Skocz do zawartości

Litwa, Łotwa 2023 short break ;)


Eastnomad

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Te rejony są u nas bardzo niedoceniane.

7 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

jeśli ktoś lubi przyrodę i ciszę to jest to kierunek wręcz wymarzony

Nic dodać, nic ująć :)

Czytam, oglądam i zaczynam knuć, czy w tym roku ponownie nie wybrać tego kierunku nawet na kilka dni... Ta cisza, spokój, sielski klimat, puste drogi, puste campy, zieleń dookoła, baltasy, kibiny, kartacze, chłodniki... w takich warunkach można odpocząć...

Dziękuję też za bardzo porządną relację od strony technicznej (zaczyna się to robić standard na forum, z czego się cieszę) - uporządkowane, oddzielone od siebie fotki, numeracja dni, linki do map - dobra robota, przyjemnie się czyta i ogląda :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, pjetko napisał(a):

Dziękuję też za bardzo porządną relację od strony technicznej (zaczyna się to robić standard na forum, z czego się cieszę) - uporządkowane, oddzielone od siebie fotki, numeracja dni, linki do map - dobra robota, przyjemnie się czyta i ogląda :ok:

Dzięki za miłe słowa. Pewnie gdybym robił to na komputerze byłoby jeszcze lepiej a tak z telefonu to nie zawsze chociażby formatowanie jest spójne. Niemniej coś kosztem czegoś czyli tak jest niemalże „live” vs lepiej ale z większym opóźnieniem już po powrocie ?.

10 minut temu, pjetko napisał(a):

Czytam, oglądam i zaczynam knuć, czy w tym roku ponownie nie wybrać tego kierunku nawet na kilka dni...

Według mni warto zresztą komu ja to piszę. Przecież Wy tu co roku ostatnio bywacie :) :yes:.

Po Łotewsku też pewnie podstawowe zwroty szybko byś załapał. Zamiast Laba diena jest Lab dien. A wiele innych słów jak traktoras (po litewsku) tu traktors (po łotewsku) powstaje poprzez dodanie -s zamiast -as, -es. Więc jak jesteś specjalistą od -as’ów, -es’ów (w litewskim jak ja - moja żona jak to przeczyta to chyba pęknie ze śmiechu :lol:), to i tu dasz radę zrozumieć i coś powiedzieć, ale też w większości miejsc jak choćby na tym obecnym kempingu spokojnie da się dogadać po angielsku (polski tu już niestety nie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eastnomad napisał(a):
8 godzin temu, Misio napisał(a):

PS. Pozdrawiamy z nad naszego morza ?

Dziękujemy (zakładam, że było to do wszystkich tu czytających ;)). W sumie to tu jest ta sama woda, może tylko trochę chłodniejsza i bardziej mętna.

Oczywiście że do Wszystkich !

Co do Wielkiej Wody... No tak, ta sama, choć, tu cieplejsza...

Przedczoraj był jakiś taki dziwny prąd,morze bez fal itd, a wodą miała...

20230606_143033.thumb.jpg.ad15cadace6b47cebcf899e2c1b3b4d1.jpg

Ale już wczoraj było ledwo 16...

49 minut temu, Eastnomad napisał(a):
58 minut temu, pjetko napisał(a):

Dziękuję też za bardzo porządną relację od strony technicznej (zaczyna się to robić standard na forum, z czego się cieszę) ...

Dzięki za miłe słowa.

 

Miłe ale też bardzo zasłużone !!

 

A tak już robiąc sobie tu mała prywatę...

Może wiesz, jak wygląda sprawa stania na dziko i serwisów dla kamperów (czystą wodą, kot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytam z ostatniego rzędu B)

Spodobały nam się Litwa, Łotwa i Estonia w czasie naszej zimowej eskapady do Finlandii. Właścicielka kempingu w Parnawie również polecała przyjazd w czasie wakacyjnym więc kto wie czy za rok lub dwa nie zawitamy w te rejony...

Pytanko techniczne- winiety kupowałeś bo Wasz zestaw chyba przekracza 3.5t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mandrol napisał(a):

Pytanko techniczne- winiety kupowałeś bo Wasz zestaw chyba przekracza 3.5t?

Tak, przekraczamy. Winiet nie kupowałem bo wszędzie gdzie czytałem obowiązują ale tylko dla pojazdów ciężarowych a pojazdy kempingowe się do tej kategorii nie zaliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mandrol napisał(a):

Spodobały nam się Litwa, Łotwa i Estonia w czasie naszej zimowej eskapady do Finlandii.

Śledziłem Waszą relację. Była super:yes:. Chciałbym kiedyś coś podobnego zrobić, ale czy bez Alde i nie zabierania tylu butli z gazem (ile zabraliście Wy) by się udało :niewiem: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie był punkt, który do końca nie szło rozkminić... Kolega, który jechał po nas zakupił winiety na ich zestaw. Skoro małżonka "spika" po ichniemu to warto by zapytać na granicy czy stacji benzynowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mandrol napisał(a):

To właśnie był punkt, który do końca nie szło rozkminić... Kolega, który jechał po nas zakupił winiety na ich zestaw. Skoro małżonka "spika" po ichniemu to warto by zapytać na granicy czy stacji benzynowej...

Ok. Postaramy się zapytać na stacji benzynowej, bo na granicach to nikogo nie ma a ta łotewsko-litewska, którą przekraczaliśmy w zasadzie nie istnieje. Dam znać jeśli tylko czegoś się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek to wzdłuż promenady portowej znajduje się ogromna ilość koszy na śmieci całkowicie ich nie przypominających. Bardzo estetycznie to wygląda i nie trzeba specjalnie długo szukać kolejnego kosza.

IMG_3099.thumb.jpeg.d1e775755a6b57d89a95c4a0183b5530.jpeg

IMG_3102.thumb.jpeg.8b899a330da6e39852d1d6a17d799fca.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem napisać, że Ventspils jest bardzo przyjazne dla rowerzystów. Jest mnóstwo ścieżek rowerowych. Wydaje mi się, że z naszego kempingu można by spokojnie na rowerach dojechać do miasteczka i go zwiedzać w ten sposób. 
Myśmy z rowerów zrezygnowali tym razem bo zakładaliśmy, że może nie będzie na nie czasu, ale w sumie zarówno tu jak i wcześniej w Rumszyszkach można by z nich skorzystać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Myśmy z rowerów zrezygnowali tym razem bo zakładaliśmy, że może nie będzie na nie czasu, ale w sumie zarówno tu jak i wcześniej w Rumszyszkach można by z nich skorzystać

No właśnie miałem zapytać, dlaczego nie macie rowerów... tyle tam przestrzeni i zieleni, na Litwie jest bardzo dużo ścieżek w miastach, miasteczkach i parkach, że aż się prosi "oblatywać" je rowerem...

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pjetko napisał(a):

No właśnie miałem zapytać, dlaczego nie macie rowerów... 

Pisząc o rowerach myślałem głównie o Tobie ;).

Edytowane przez Eastnomad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eastnomad napisał(a):

Z takich ciekawostek to wzdłuż promenady portowej znajduje się ogromna ilość koszy na śmieci całkowicie ich nie przypominających. Bardzo estetycznie to wygląda i nie trzeba specjalnie długo szukać kolejnego kosza.

IMG_3099.thumb.jpeg.d1e775755a6b57d89a95c4a0183b5530.jpeg

Trochę (szczegolnie funkcjonalnie) przypominają te, które sa przy McD i takie jak u mnie w mieście dla rowerzystów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Śledziłem Waszą relację. Była super:yes:. Chciałbym kiedyś coś podobnego zrobić, ale czy bez Alde i nie zabierania tylu butli z gazem (ile zabraliście Wy) by się udało :niewiem: ?

Jasne że się da! Gro tych przyczep na kempingach nie miało na pewno Alde a dawali radę. Myśmy mieli tylko 6 butli, kolega Michał 8 sztuk :D Braliśmy pod uwagę jedną butlę na 1-2 dni więc gdyby się skończyły to awaryjnie kupiłoby się "ichniejsze" butle, zapodało adapter i grzało finlandzkim propanem. Z tego co kojarzę na Litwie, Łotwie, Estonii i Finlandii są takie same butle więc wymiana powinna przebiec bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.