Skocz do zawartości

Lodówka kompresorowa -zakup


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie lata w południowej Europie pokazały, że lodówki standardowo montowane w przyczepach mogą nie dawać rady. W związku z tym zastanawiam się nad zakupem lodówki kompresorowej. Ponieważ będzie ona używana prawdopodobnie tylko przez kilka tygodni w roku(3 może 4) nie myślę o najwyższej półce, ale raczeĵ o średniaku. Fajnie żeby była jaknajlżejsza i cicha. Myślalem o Yolco BX 30 lub BX 40. Macie jakieś doświadczenia ? Jakieś porady dotyczące np. innych firm? Słyszałem o Yeticool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, w79 napisał(a):

Jakieś porady dotyczące np. innych firm? Słyszałem o Yeticool

Yolco to dawniej było Yeticool. To te same produkty.

My tez chcemy kupić. Yolco coś ok 30-40 litrów, ale czekamy na nowe wypusty. Z info od pracownika stoiska naa targach dowiedziałem się, że lodówki mają się pojawić w nowych, nieco odmienionych obudowach.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedługo będę kupować lodowke.

Sprawdźcie głośność takiej lodowki (przenośnej) czytalem sporo opinii, że one są głośne. Ludzie pisali, że wystawiali jen na zewnątrz na noc bo nie dało się spać. Osobiście nie miałem okazji wypróbować.

Przez jakiś czas do campervana rozważałem yolco kl-65, to już jest pelnowymiarowa lodówka do karawaningu, ma dobre opinie i aplikacje na telefon do sterowania. Imho znacznie ciekawsza opcja niż jakieś przeróbki z zamrażarek, które są w PL popularne.

Zrezygnowałem, bo nastawiam się na większą pojemność, jak by była 90-tka tej firmy to bym brał. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ludzie pisali, że wystawiali jen na zewnątrz na noc bo nie dało się spać

Z tego co widziałem, to na kempingach większość trzyma je na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w tym musi być. 

Z takich ciekawostek, to oglądałem ostatnio w sieci lodowkę dometic z odseparowanym agregatem. lodówkę montuje się w środku a agregat na zrwnątrz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod namiotem używaliśmy Waeco, czyli Dometic, model CK40. Nie do końca mam odniesienie co znaczy głośna lodówka, ta zawsze stała w przedsionku, cała rodzina spała obok bez żadnego problemu. Teraz ma z 9 czy 10 lat i nadal działa bez mrugnięcia, słuzy teraz jako świąteczny backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, w79 napisał(a):

Ostatnie lata w południowej Europie pokazały, że lodówki standardowo montowane w przyczepach mogą nie dawać rady.

Czy masz w swojej lodówce zamontowane wentylatory do wymuszenia obiegu powietrza? Bo ja po założeniu takich przestałem mieć problemy z wydajnością lodówki absorpcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym roku lodówkę AISBERG 40 litrów: https://aisberg.pl/produkt/lodowka-aisberg-lp40/

Przejechała z nami Chorwację i dała rady. Głośna nie jest, stała w przyczepie pod stolikiem i spać przy niej można było.

Jest to chyba kopia Yeticool'a lub może nawet jest produkowana w tej samej fabryce. Nie mam porównania do innych lodówek tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Czy masz w swojej lodówce zamontowane wentylatory do wymuszenia obiegu powietrza? Bo ja po założeniu takich przestałem mieć problemy z wydajnością lodówki absorpcyjnej.

Nie mam, ale miałem w poprzedniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kris44 napisał(a):

Ja mam bx30 ,w kamperze i muszę przyznać że rewelka. Nie używam stacjonarnej Tetworda bo muszę czekać 2 godziny aż złapie temperaturę.Bx 30 podłączam do 12v i ok 20 min mam plus 6 stopni.Polecam

A jak z poziomem głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś trzyma lodówkę koło poduszki to wiadomo że będzie głośna :D 

Ja zwykłą lodówkę hotelową przerobiłem na 12V (dałem agregat 12V). Zabudowałem w miejsce absorbcyjnej i szybciej usłyszałbym gąsienicę albo motyla na dworze niż tą lodówkę. 

A będąc na południu europy to wymuszenie obiegu za lodówką to nawet w kompresorowej było potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.