Skocz do zawartości

Nowy kamper z miejscem na ekspres do kawy ;)


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Zulos napisał(a):

Serwis w pół godziny potwierdził swoją zdalną diagnozę - kuna przegryzła przewód od AdBlue.

I fajnie - wymiana przewodu razem z wtryskiwaczem płynu, plus podpięcie i skasowanie błędu - jedyne równe 2.000,- zł...:sciana::mlot::sciana:

Niestety - we współczesnych samochodach koszty naprawy wynoszą  z reguły X * 1000 PLN, gdzie X jest liczbą naturalną. :klnie: 

Teraz tylko coś zastosować co odstraszy wszelkie zwierzątka - myślę, że to nie przypadek, że panowie z serwisu wiedzieli co się stało... Fordowskie przewody muszą być wyjątkowo smaczne. A złośliwi mówią, że Ford nie potrafi robić dobrych samochodów... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

29 minut temu, Zulos napisał(a):

Serwis w pół godziny potwierdził swoją zdalną diagnozę - kuna przegryzła przewód od AdBlue.

I fajnie - wymiana przewodu razem z wtryskiwaczem płynu, plus podpięcie i skasowanie błędu - jedyne równe 2.000,- zł...:sciana::mlot::sciana:

Masz AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Niestety - we współczesnych samochodach koszty naprawy wynoszą  z reguły X * 1000 PLN, gdzie X jest liczbą naturalną. :klnie: 

Teraz tylko coś zastosować co odstraszy wszelkie zwierzątka - myślę, że to nie przypadek, że panowie z serwisu wiedzieli co się stało... Fordowskie przewody muszą być wyjątkowo smaczne. A złośliwi mówią, że Ford nie potrafi robić dobrych samochodów... :D

No mam dźwiękowy odstraszacz, który w poprzednim się sprawdził - przegonił kunę, która już bytowała w nim.

Możliwe, że to się stało w weekend - na wyjazd wyciągnąłem odstraszacz i stałem na noc na otwartym terenie. A rano po uruchomieniu silnika od razu zgłosił awarię...

 

15 minut temu, Marcin T napisał(a):

Masz AC?

Do sprawdzenia, czy to w ogóle nie jest wyłączone - podejrzewam, że pewnie tak. A poza tym za taką kwotę to chyba lepiej nie ruszać AC, bo stracę połowę z tego w składce na przyszły okres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 23:08, Łza Włóczynutka napisał(a):

Jeśli masz tam jakieś gryzonie grasujące, to popsikaj jakimś antykunem, bo u mnie już jakąś piankę bitumiczną z wygłuszenia silnika wygryzły :( na szczęście niegroźnie

ostrzegałem.. 
ale szczerze powiedziawszy, nie wpadłem na to, żeby psikać przewody adblue - jak to przeczytałem, to od razu wlazłem pod auto i popsikałem

U mnie to świństwo się sprawdza, raz na pół roku popsikam silnik i jest od wielu lat spokój 

IMG_20240321_093723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

U mnie to świństwo się sprawdza, raz na pół roku popsikam silnik i jest od wielu lat spokój

Wiesz- u mnie ten dźwiękowy odstraszacz też się sprawdzał. Tyle, ze na wyjazd go wyciągnąłem i możliwe, że to właśnie w tą noc franca wlazła i zrobiła swoje.

Dlatego w sumie ten spray jawi się jako lepszy pod tym względem... Trzeba wypróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej i to i to, w starszym aucie mam też dźwiękowy odstraszacz, ale psikam też tą chemią. w nowym puki co tylko psikałem, ale chyba kupię też taki piszczyk.. dużo tańszy niż potencjalne naprawy :(

Na wyjazdach mogą być inne, bardziej zdeterminowane gatunki - to nie tylko kuny przegryzają, szczury też, łasicie i diabli wiedzą co jeszcze.

 

@Zulos a jaki maszt ten odstraszacz? w starym aucie mam jakiś "vimo" czy "vemo", nie pamietam dokładnie, teraz bym spóbował może coś lepszego kupić

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Misio napisał(a):

Ja mam w swoich autach pod maską sierść mojego psa...

Tez na razie działa...

A ja cholerą wybrałem sobie psa z włosem - żeby nie mieć problemu z sierścią...:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja by nie mieć problemu z sierścią wziąłem sobie Sznaucera (nie zmienia sierści)... na którego potocznie mówi się też szczurołap...

Nawet gdzieś, kiedyś żona znalazła, że można kupić takie koszyczki z sierścią Sznaucera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał(a):

A ja cholerą wybrałem sobie psa z włosem - żeby nie mieć problemu z sierścią...:mlot:

Nie no, nasze łeściorki mają sierść składającą się z włosa i podszerstka. Jak wyczeszesz to tym ze szczotki opędzisz flotę pojazdów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

 

@Zulos a jaki maszt ten odstraszacz? w starym aucie mam jakiś "vimo" czy "vemo", nie pamietam dokładnie, teraz bym spóbował może coś lepszego kupić

 

Kemo? Działa.

Do każdego VAG-a zakładam ichnie zabezpieczenie z ASO (antykuna w czerwonej obudowie), działa, nic się nie pcha. Przynajmniej coś mają,na co potem nie będą grymasić że gwarancja itp. Plus taki, że są pulsujące diody, widać czy działa czy nie. I tez jakiś dodatkowy „efekt” na zwierzaki.

1 minutę temu, Marcin T napisał(a):

Nie no, nasze łeściorki mają sierść składającą się z włosa i podszerstka. Jak wyczeszesz to tym ze szczotki opędzisz flotę pojazdów ;)

Starczy labrador(obodobne). Świeża sierść przez okrągły rok, starczyłaby na wszystkie 4 samochody, z wymianą raz na tydzień (licze czesaną, nie liczę tej, która trafia do odkurzacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Jeśli mowa o tym Kemo to mam wątpliwości czy skutecznie odstrasza.

Pytanie jak potwierdzić skuteczność? U mnie 30 lat i nic, żadnej kuny. Nic też nie stosowałem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Pytanie jak potwierdzić skuteczność?

Odwrotnie. Mam kwit wartości 600 zł, który dowodzi nieskuteczności. ;)

No chyba, że pogryziony przewód rozciekł się w miejscach nakłuć po roku (wtedy nie miałem tej elektroniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.