żeby nie kąpało to bym coś zrobił. Dzisiejszy osprzęt jest bardzo delikatny. Znam przypadki, że w nowoczesnym benzynowym silniku niewielkie ilości płynu chłodniczego powodowały uszkodzenie wtryskiwaczy. Problem był na tyle duży, że producent zmodyfikował konstrukcje zbiorniczka wyrównawczego aby w razie rozlania przy napełnianiu plyn omijał wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest możliwość zabezpieczenia przed kapaniem wody, warto to zrobić. Gdyby kiedy trzeba było wyjąć wtryski, będzie dokładnie jak w traficach 2.0dci, które miały ten sam problem. Wyciągnięcie wtrysków to mordęga i dodatkowe koszty (nawet warsztaty korzystają z usługi mobilnych serwisów wyciągających wtryski rozpierakiem hydraulicznym). Koszty od sztuki nie są małe. Winduje to późniejsze koszty serwisu w kosmos (gdy np. trzeba zrobić cokolwiek, choćby wymienić miedziaki pod wtryskami, co jest banałem i zwykle nie tak dużym kosztem). Oczywiście, teraz gwarancja, ale warto pomyśleć co potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem w Traficu tylko to była benzyna 2.0 i woda kapała wprost na świece i cewki zapłonowe. Po dłuższych opadach nie było bata żeby którejś cewki szlag nie trafił lub nie było przebicia. Wiadomo że w ropce to nie wystąpi ale tak jak inni napisali po pewnym czasie wtryski będą zapieczone na amen. U mnie sprawę rozwiązał kawał prostokątnej gumy przyczepiony na trytytki kierujący wodę na bok silnika omijając wrażlime punkty. No ale to było stare auto i nie trzeba było dbać o wizerunek :D 

Gratulacje z zakupu !

Edytowane przez hubi t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Napęd masz na przód?

Podobno jest w fordach mk8 niefajny problem-nieproblem z wodą  kapiąca na silnik, z przedniej szyby. Patrzyłem u siebie i faktycznie też tak jest - woda z przedniej szyby kapie sobie na silnik.

Niektórzy dorabiają rynienkę, która ją odprowadza. W obawie o wtryski na które ta woda kapie.  Inni nie robią nic i piszą że to nie szkodzi. Ja nie mam zdania, na razie olałem temat, sprawdziłem tylko czy faktycznie kapie: no i kapie. 

No i widzisz - Kuba ma w zasadzie takiego samego jak mój (tyle, że rocznik 2021 bodajże) i jemu albo nie kapie, albo nie robi żadnych szkód, a jeździ zimowo regularnie. Zobaczymy jak to u mnie będzie - będę obserwował. Problem był poruszany na forum i była dyskusja, ale tak czy siak - dzięki za zwrócenie na to uwagi.

A - i oczywiście napęd na przód:D

PS - Nie mogę się zabrać za Twoją relację już tym sprzętem - no żywcem nie ma czasu ostatnio...:(

Poza tym z tego co kojarzę, top największy problem generowały skropliny z przedniej szyby na skutek różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz - przy wyjazdach zimowych i mrozie na zewnątrz. Dobra zewnętrzna zimowa mata na szoferkę (takową ma zdaje się Kuba) albo rozwiązuje sprawę, albo redukuje na tyle, że nie zagraża komputerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część ludzi nic z tym nie robi i żyją, setki tyisięcy transitów tak jeździ i się nie psuje. Inni robią rynienki i też żyją i jeżdżą ;) Ja na razie też nic z tym nie robię, ale będę obserwować. Jakby coś zaczęło rdzewieć, to może wstawię jakąś rynnę. U mnie auto stoi od wiatą, więc ma sucho, moknie tylko na wyjazdach. Wyjazdy wiadomo raczej się odbywają w dobrą pogodę, więc sumarycznie tych mokrych dni jest ledwo ledwo. 

Trzeba będzie na wiosnę zrobić minizlocik fordowy, pokapać na silniki i wytestować ekspress ;) 
Jeśli masz tam jakieś gryzonie grasujące, to popsikaj jakimś antykunem, bo u mnie już jakąś piankę bitumiczną z wygłuszenia silnika wygryzły :( na szczęście niegroźnie

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 23:08, Łza Włóczynutka napisał(a):

Jeśli masz tam jakieś gryzonie grasujące, to popsikaj jakimś antykunem, bo u mnie już jakąś piankę bitumiczną z wygłuszenia silnika wygryzły :( na szczęście niegroźnie

Mam ustrojstwo dźwiękowe, tylko chyba czas baterię wymienić. W poprzednim chyba działało. U mnie też stoi pod wiatą na podwórku, więc zwierzyna ma dostęp niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 23:08, Łza Włóczynutka napisał(a):

Trzeba będzie na wiosnę zrobić minizlocik fordowy, pokapać na silniki i wytestować ekspress ;) 

Apropopopos niespodzianek Fordowskich vs. trojaczki: ile ja się dziś naszukałem dźwigni do otwierania maski...:sciana: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.