Skocz do zawartości

Pustki nad morzem?


beniamin82

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Commander napisał(a):

Zużywam średnio 4 KWh na dobę.  Chętnie skorzystał bym z pradu z zabezpieczeniem 5A płacąc za niego np 10 zł.  Ale biznesjanusze chcą nawet 40.... brawo.  Przecież lizingi na Q7 czymś trzeba płacić...

@Commander przy 4kwh na dobę przy ok 12.00zl wyszłoby na zero a nie wiem jaki cennik ma tak duzy odbiorca jak camping Bezpiecznik 5a pozwoliłby natrzepac ponad 25kwh na dobę a to daje ponad 60zl. Ja wiem,  że tyle nie naciągniesz ale Janusz już może. Zapłacił to będzie latem ogrzewanie odpalał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, BIGL napisał(a):

Jeszcze raz napiszę. - Moje pole =moje zasady . Jak się nie podoba - brama szeroka , każdy przejedzie . 
Takie wylewanie żali i tłumaczenie jak kto ma prowadzić biznes jest chore. 

Oczywiscie , ze trzeba zasady uszanowac, poza tym to nie moj problem. Sam zawsze szukam parcel z pradem, bo lodowka, klima, ogrzewanie wody leci na 230V, ale rozumiem niezadowolenie osob, ktore nie potrzebuja sie podlaczac... i nie traktuje tego jako wylewanie zali, tylko forme dyskusji. Nie widze tutaj katalogu działu "Pregierz" jak to bywalo czesto na innych forach, wiec trzeba sie liczyc, ze takie narzekanie bedzie przewijalo sie w roznych watkach :) 

18 minut temu, maarec napisał(a):

Heh Grzesiek..  dużo jeszcze przed Tobą. Kto nie grzał namiotu farelka niech pierwszy rzuci kamień ;). Czajnik elektryczny też miałem, teraz już tylko gaz. Wszystko oczywiście na pomarańczowym przedłużaczu z marketu gdzie kabelek cieniutki.

A gdzie tam, z namiotem sie juz najezdzilem w zyciu... od kiedy pamiecia siegam to byly mazury pod namiotem, a juz nie wspomne jezdzenia do Chalup na 5-6 tygodni, i nie przypominam sobie podpiania sie pod energie elektryczna. Butla z gazem do podgrzewania i cieply spiwor. Farelka to zagrazalaby zyciu bo nie raz mielismy w przedsionku "jezioro" po parudniowych opadach.

6 minut temu, maarec napisał(a):

przy 4kwh na dobę przy ok 12.00zl wyszłoby na zero a nie wiem jaki cennik ma tak duzy odbiorca jak camping Bezpiecznik 5a pozwoliłby natrzepac ponad 25kwh na dobę a to daje ponad 60zl.

W piatek zaczynam kolejny urlop, i juz mam przygotowany miernik zuzycia, sprawdze ile pobieram srednio na dobe i podziele sie pomiarami, co prawda pogoda zapowiada sie dosc srednia wiec klima nie bedzie chodzila, chociaz moze celowo odpale ogrzewanie tak by nieco zawyzyc zuzycie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wjazdem na kemping czytam cennik , wszystko sumuję nieważne ile  pozycji  .  Wiem czy to mi pasuje czy nie . Jeżeli nie to jadę dalej lub nocuję na dziko  i w tedy  mam  duże oszczędności :bevil::bevil:Każdy właściciel ustala ceny tak jak mu pasuje czy rozpisze lub ukryje w innych pozycjach jego sprawa. To jest tak jak z mechanikami , serwisami  każdy z nas sobie wybiera , ma do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powolniak napisał(a):

Dyskusja o sposobie konstruowania cenników i opłat na kempingach, to nic innego, jak dyskusja o nieprzemijającym KOMUNIŹMIE.

Tyle że w takich pakietowych cennikach to akurat zachód przoduje

To tam cennik ma kilka pozycji - często jest to osoba+ parcela 

A dla odmiany w PL mamy różne dopłaty za przedsionek, daszek, parasol, czy zachodnią przyczepę ;)

Co zresztą niektórym też się nie podoba, jak widać nie dogodzi ?

 

Jak prąd jest w cenie to wtedy po prostu z niego korzystam, czajnik, ekspres, farelka itp. a jak mam zapłacić 40zl to co się da na gaz, a reszta z PV i się nie podłączam 

Faktycznie powinny być rozbite opłaty w zależności od mocy przyłącza (zresztą już tak niektórzy robią), wtedy ten co ma tylko lodówkę i LEDy to weźmie sobie 4-6A a jak ktoś musi klimę i indukcję napędzić to niech płaci za 16A

 

A wracając do tematu, byłem w Gdańsku w tym tygodniu i mimo jarmarku jest luz, wieczorem w knajpach pustki. Jak na środek sezonu + jarmark to słabo to wyglądało. Może ludzie są ale po knajpach nie chodzą 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku byłem nad Wigrami.W Starym Folwarku jest Ośrodek PTTK gdzie na ich stronie piszą że jest przyjazny rowerzystom jadącym Green Velo, jest tam chyba camping, przystań itp. Napisałem chyba bo przy próbie wjechania rowerami na teren poproszono mnie o uiszczenie opłaty-nie wjechałem. Ośrodek PTTK !!!!, może niedługo za samo wejście do schroniska górskiego trzeba będzie płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał(a):

To ja wnioskuję o sektor biedy, najlepiej z opaskami na ręce- kolor brązowy :) z  zakazem korzystania z łazienek i wszystkich mediów. Oczywiście cena z 1/3 niższa.

Na tym polega parking...płatny lub darmowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciałem dzisiaj Dziwnówek - Świętoujście

Ludzi na deptakach full ( pewnie pogoda mało plażowa ), Tramp nabity, aczkolwiek dałoby się spokojnie wjechać i rozstawić ( nie to co 3 lata temu )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, planuje wyjazd nad morze w terminie 11.08-16.08. Jedziemy w 2 załogi i zależy mi na tym, żeby klepnąć wcześniej jakąś parcelę. Czy możecie podpowiedzieć mi (jestem człowiekiem gór) w które miejsce celować żeby była szansa na jakiekolwiek wolne miejsce ? Zależy mi na rejonie od Władka do Ustki. Jedyny camping jaki ma wolne miejsce w necie to lazurowe. Szukam ewentualnej alternatywy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ukasz6 napisał(a):

Czołem, planuje wyjazd nad morze w terminie 11.08-16.08. Jedziemy w 2 załogi i zależy mi na tym, żeby klepnąć wcześniej jakąś parcelę. Czy możecie podpowiedzieć mi (jestem człowiekiem gór) w które miejsce celować żeby była szansa na jakiekolwiek wolne miejsce ? Zależy mi na rejonie od Władka do Ustki. Jedyny camping jaki ma wolne miejsce w necie to lazurowe. Szukam ewentualnej alternatywy. 

 

nie wiem jak z miejscami ale może Topaz w Lubiatowie  lub Morski w Łebie , zadzwoń zapytaj .

https://www.kempingtopaz-lubiatowo.pl/

https://camping21.pl/kontakt/

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał(a):

nie wiem jak z miejscami ale może Topaz w Lubiatowie  lub Morski w Łebie , zadzwoń zapytaj .

https://www.kempingtopaz-lubiatowo.pl/

https://camping21.pl/kontakt/

Dzięki.

Patrzyłem też na camp na wydmie w Łebie.Dosyć dobre opinie,są wydzielone parcele,miejsc wolnych również całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.07.2023 o 21:23, powolniak napisał(a):

(...).

Przy okazji nadmienię, że chciałem wystawić na Googlach odpowiednią ocenę polu KLIF w Poddąbiu i niestety błyskawicznie moja ocena została zablokowana, a ja otrzymałem zakaz publikowania ocen na Googlach. Tak to wygląda obiektywizm tej platformy. Wolno tylko chwalić i podziwiać. Zaczynamy żyć w matrixie.

Muszę się pochwalić, że po moim odwołaniu się od ww. decyzji, po jakimś czasie otrzymałem e-maila od Googla, w którym zostałem przeproszony za niewlaściwą decyzję (blokada możliwości publikowania) i moja ocena pola namiotowego KLIF w Poddąbiu została zamieszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie nad morzem.  Ludzi w opór wszędzie. Od wczoraj na kempingu kartka ,,brak miejsc,,.  Problem zaparkować, usiąść zjeść,  wypić piwo... 

Tak samo było na południu kraju i w centrum.  Na długi weekend sierpnia ledwo udało się znaleźć miejscówkę. Wszędzie informacja ze nie przyjmują i musiałem zmienić wakacyjną trasę ...

Ludzie, jest dobrobyt.  Nikt sobie niczego nie odmawia.  Ze sklepów jadą na parking fury wszystkiego,  w restauracji brak miejsc,  brak miejsc na parkingu,  kolejki do każdej atrakcji. 

Czas skończyć pieprzyć o kryzysie,  inflacji, drożyźnie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.