Skocz do zawartości

Pustki nad morzem?


beniamin82

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, lbuster napisał(a):

Dlaczego mam płacić za prąd, skoro nawet wtyczki nie podłączam? Czemu mam płacić za innych?

Na którym kempingu zapłaciłeś za prąd mimo że nie podpiąłeś wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, koober napisał(a):

Na którym kempingu zapłaciłeś za prąd mimo że nie podpiąłeś wtyczki?

Było kilka takich, raczej za granicą.

Tradycyjnie nie podłączaliśmy prądu a przy płaceniu za rachunek okazało się, że jest included :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, janm napisał(a):

lipcu i sierpniu 14,80 eurasiów :):hej:

no właśnie...

Widziałem już kempingi gdzie była opłata po około 50zł...i jak to wliczą w "parcelę" to nie podoba mi się to...

Czy jak na targach gdzie opłata za prąd była 100zł czy korzystasz czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lbuster napisał(a):

Było kilka takich, raczej za granicą.

Tradycyjnie nie podłączaliśmy prądu a przy płaceniu za rachunek okazało się, że jest included :(

A gdyby na rachunku było "free" zamiast "included" przy tej samej cenie toby coś zmieniło? :) Zmierzam do tego, że te wszystkie dopłaty za prąd to są ukryte opłaty dodatkowe, a nie żadna opłata za energie elektryczna. 

 

4 minuty temu, Misio napisał(a):

Widziałem już kempingi gdzie była opłata po około 50zł...i jak to wliczą w "parcelę" to nie podoba mi się to...

To jest zamkniete koło. Ceny "prądu" idą do góry to ludzie rezygnują. Jak ludzie rezygnuja, to camp traci dochód, więc podnosi jeszcze bardziej cenę "prądu". A to wszystko odbija się na osobach które potrzebuja minimalną ilość energii elektrycznej, a nie opłaca im sie inwestować w solary i wymieniać lodówki na sprężarkową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, koober napisał(a):

a nie opłaca im sie inwestować w solary

Solary są mocno przereklamowane... wystarczy dobry akumulator...oczywiście jak małe ilości prądu - moja żona przeżyła z 2dzieci w przyczepie 4tygodnie na akumulatorze 100Ah (jakieś 15lat temu) bo okazało się że zasilacz 12V jest uszkodzony i wszystko co na 12V było z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę ciągnąć temat... Najwyżej odmin wywali do kosza ;)

Ktoś mi powie, dlaczego mając przedsionek ze ścianami (tymi dopinanymi bokami) płace za niego więcej niż gdybym miał przedsionek bez ścian i jeszcze więcej niż gdybym miał markize? Już nie wspomne jak nie miałbym żadnego zadaszenia. Oczywiście w każdym razem zajmuje tą samą powierzchnie trawnika krzesłami, stolikami, rowerami, grilem itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, koober napisał(a):

Nie wiem czy mogę ciągnąć temat... Najwyżej odmin wywali do kosza ;)

Ktoś mi powie, dlaczego mając przedsionek ze ścianami (tymi dopinanymi bokami) płace za niego więcej niż gdybym miał przedsionek bez ścian i jeszcze więcej niż gdybym miał markize? Już nie wspomne jak nie miałbym żadnego zadaszenia. Oczywiście w każdym razem zajmuje tą samą powierzchnie trawnika krzesłami, stolikami, rowerami, grilem itd itp.

to jest dokładnie to samo jak czytam w cenniku:

samochód osobowy : 20 zł 

samochód SUV : 25 zł 

a prawda jest taka ,że taki Mondeo Kombi jest dłuższe od Outlandera !! 

szkoda ,że jeszcze nie liczą długości linek do śledzi bo to dopiero zajmuje miejsca :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, koober napisał(a):

A gdyby na rachunku było "free" zamiast "included" przy tej samej cenie toby coś zmieniło? :)

Nie ma nic za free, ktoś te rachunki musi zapłacić. Tak więc nic się nie zmienia i cena za prąd jest wliczona w inne opłaty (included).

42 minuty temu, koober napisał(a):

Zmierzam do tego, że te wszystkie dopłaty za prąd to są ukryte opłaty dodatkowe, a nie żadna opłata za energie elektryczna. 

Akurat prąd jest łatwo policzalny i taki rachunek z elektrowni trzeba podzielić. W jaki sposób? Albo na wszystkich (Tobie lepiej) albo na używających prąd (mi lepiej i według mnie sprawiedliwiej).

42 minuty temu, koober napisał(a):

Zmierzam do tego, że te wszystkie dopłaty za prąd to są ukryte opłaty dodatkowe, a nie żadna opłata za energie elektryczna. 

Prąd to ostatnio spora część kosztów pola kempingowego więc nie dziwię się, że pola chcą na tym zarobić :( Dlatego tym bardziej się cieszę, że zainwestowałem w niezależność energetyczną, choć głównym celem w tamtym czasie nie była oszczędność a niezależność ;)

42 minuty temu, koober napisał(a):

To jest zamkniete koło. Ceny "prądu" idą do góry to ludzie rezygnują. Jak ludzie rezygnuja, to camp traci dochód, więc podnosi jeszcze bardziej cenę "prądu".

Według mnie to nie tak działa. Było to mówione na forum i mam potwierdzenie w rzeczywistości - ceny prądu skoczyły nawet sześciokrotnie w ostatnim czasie dla przedsiębiorców. Tak więc nie porównujmy ceny prądu w domu z ceną prądu na polu, gdzie płacimy jak przedsiębiorca plus marża pola.

42 minuty temu, koober napisał(a):

A to wszystko odbija się na osobach które potrzebuja minimalną ilość energii elektrycznej, a nie opłaca im sie inwestować w solary i wymieniać lodówki na sprężarkową. 

Jeździj na pola, gdzie energia jest stosunkowo tania lub zainwestuj tylko w akumulator i oszczędzaj prąd.

Solar to jedna z najlepszych inwestycji, którą zrobiłem i polecam :ok:

Po co lodówkę wymieniać, skoro działa Ci na gaz?

23 minuty temu, koober napisał(a):

Ktoś mi powie...

Przedsiębiorcy robią różne głupoty i nie musisz się na nie godzić, jak Ci nie pasuje to jedź gdzie indziej. Ja będę omijać pola, gdzie prąd jest "za darmo" :mlot:

2 minuty temu, Maras napisał(a):

szkoda ,że jeszcze nie liczą długości linek do śledzi bo to dopiero zajmuje miejsca :)  

A może to jest powód, dla którego niektórzy dają dodatkową opłatę za zadaszenie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Misio napisał(a):

Solary są mocno przereklamowane... wystarczy dobry akumulator...oczywiście jak małe ilości prądu - moja żona przeżyła z 2dzieci w przyczepie 4tygodnie na akumulatorze 100Ah (jakieś 15lat temu) bo okazało się że zasilacz 12V jest uszkodzony i wszystko co na 12V było z aku.

... a jesteś pewny , że jakiś sąsiad po cichu nocą nie podładowywał :laugh: :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, janm napisał(a):
57 minut temu, Misio napisał(a):

Solary są mocno przereklamowane... wystarczy dobry akumulator...oczywiście jak małe ilości prądu - moja żona przeżyła z 2dzieci w przyczepie 4tygodnie na akumulatorze 100Ah (jakieś 15lat temu) bo okazało się że zasilacz 12V jest uszkodzony i wszystko co na 12V było z aku.

... a jesteś pewny , że jakiś sąsiad po cichu nocą nie podładowywał :laugh: :hej:

Kto wie...

Już 3 razy ktoś podpinał się do mojego kampera jako do "słupka" :D a raz nawet zasilałem całą wiatę (oświetlenie i sprzęt grający) gdy na imprezie padł prąd we wsi - jakie było zdziwienie jakim cudem oni mają "światło"

Nawet przez chwilę myślałem nad zrobieniem możliwości podpięcia "dla kogoś" 12V z osiołka, ale szybko to wybiłem sobie z głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to w środku niczego, nad mały jeziorkiem. To u nas też w Gąsawie zapłaciłem coś 65zl za 1+2 dzieci.
Z prądem, ale warunki sanitarne słabiutkie, no ale mam prysznic i wc.
Też nad jeziorem z plażą...

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał(a):

Często jest tak na "lepsiejszych" polach kempingowych

Zwykły campingplatz po środku niczego w Hesji. Jedyna atrakcja to sztuczne jeziorko z wyspą i sztuczna plaża. To taki emerycki camp dla osób lubiących spokój na łonie natury www.neuenhainersee.de

9 minut temu, lbuster napisał(a):

lubię proste cenniki.

Ja też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.