Skocz do zawartości

Nowy kamper z miejscem na ekspres do kawy ;)


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My mieliśmy inny zonk. Jak pojechaliśmy do Włoszech, to wzięliśmy dwa komplety kluczy. Fabrycznie dostaliśmy jeden kluczyk z pilotem drugi bez pilota. panie poszły gdzieś do kafejki, zabrały kluczyk bez pilota. Ja chwilę później zamknąłem auto z pilota i sobie pojechałem gdzieś tam na rower. Panie wróciły, otwarły auto zwykłym kluczykiem.. no i otwarła się kabina, a tył nie.. A tył nie ma zanków na kluczyk.. nie da się go otworzyć bez pilota... siedziały i czekały aż wrócę ;)

Potem dopiero wyczytałem, że jednak da się otworzyć tył z kluczyka bez pilota, przekręcając go dwa razy pod rząd w drzwiach kierowcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Potem dopiero wyczytałem, że jednak da się otworzyć tył z kluczyka bez pilota, przekręcając go dwa razy pod rząd w drzwiach kierowcy

Bardzo dużo problemów da się rozwiązać czytając... instrukcję obsługi. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy mężczyzna nie czyta instrukcji obsługi xd

btw, instrukcja to transita ma 632 strony. Ciekawe ile osób przebrnęło całość od początku do końca.. I ile osb przy końcu lektury jest w stnie pamiętać, co było na początku hihihih

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś miałem jeszcze kolejną rokminkę, jak to zrobić, żeby alarm był na czuwaniu z ludźmi w środku tudzież psem i albo ten alarm który mam tej opcji nie ma, bo w opcji czuwania czujka ruchu w środku uruchamia się automatycznie i nie da się jej dezaktywować, albo ja nie mogę do tego dojść. Obecnie jestem na etapie, że np. nocując na trasie mogę tylko zaryglować zamki, ale jak ktoś się do nich dobierze z zewnątrz i cicho, to może sobie wejść - alarm nie zadziała. To samo jak bym chciał zostawić psa w środku - zamki zarygluję, ale alarmu nie aktywuję... Czujka ruchu w środku jakby wszystko psuje...:niewiem:

Chyba czeka mnie telefon do dealera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zulos napisał(a):

A ja dziś miałem jeszcze kolejną rokminkę, jak to zrobić, żeby alarm był na czuwaniu z ludźmi w środku tudzież psem i albo ten alarm który mam tej opcji nie ma, bo w opcji czuwania czujka ruchu w środku uruchamia się automatycznie i nie da się jej dezaktywować, albo ja nie mogę do tego dojść. Obecnie jestem na etapie, że np. nocując na trasie mogę tylko zaryglować zamki, ale jak ktoś się do nich dobierze z zewnątrz i cicho, to może sobie wejść - alarm nie zadziała. To samo jak bym chciał zostawić psa w środku - zamki zarygluję, ale alarmu nie aktywuję... Czujka ruchu w środku jakby wszystko psuje...:niewiem:

Chyba czeka mnie telefon do dealera...

Spróbuj dwa razy wcisnąć przycisk ryglowania na pilocie.

Przepraszam, poczytaj instrukcję obsługi. W Kudze jest tak:

Screenshot_20240310_230749_FordPass.thumb.jpg.9ab0876c327f961b21a238d33ab535d1.jpg

Screenshot_20240310_230422_FordPass.thumb.jpg.fbde6dc2215a137e74e30ba915598288.jpgScreenshot_20240310_230433_FordPass.thumb.jpg.2c2a73dd1c31ac176e17424ef519f6df.jpg

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 21:48, Zulos napisał(a):

No i się wkopałem...:mlot:

To taka bida-opcja w grupie Hymera - czyli bliźniaki Carado/Sunlight, z których wybrałem Carado, a konkretnie T338 Edition 24

IMG_2838.JPG

Ten układ urzekł mnie otwartością układu i ogromem miejsca właśnie w środku - w części kuchennej.

Oczywiście ma mankamenty:

- brak trwałego oddzielenia sypialni dorosłych od reszty - aczkolwiek mnie to nie rusza, bo darmozjady już są duże i jak zgredy chcą coś ten-teges, to wysyła się je po prostu na spacer (w końcu te 2,5 minuty nic im się nie stanie jak pospacerują:lol:),

- opuszczane łóżko blokuje wejście - to też dla mnie nie jest żaden minus, bo darmozjady chodzą już spać później niż zgredy:D,

- powiedzmy, że skromna jadalnia - w sensie nie do przyjmowania gości,

- łazienka vario - jak ktoś nie lubi, albo jest za duży - dla mnie aż nadto...

Jak dla mnie w zasadzie same plusy dodatnie tego układu. A ekspres spokojnie mieści się nawet mój automatyczny:D

 

A co to się stało? Jednak normalny kamper szerokość już nie ważna? :D Zatruje Gratki i niech służy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Przepraszam, poczytaj instrukcję obsługi. W Kudze jest tak:

Tu problem jest taki, że to nie jest fabryczny alarm. W części mieszkalnej ma taką zwykłą dużą domową czujkę ruchu - dokładnie taką jak mam w domu:D

Na bank musi być taka opcja - jakoś pewnie do tego dojdę.

Natomiast strasznie skomplikowane to jest jeśli chodzi o raportowanie stanu alarmu na tel. Jak rygluję zamki system zgłasza czuwanie, ale wystarczy, że zaistnieje jakikolwiek czynni, z wielu:

- będzie włączony włącznik centralny prądu,

- będzie włączona jakakolwiek lampka (która nie będzie świecić, bo centralny wyłącznik prądu jest wyłączony),

- nie spodoba mu się, że jakieś drzwi (np. od garażu) były otwierane, pomimo, że zostały zamknięte (wówczas trzeba je otworzyć i zamknąć jeszcze raz)

i wówczas pomimo raportowania, ze system czuwa i pomimo faktycznego zaryglowania zamków, zgłasza, że "drzwi, bagażnik, maska" są otwarte.

Czasem po kilka razy wszystko sprawdzam, albo ponownie otwieram i zamykam drzwi, żeby raport był "zamknięte".

To wprawdzie nie wpływa na pracę systemu - drzwi zaryglowane, alarm czuwa - ale denerwuje, że coś jednak mu nie pasuje...:niewiem:

Natomiast oczywiście fajne jest raportowanie alarmu na tel., podawanie poziomu naładowania akumulatora samochodu no i tracking pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Voku napisał(a):

A co to się stało? Jednak normalny kamper szerokość już nie ważna? :D Zatruje Gratki i niech służy 

Dzięki! No wiesz dobrze jak to jest - być może za rok/dwa ktoś wypuści coś, co będzie spełniało moje wymagania w tej kompaktowej opcji, bo to się też dość dynamicznie rozwija, ale już nie chciałem czekać, a ten pośród morza wszystkich innych producentów i układów urzekł moją MałąŻonkę (no mnie przy okazji zresztą też), a jak wiemy - żona musi być zadowolona...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zulos napisał(a):

Tu problem jest taki, że to nie jest fabryczny alarm. W części mieszkalnej ma taką zwykłą dużą domową czujkę ruchu - dokładnie taką jak mam w domu:D

Na bank musi być taka opcja - jakoś pewnie do tego dojdę.

Natomiast strasznie skomplikowane to jest jeśli chodzi o raportowanie stanu alarmu na tel. Jak rygluję zamki system zgłasza czuwanie, ale wystarczy, że zaistnieje jakikolwiek czynni, z wielu:

- będzie włączony włącznik centralny prądu,

- będzie włączona jakakolwiek lampka (która nie będzie świecić, bo centralny wyłącznik prądu jest wyłączony),

- nie spodoba mu się, że jakieś drzwi (np. od garażu) były otwierane, pomimo, że zostały zamknięte (wówczas trzeba je otworzyć i zamknąć jeszcze raz)

i wówczas pomimo raportowania, ze system czuwa i pomimo faktycznego zaryglowania zamków, zgłasza, że "drzwi, bagażnik, maska" są otwarte.

Czasem po kilka razy wszystko sprawdzam, albo ponownie otwieram i zamykam drzwi, żeby raport był "zamknięte".

To wprawdzie nie wpływa na pracę systemu - drzwi zaryglowane, alarm czuwa - ale denerwuje, że coś jednak mu nie pasuje...:niewiem:

Natomiast oczywiście fajne jest raportowanie alarmu na tel., podawanie poziomu naładowania akumulatora samochodu no i tracking pojazdu.

Ten alarm był zakładany na etapie produkcji kampera? Czy go dealer dokładał? Najlepiej jakby się doprosić instrukcji od niego i przede wszystkim schematu połączeń, bo to trochę tak jakby nie do końca był on dobrze podłączony lub ma jedno wejście od czujników i jeśli którykolwiek czujnik ma nie ten stan to od razu wywala komunikatami o pootwieranych drzwiach czy masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Nie, no ale żeby od razu truć? :D

Dobrze, że nie "Zatruje Gatki"...:lol:

47 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Ten alarm był zakładany na etapie produkcji kampera? Czy go dealer dokładał? Najlepiej jakby się doprosić instrukcji od niego i przede wszystkim schematu połączeń, bo to trochę tak jakby nie do końca był on dobrze podłączony lub ma jedno wejście od czujników i jeśli którykolwiek czujnik ma nie ten stan to od razu wywala komunikatami o pootwieranych drzwiach czy masce.

No właśnie był dokładany jako wyposażenie dodatkowe.

Muszę sobie jeszcze pogadać z technikami, którzy go montowali i może mi się coś rozjaśni w temacie. Niemożliwym jest, żeby nie było opcji ryglowania i czuwania z ludźmi tudzież zwierzakami w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Zulos napisał(a):

No właśnie był dokładany jako wyposażenie dodatkowe.

To niech dają PEŁNĄ dokumentację ze schematami włącznie - raz żeby sprawdzić co tam zrobili ( przypadkowe meldowanie o niezabezpieczonych drzwiach czy pokrywach to raczej normalne nie jest), dwa za kilka lat jak się coś popsuje to będzie wiadomo gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bercik77 napisał(a):

To niech dają PEŁNĄ dokumentację ze schematami włącznie - raz żeby sprawdzić co tam zrobili ( przypadkowe meldowanie o niezabezpieczonych drzwiach czy pokrywach to raczej normalne nie jest), dwa za kilka lat jak się coś popsuje to będzie wiadomo gdzie szukać.

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.