Skocz do zawartości

Lodówka kompresorowa -zakup


w79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.12.2023 o 08:44, w79 napisał(a):

Myślalem o Yolco BX

Mam ale Yeticcol  TX 50 rewelacja , nie myślałem że będzie tak dobra, i jest cicha , lekko mruczy . W kamper vanie mam domową MPM  z przespawanym agregatem Danfosa na 12V , lodówka jest pod łóżkiem , nie słychać jej wcale i działa rewelacyjnie , na południu Europy w lecie też .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 minut temu, marek230482 napisał(a):

A będąc na południu europy to wymuszenie obiegu za lodówką to nawet w kompresorowej było potrzebne.

 jak ogranales dodatkową wentylację? Kratkę na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepie mam od 3 lat szufladową sprężarkową 12V od Marcina ABem Camper Serwis a w kamperze od roku vigo cool 65 litrów z zamrażarką (to samo co yeti/yolco różni się tylko naklejką i aplikacją). Mam też od 3-4 lat 2 sztuki yeti na kółeczkach bx30 i bx40 12v sprężarkowe otwierane od góry więc mam obraz :-)

I tak :-)

Od AbemCamper jest bezkonkurencyjna ... bezszelestna itd ale droga i to jest jedyna wada.

YETI BX-y 30 i 40 są super ale głośne więc faktycznie na zewnątrz ....... stosunkowo tanie bo można złapać w okolicy 1000zł idelane do pifka czy kto co lubi mniejszej używałem swego czasu jako zamrażarki i sprawdza się.

VIGO 65 litrów z zamrażarką jest wyraźnie gorsza od ABem, głośniejsza i bierze więcej prądu ale tańsza o połowę no i ma zamrażarkę .......

Jeżeli ma być stosunkowo tanio i w miejsce starej gazowej lodówki to vigo 65l (kupiłem za 1900 na alledrogo) jak budżet większy to trzeba brać od ABem <-bo praktycznie bez szelestna i mniej prądu ciągnie ...... moja w okolicy 2,5A jak pracuje sprężarka.

Jeżlei ma być dodtakowa to BX-y czy inne podobne od Yeti\Yolco\czy Vigo są ok .......... teraz kupiłbym 50 albo nawet większą 2 komorową. (zakładając że jest miejsce na przewożenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompresorową z Norauto, nie wiem jaki to producent. Pojemność ok. 30L. Zawsze na wyjazdy ustawiałem najniższą możliwą temperaturę (-22 stC) i układałem wstępnie zmrożone jedzenie w domowej zamrażarce. Dzięki temu miałem lodówkę (a raczej zamrażarkę) wypełnioną bardzo dokładnie. Tak sobie chodziła w domu na 230V kilka godzin przed wyjazdem. Następnie do bagażnika i pod 12V. Na kempingu podpinam pod 230V i cały czas mam nastawione -22 stC. Przyznam, że trochę hałasuje, ale to w zasadzie wyłącznie dźwięk wentylatora, czyli szum. Da się przy tym spać, ale jak się ją wyłączy, to jednak jest ulga ;)

Ja ją jednak trzymam na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

 jak ogranales dodatkową wentylację? Kratkę na zewnątrz?

Ja ją wstawiłem zamiast fabrycznej. Więc za lodówką była przestrzeń wentylowana z kratką dolną i górną. 

Zamontowałem też w lodówce inny wymiennik czynnika bo fabryczny w upały nie wyrabiał.

image.thumb.jpeg.cf57201713045c55ba1558498a01fc7d.jpeg

Do tego obieg chłodzenia wymuszały dwa wentylatory komputerowy silent. I nawet z takiego dużego wymiennika leciało bardzo mocno ciepłe powietrze. Ale taki set`up w albańskich warunkach potrafił wychłodzić czynnik na powrocie co dawało bardzo wysoką sprawność lodówki przy niewielkim poborze prądu. Kompresor załączał się na krótko. Na fabrycznym wymienniki (był w ściankach) to nawet w polskich upałach chodził więcej niż stał. 
Może i lodówka za kilka tysięcy jest  tak samo dobra, ale mnie zrobienie tej samemu kosztowało przysłowiowe "kilka stówek"

Dzięki temu miałem zimne piwo i nie doiło mi akumulatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój patent na upały w ciepłych krajach i w zamrażalniku kostki lodu w mig a jak się kiedyś zagapiłem to w lodówce browar w puszce zamarzł :hehe: ; ja jestem za leniwy żeby wstawić wentylatorki ; niech żyją prowizorki i jak działają to jest ok :hehe: :hej:

20220625_094044.jpg.0e0871bc7e51fd18dccacf37b7256310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, macieku napisał(a):

W przyczepie mam od 3 lat szufladową sprężarkową 12V od Marcina ABem Camper Serwis a w kamperze od roku vigo cool 65 litrów z zamrażarką (to samo co yeti/yolco różni się tylko naklejką i aplikacją). Mam też od 3-4 lat 2 sztuki yeti na kółeczkach bx30 i bx40 12v sprężarkowe otwierane od góry więc mam obraz :-)

I tak :-)

Od AbemCamper jest bezkonkurencyjna ... bezszelestna itd ale droga i to jest jedyna wada.

YETI BX-y 30 i 40 są super ale głośne więc faktycznie na zewnątrz ....... stosunkowo tanie bo można złapać w okolicy 1000zł idelane do pifka czy kto co lubi mniejszej używałem swego czasu jako zamrażarki i sprawdza się.

VIGO 65 litrów z zamrażarką jest wyraźnie gorsza od ABem, głośniejsza i bierze więcej prądu ale tańsza o połowę no i ma zamrażarkę .......

Jeżeli ma być stosunkowo tanio i w miejsce starej gazowej lodówki to vigo 65l (kupiłem za 1900 na alledrogo) jak budżet większy to trzeba brać od ABem <-bo praktycznie bez szelestna i mniej prądu ciągnie ...... moja w okolicy 2,5A jak pracuje sprężarka.

Jeżlei ma być dodtakowa to BX-y czy inne podobne od Yeti\Yolco\czy Vigo są ok .......... teraz kupiłbym 50 albo nawet większą 2 komorową. (zakładając że jest miejsce na przewożenie)

Jak zapłaciłes 1900 zł za VIGO to ta od ABem jest tylko parę stówek droższa :rolleyes: a znacznie większa. Moja ma wymiary jeżeli dobrze pamiętam 87x50x54 jednak to nowy

 

nabytek nie testowany  jeszcze w upały tylko w domu411095389_920262283056467_9077027020532452076_n.thumb.jpg.2bcab301d90ad393da71dfb25b368edf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Marcin (ABeM) za taką chciał 3600 czy jakoś tak ..... jak by to było kilka stówek to bym brał od Marcina.

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko zmieniona sprężarka...to są na prawdę mocno dopracowane lodówki.

Poza tym "zamrażalka" ma lepszą izolację termiczną co robi też sporą robotę

To taka różnica jak między blaszakiem np Crafterem a Californią - niby to tylko auto z zabudową ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dodi napisał(a):

To są lodówki z marketu, mają tylko zmienioną sprężarkę na 12v

Jaka cudowna jest ta lodówka  ABM , ktoś to już wyliczył podczas testów i niczym się nie różni od innej . Przy tej grubości izolacji żadna rewelacja . Moja MPM z agregatem 12V Danfos pobiera podobną ilość energii , do tego mam zamrażalnik 14l i kosztowała 1500żł a nie 3600 . Dlaczego Marcin jak dostaje zapytanie o przedstawienie wyników testów , zawsze się wykręca , jak by był uczciwy przedstawił by je . Po zatem pojęcie termin , u Marcina nie istnieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adaml61 napisał(a):

Jaka cudowna jest ta lodówka  ABM , ktoś to już wyliczył podczas testów i niczym się nie różni od innej . Przy tej grubości izolacji żadna rewelacja . Moja MPM z agregatem 12V Danfos pobiera podobną ilość energii , do tego mam zamrażalnik 14l i kosztowała 1500żł a nie 3600 . Dlaczego Marcin jak dostaje zapytanie o przedstawienie wyników testów , zawsze się wykręca , jak by był uczciwy przedstawił by je . Po zatem pojęcie termin , u Marcina nie istnieje .

Dokładnie.

 

59 minut temu, Misio napisał(a):

To nie tylko zmieniona sprężarka...to są na prawdę mocno dopracowane lodówki.

Poza tym "zamrażalka" ma lepszą izolację termiczną co robi też sporą robotę

To taka różnica jak między blaszakiem np Crafterem a Californią - niby to tylko auto z zabudową ale...

Możesz mnie oświecić w jaki sposób on je cudownie dopracował? Że ludzie płacą kilka razy więcej niż to jest warte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kol. Col-kamper czy jakoś tak , przerabia lodówki domowe i tego nie ukrywa , przedstawił wynik testów , bez owijania , pokazał jaki agregat zamontował ' Uważam że to jest uczciwe podejście do klienta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam... Też swoją lodówkę kombinowałeś, testowałeś itd. Żeby dojść do pożądanego efektu.

Dla 80% ludzi temat niedoprzejscia...

 

Szuflady i odprowadzenie wody - też fajny patent w kamperze.

 

Tak samo California, to też zwykły Crafter...

22 minuty temu, Dodi napisał(a):

Możesz mnie oświecić w jaki sposób on je cudownie dopracował?

Np to że daje na to gwarancję...

20 minut temu, adaml61 napisał(a):

Jest taki kol. Col-kamper czy jakoś tak ,

On to robi za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.