Skocz do zawartości

Nowy kamper z miejscem na ekspres do kawy ;)


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Najważniejsze, że Wam pasuje :)
Inna sprawa, że markę też zmieniłeś. Ostatnimi czasy było zawsze od Knaus a teraz inne. Rozumiem, że to kwestia układu czy tego że Knaus na fordzie nie występuje?

To była w zasadzie decyzja chwili i miłość od pierwszego wejrzenia. Jak weszliśmy na targach do tego samochodu z tym układem to nas rozwaliła ta przestrzeń i ilość półek, szafek, wieszaków.

Chciałem Knausa, bo miałem zarówno przyczepę Knausa, jak i blaszaka Knausa, ale zadecydowała przede wszystkim cena no i ten układ.

Co ciekawe - identyczny układ mojego Knausa blaszaka - Boxstar 4 Solution 600 - wycenili mi na 20% drożej niż ten mnie wyniósł.

232 do dokładnie szerokość przyczepy jaką miałem i póki co nie zwróciłem uwagi na to, żeby była jakaś wielka różnica wobec blaszaka. Oczywiście w manewrowaniu, we wciskaniu się w ciasne uliczki i miejsca parkingowe - na pewno będzie, ale ostatecznie ta otwarta przestrzeń w środku mnie urzekła i zadecydowała. Gabaryty aż tak nie urosły - długość o metr, szerokość o 27 cm, wysokość w zasadzie identyczna.

A jakość - no cóż - może i odbiega nieco od Knausa, ale póki co tego nie zauważyłem - to pewnie wyjdzie w praniu.

42 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Najważniejsze, że Wam pasuje :)
Inna sprawa, że markę też zmieniłeś. Ostatnimi czasy było zawsze od Knaus a teraz inne. Rozumiem, że to kwestia układu czy tego że Knaus na fordzie nie występuje?

I jest jeszcze jedno - choć zrobił się już trochę off-topic...

Mało kto zwraca na to uwagę przy kupnie, ale ja tak - tu jest masa wolnych blatów - półek, w tym bezpośrednio przy wejściu, na które można to i owo odkładać. No często tak jest, że się wchodzi z czymś, albo wychodzi - w jednej ręce portfel i komórka w drugiej bluza, jeszcze siatka jakaś albo wynosisz talerze, naczynia na zewnątrz czy cokolwiek innego - brakuje rąk, ale przede wszystkim brakuje miejsca, gdzie by to odłożyć. Tu są półki, półeczki i wieszaki wszędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minuty temu, Zulos napisał(a):

Jak weszliśmy na targach do tego samochodu z tym układem to nas rozwaliła ta przestrzeń i ilość półek, szafek, wieszaków.

Czyli zakup na targach w DE?

25 minut temu, Zulos napisał(a):

Mało kto zwraca na to uwagę przy kupnie, ale ja tak - tu jest masa wolnych blatów - półek, w tym bezpośrednio przy wejściu, na które można to i owo odkładać

Czyli idealnie by pomieścić wszystko co potrzebne do przygotowania pysznej kawy :ok:.

Jeszcze raz gratulacje i niech służy jak najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Czyli zakup na targach w DE?

Nie - zobaczyłem go w Poznaniu i zamówiłem zaraz po targach, ale odebrałem dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zulos napisał(a):

Nie - zobaczyłem go w Poznaniu i zamówiłem zaraz po targach, ale odebrałem dopiero teraz.

Super wybór. Ten sam model mam na celowniku od kiedy jest na Fordzie :) Jeszcze na żywo nie widziałem ale mam nadzieję już nie długo się uda bo będzie w salonie Hymmera niedaleko mnie...A jak silniczek się sprawuje? 130km daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gizbern napisał(a):

Super wybór. Ten sam model mam na celowniku od kiedy jest na Fordzie :) Jeszcze na żywo nie widziałem ale mam nadzieję już nie długo się uda bo będzie w salonie Hymmera niedaleko mnie...A jak silniczek się sprawuje? 130km daje radę?

Na razie zrobiłem 800 km, w tym 700 autostradami ekspresówkami, ale jeszcze nie po górach no i na pusto. Póki co jest to wystarczająco, a w każdej chwili można zczipować do 155 albo nawet 170.

No i oczywiście automat:D

No ale trochę pali - całe autostrady i ekspresówki jechałem na tempomacie 115 (109 realne) + te 100 km z hakiem zwykłymi drogami i wyszło średnie 12,5l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gizbern napisał(a):

Ten sam model mam na celowniku od kiedy jest na Fordzie :)

Chcesz porzucić przyczepę i pójść w kampera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gizbern napisał(a):

No rozważam taką ewolucję..:)

A nie za wcześniej na to jeszcze? Mnie po głowie chodzi cośw stylu blaszaka @Zulos ale dopiero jak bedziemy już jeździć tylko we dwoje i idealnie jakby miał 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

14 godzin temu, Zulos napisał(a):

Ci co mnie już troszkę poznali to wiedzą, że pierwszym i najważniejszym kryterium przy wyborze kampera przy zmianie jest miejsce na ekspres:D

Po miesiącach poszukiwań jestem pewny, że więcej miejsca na ekspres nie można było znaleźć...::D

SUPER układ , gratuluję zakupu :ok:

no i czekam na zaproszenie na degustację małej czarnej :kawa:

31 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Chcesz porzucić przyczepę i pójść w kampera?

widzę wątek  " przyczepa czy kamper "    miaby dziś  znów sporo  dyskutantów :-]

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał(a):

widzę wątek  " przyczepa czy kamper "    miaby dziś  znów sporo  dyskutantów :-]

Oj nie. Dla mnie idealne byłoby posiadanie obu rozwiązań ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eastnomad napisał(a):

Oj nie. Dla mnie idealne byłoby posiadanie obu rozwiązań ;).

No to wygląda na to, że ja głupotę zrobiłem, bo miałem buskampera z hakiem i mogłem kupić przyczepę i mieć wszystko...;)

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

 SUPER układ , gratuluję zakupu :ok:

no i czekam na zaproszenie na degustację małej czarnej :kawa:

No rozważam nawet wożenie automatycznego (zmieściłby się bez problemu), ale że lubię te celebracje z kolbą, to raczej sobie odpuszczę...

No w każdej chwili jak tylko gdzieś nas poniesie w pobliże...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał(a):

Mało kto zwraca na to uwagę przy kupnie, ale ja tak - tu jest masa wolnych blatów - półek,

To witaj w klubie :) To samo z żoną zauważamy - branża klepie nie zawsze praktyczne i przemyślane układy. Tak, jakby te kampery były taksówką.  Nadaliby się do projektowania kolejowych kuszetek W Poznaniu wybralibyśmy dwa spośród pierdyliona innych. 

Ale widać, że pod expres gniazdko będzie trzeba zrobić, aby przewód nie dyndał ;)

1 godzinę temu, Zulos napisał(a):

A jakość - no cóż - może i odbiega nieco od Knausa, ale póki co tego nie zauważyłem - to pewnie wyjdzie w praniu.

Nie martw się, ważne, że jest nowy. Wiele kiksów montażowych można sobie poprawić zaraz po kupnie. Chwalę sobie Knausa, ale po tym co zobaczyłem w tych małych bąkach na VW to ręce opadają. To już najzwyklejszy Just w lepszym stanie z taśmy zjeżdża. Chyba ta średnia półka schodzi w dół i zyskuje tylko lepszymi materiałami, designem. Montaż to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcin T napisał(a):

Ale widać, że pod expres gniazdko będzie trzeba zrobić, aby przewód nie dyndał ;)

No masz - wszystko zauważą...:P

Przewód dynda bo podłączony do przetwornicy - testowałem przy okazji przetwornicę 2000/4000 GreenCell - taką mi zamontowali. Płynie działała, bez żadnych odgłosów. Miodzio. A gniazdko w sumie miałem niby tam montować dodatkowe, ale jedno jest bezpośrednio nad ekspresem, a drugie z przodu tuż pod blatem kuchni, więc uznałem ostatecznie, że wystarczy.

17 minut temu, Marcin T napisał(a):

Chwalę sobie Knausa, ale po tym co zobaczyłem w tych małych bąkach na VW to ręce opadają.

A no właśnie...

I nie dziwię się Tobie w kwestii podejścia do blatów - też miałem 420QD więc wiadomo o co chodzi:D

1 minutę temu, Misio napisał(a):

No gratulacje 😍

Niech dobrze się spisuje.

I też liczę na oblewanie kawką 😉

Dzięki - nieustannie zapraszam wszystkich, którzy w drodze na południe przejeżdżają przez Nju Soncz City, a jak daj Boże zajdzie spotkanie w trasie, czy gdzieś na miejscu to kawy ci u nas zawsze dostatek. A w towarzystwie zawsze smakuje lepiej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.