Skocz do zawartości

Lodówka kompresorowa -zakup


w79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, adaml61 napisał(a):

I tu się z tobą nie zgodzę , Ja korzystając normalnie z kampera , mając pokażną elektrownię , akumulatory zajeżdżałem w 2 sezony (nie 2 lata) 2 razy wymiana ok .2500 zł , byłby LiFePo4 gotowy ok 100Ah a składak co najmniej 200Ah . W koncu i tak kupiłem i skończyły się problemy z elektroniką . Jak się jeżdzi w leci niema problemu 100Ah w kwasiaku da radę . W  jesień ,zimę i wczesną wiosnę niestety nie . z 100 zwykłego pociągniesz max 60 Ah i obciążając go małymi prądami , z LI więcej niż 80% i w tych 80% napięcie cały czas będzie w granicach 13V , a elektronika to czuje . Odkąd mam Li nigdy nie zawiesiła mi się Truma , nigdy nie zaszwankowała lodówka .

Ja pisałem o wydawaniu pieniędzy na Li tylko po to żeby mieć lodówkę kompresorową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Totalna bzdura, wydawanie kupy kasy na gasbank tylko po to żeby mieć lodówkę absorbcyjną... 

nie, Gasbank używam do lodówki, grzania piecem Truma , grilla, do palnika . 
 

Chętnie zobaczę Li 200-300Ah w cenie 600zł (tyle kosztował mnie Gasbank) 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale średniowecze się skończyło i połowa kamperow nie ma gazu, wszystko moze być na ON. Trzeba by zakładać instalacje gazową, kupować drogie butle i jeszcze co najgorsze szukać pierdyliarda przejściówek bo w każdym kraju jest inny system. I jak się skonczy gaz to trzeba jechać setki km żeby gdzieś wymienić butle. Co za bzdura. Tylko po to żeby mieć lodówkę absorbcyjną ??. Brniemy dalej? ?

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dodi napisał(a):

Ja pisałem o wydawaniu pieniędzy na Li tylko po to żeby mieć lodówkę kompresorową

A ja o wydawaniu pieniędzy na akumulator , dziś kwasiak niema sensu , chyba że ktoś mało jeżdzi i prądu używa do ładowania komórki .Ja mając lodówkę domową na 12V , jeżeli padnie daleko od domu , kupuję za parę 100wek kolejną podłączam do przetwornicy ,a chyba większość z nas ma i jadę dalej . Czy widziałeś wątek pomocy kompresorowa nie działa , a odwrotnie kilka stron .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

No ale średniowecze się skończyło i połowa kamperow nie ma gazu, wszystko moze być na ON. Trzeba by zakładać instalacje gazową, kupować drogie butle i jeszcze co najgorsze szukać pierdyliarda przejściówek bo w każdym kraju jest inny system. I jak się skonczy gaz to trzeba jechać setki km żeby gdzieś wymienić butle. Co za bzdura. Tylko po to żeby mieć lodówkę kompresorową. ??. Brnimwy dalej? ?

Gotujesz też na ON? 
 

nie ma problemu z tankowaniem gazu, nie trzeba mieć tylu przejściówek. Nie każda Truma Combi jest na ON.
 

2 minuty temu, adaml61 napisał(a):

A ja o wydawaniu pieniędzy na akumulator , dziś kwasiak niema sensu , chyba że ktoś mało jeżdzi i prądu używa do ładowania komórki .

Tak, masz rację.  Rozważania wyszły od posiadania lodówki kompresorowej.

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

No ale średniowecze się skończyło i połowa kamperow nie ma gazu, wszystko moze być na ON.  ?

yyyyyy chyba busów nie kamperów :) da się w ogóle kupić nowego kampera bez gazu??? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jak ktoś ma jakąś małą baterię (nie ważne jaką budowę) i brak albo skromny solar to nie będzie się porywał na kompresorową lodówkę. Ona jednak żre i nawet jak teoretycznie z wyliczeń nam starczy to strach będzie w każdy pochmurny dzień. 

Ale autor ma tu 200Ah lifepo4, elektrownię na dachu i deklaruje w razie potrzeby nie gasić auta na postoju :lol: to i domową na przetwornicy pociągnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dodi napisał(a):

nie, Gasbank używam do lodówki, grzania piecem Truma , grilla, do palnika . 
 

Chętnie zobaczę Li 200-300Ah w cenie 600zł (tyle kosztował mnie Gasbank) 

A ja chętnie zobaczę GasBanka za 600 zł :D

Cena lekkiego z  z wielozaworem to mnimum 1340 zł do tego wąż do tankowania aby nie wyjmować butli 140 zł lub końcówka to też przynajmniej 100 zł komplet adapterów na Europę 150 zł jakby nie patrzec koszty się mnożą. 

Nie zaprzeczam że lodówka na gaz ma też plusy ale ja po moich perypetiach zdecydowałem się na kompresorową. U mnie największy problem był w drodze poprostu nie dawała rady na 12v a i na 230v potrzebowała sporo czasu. No i pojemność zdecydowanie za mała

Czy dobrze zrobiłem czas pokaże :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ence solar 200 W, aku GEL 100Ah, lodówkę kompresorową od AbEM. Czy to wiosną czy latem czy jesienią prądu nie brakło. Ogrzewam ten domek webastem 2 kW, świece światło, słucham radia, ląduje laptopa i telefony. Nie korzystam z zewnętrznego źródła zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, hubi t napisał(a):

A ja chętnie zobaczę GasBanka za 600 zł :D

Cena lekkiego z  z wielozaworem to mnimum 1340 zł do tego wąż do tankowania aby nie wyjmować butli 140 zł lub końcówka to też przynajmniej 100 zł komplet adapterów na Europę 150 zł jakby nie patrzec koszty się mnożą. 

Nie zaprzeczam że lodówka na gaz ma też plusy ale ja po moich perypetiach zdecydowałem się na kompresorową. U mnie największy problem był w drodze poprostu nie dawała rady na 12v a i na 230v potrzebowała sporo czasu. No i pojemność zdecydowanie za mała

Czy dobrze zrobiłem czas pokaże :D

 

No widzisz, da się kupić . Trzeba wiedzieć gdzie i jak…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.