Skocz do zawartości

Hobby czy Steckerman - która marka lepsza przy zakupie nowej przyczepy?


abak

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadając zbiorczo:

- W konfiguratorze można dołożyć markizę THULE OMNISTOR 405x250 za 1708 EUR. Z tego co piszecie to rozumiem, że warto zamontować w fabryce. Aż tak skomplikowany jest montaż? 

-  zbiornik szarej to 'Waste water tank 25 ltr., rollable' za 169 EUR. Macie jakiś model sprawdzony rozmiarowo w Knausach?

- za uchwyt na koło pod ramę 317 EUR. A za samo koło 261EUR (stalowe) i 632EUR (alu) z lewarkiem. 75 EUR to uchwyt na koło w bakiście. Jeśli macie też konkretne namiary na odpowiedni model felgi i opony (np. Vito) to chętnie sobie złożę koło na własną rękę i nie będę przepłacał :)  I ew. jakiś przepis na samodzielne mocowanie w przyczepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 331
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

36 minut temu, abak napisał(a):

- za uchwyt na koło pod ramę 317 EUR.

Złodziejska kwota. To kosztuje kilka stówek. https://center-camp.pl/pl/p/UCHWYT-KOLA-ZAPASOWEGO-POD-PRZYCZEPE-AL-KO/4772
Kupując później, zamontujesz to bez problemu. Musisz znać rozstaw ramy.

36 minut temu, abak napisał(a):

Aż tak skomplikowany jest montaż? 

Nie, ale masz gwarancję, że zrobiono to zgodnie z procedurą, a nie jak się jakiemuś gościowi w serwisie wydawało lub było wygodnie.

36 minut temu, abak napisał(a):

A za samo koło 261EUR (stalowe)

Kolejny rozbój.  Felgę dokupisz sam, zobacz jakie są ceny. W sumie to samo tylko waluta inna ;)

 

36 minut temu, abak napisał(a):

-  zbiornik szarej to 'Waste water tank 25 ltr., rollable' za 169 EUR. Macie jakiś model sprawdzony rozmiarowo w Knausach?

Czyli ten klasyczny.

To jest bardzo wysoki zbiornik (25 cm). U mnie wylew jest na samym końcu budy, a i tak musi być równo jak stół, aby wszedł pod wylew. Na Twoim miejscu szukałbym czegoś niższego.

Nawet taki dość popularny, ale chyba były nieco niższe, np. taki. @jacek00 wymieniał. Może doradzi.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Marcin T said:

Złodziejska kwota. To kosztuje kilka stówek. https://center-camp.pl/pl/p/UCHWYT-KOLA-ZAPASOWEGO-POD-PRZYCZEPE-AL-KO/4772
Kupując później, zamontujesz to bez problemu. Musisz znać rozstaw ramy.

Nie, ale masz gwarancję, że zrobiono to zgodnie z procedurą, a nie jak się jakiemuś gościowi w serwisie wydawało lub było wygodnie.

Kolejny rozbój.  Felgę dokupisz sam, zobacz jakie są ceny. W sumie to samo tylko waluta inna ;)

 

Czyli ten klasyczny.

To jest bardzo wysoki zbiornik (25 cm). U mnie wylew jest na samym końcu budy, a i tak musi być równo jak stół, aby wszedł pod wylew. Na Twoim miejscu szukałbym czegoś niższego.

Nawet taki dość popularny, ale chyba były nieco niższe, np. taki. @jacek00 wymieniał. Może doradzi.

Dzięki, to mnie przekonuje, że nie warto tych dodatków brać z fabryki. No może jeszcze waham się co do uchwytu na koło w bakiście (jeśli na takie się zdecyduję) - nie wiem czy warto wiercić samemu dopóki przyczepa będzie na gwarancji..

A za przyłącze wody miejskiej warto dopłacić 396 EUR, czy samemu jakoś kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, abak napisał(a):

Aza przyłącze wody miejskiej warto dopłacić 396 EUR, czy samemu jakoś kombinować?

Nie wiem. Nigdy nie instalowałem, ale na forum patent z pływakiem był poruszany. Zapewne ktoś podpowie.

Jutro będę w przyczepie to zrobię Ci zdjęcie tego czegoś na koło za 75EUR ?

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin T napisał(a):

To jest bardzo wysoki zbiornik (25 cm). U mnie wylew jest na samym końcu budy, a i tak musi być równo jak stół, aby wszedł pod wylew. Na Twoim miejscu szukałbym czegoś niższego.

Nawet taki dość popularny

Skoro to ma być zbiornik do wody szarej, to warto dobrać pod kolor, czyli TEN ZBIORNIK. Akurat taki (szary) dostałem z przyczepą, za to dokupiłem dokładnie taki sam, ale niebieski do wody świeżej.

13 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Koło zrobiłem sobie sam. Kupiłem felgę i oponę jak szła na pierwszy montaż i za 500 zł mam koło zapasowe.

Zrobiłem dokładnie tak samo. Na oponeo dostałem dokładnie taką samą felgę i taką samą oponę (tylko rok młodszą). Koło zapasowe wożę w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, abak napisał(a):

A za przyłącze wody miejskiej warto dopłacić 396 EUR, czy samemu jakoś kombinować?

Chciałem napisać, że ta cena to rozbój i udowodnić, że można dużo taniej.

Na szybko przyłącze

image.png.4febacddc14523806e716b29a27c58ac.png

 

i pływak

image.png.cedee9e6ccefdedcdbbc252574753e2b.png

 

 

do tego węże, zaciski, robocizna...

Będzie taniej, ale jestem w szoku ile te części kosztują :o

 

Gdybym ja to robił sam, to kupiłbym pewnie tańszy (nie dedykowany) pływak

i zrobił podłączenie pod podłogą za kilkadziesiąt zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, filipert napisał(a):
Chciałem napisać, że ta cena to rozbój i udowodnić, że można dużo taniej.
Na szybko przyłącze
image.png.4febacddc14523806e716b29a27c58ac.png
 
i pływak
image.png.cedee9e6ccefdedcdbbc252574753e2b.png
 
 
do tego węże, zaciski, robocizna...
Będzie taniej, ale jestem w szoku ile te części kosztują default_ohmy.png
 
Gdybym ja to robił sam, to kupiłbym pewnie tańszy (nie dedykowany) pływak
i zrobił podłączenie pod podłogą za kilkadziesiąt zł.

Będzie jeszcze taniej, bo jak robisz to z pływakiem i przez zbiornik to nie potrzebujesz reduktora Colorado Reduktor jest potrzebny jeśli masz zamiar wpiąć się bezpośrednio w instalacje wodną.

PS. Taki pływak na allegro można kupić za 40 zł

8 godzin temu, abak napisał(a):
Dzięki, to mnie przekonuje, że nie warto tych dodatków brać z fabryki. No może jeszcze waham się co do uchwytu na koło w bakiście (jeśli na takie się zdecyduję) - nie wiem czy warto wiercić samemu dopóki przyczepa będzie na gwarancji..
A za przyłącze wody miejskiej warto dopłacić 396 EUR, czy samemu jakoś kombinować?

Co do zbiornika na szarą to ten fabryczny z Knausa sprzedałem. Natomiast jeśli Ci oni go oferują za te 160 eu to niech się pukną w głowę. Za te pieniądze kupisz sobie dużo lepszy zbiornik a jeszcze Ci drugie tyle zostanie w kieszeni.


Ja finalnie kupiłem zbiornik 35l, i uważam że taka pojemność jest optymalna.

Tutaj masz mój temat o dużych zbiornikach, ja wybrałem Carysan Aqua Mobile:

A co do przyłącza wody to Ty w końcu decydujesz się na Sporta czy Sudwinda? W Sudwindzie przyłącze wody jest zrobić banalnie prosto bo mamy tam właz serwisowy gdzie mamy dostęp bezpośrednio do zbiornika wody:

IMG_20210612_142441.thumb.jpg.d59e7aba3bbe5fcb7c86dc3979e8e958.jpg

IMG_20210612_142705.thumb.jpg.5ecb710b72e8c309a7b813ba33c80eba.jpg

IMG_20210612_142711.thumb.jpg.11be8332555d992d2be974bb65925f11.jpg

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o zbiornikach na szarą, widzę że nie będzie problemu wybrać coś w rozsądnej cenie :)

Jeśli chodzi o model to jednak na razie odpuściłem sobie Sudwinda 580QS i Fendta 560 ze względu na masę.

Teraz szukam oferty na jeden z dwóch modeli: Sudwind 500QDK lub Sport 580QS, gdzie rzeczywista waga będzie w sam raz dla mojego zestawu. Niestety wszystko co jest dostępne od ręki to ma albo za dużo albo za mało dodatków i celuję w konfigurator, a tutaj znowu jest problem z dostępnością przed wakacjami :mellow:. Ale miejmy nadzieję, że coś się znajdzie :)

Jeśli chodzi o wodę miejską to w sudwindzie rzeczywiście fajnie to wygląda. A w sporcie jest szansa na coś podobnego?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abak napisał(a):

Odpowiadając zbiorczo:

- W konfiguratorze można dołożyć markizę THULE OMNISTOR 405x250 za 1708 EUR. Z tego co piszecie to rozumiem, że warto zamontować w fabryce. Aż tak skomplikowany jest montaż? 

 

Trudno doradzić jak nie podałeś ceny ile by kosztowała w Polsce.

Może w tej cenie byś miał choć 4.5m dlugosci a może i wersje elektryczną. Sprawdź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abak napisał(a):

Jeśli chodzi o wodę miejską to w sudwindzie rzeczywiście fajnie to wygląda. A w sporcie jest szansa na coś podobnego?

W Sporcie sprawa się komplikuje, bo nie ma tego włazu serwisowego jak w Sudwindach, gdzie całe złącze elektryczne masz dostępne przez dziurę w podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):

W Sporcie sprawa się komplikuje, bo nie ma tego włazu serwisowego jak w Sudwindach, gdzie całe złącze elektryczne masz dostępne przez dziurę w podłodze. 

Ja u siebie w Sporcie coś takiego stworzyłem. 

Ciśnienie w instalacji wewnątrz przyczepy jest tylko po odkreceniu kranu (elektrozawór), więc nie ma ryzyka zalania przyczepy,pompka nie brzęczy. Koszt materiałów to ok 150 zł

20210515_170748.jpg

20210515_171015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abak, tak wygląda ten patent do chwycenia koła zapasowego w bakiście. Do tego jeszcze jest śruba.

To coś ulokowane jest nad ramieniem dyszla, aby na nim spoczywał ciężar koła. Śruba jest tylko do podtrzymania felgi. 

Sam rozważ, czy warte jest dopłaty.

IMG_7521.JPG

IMG_7522.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Marcin T said:

@abak, tak wygląda ten patent do chwycenia koła zapasowego w bakiście. Do tego jeszcze jest śruba.

To coś ulokowane jest nad ramieniem dyszla, aby na nim spoczywał ciężar koła. Śruba jest tylko do podtrzymania felgi. 

Sam rozważ, czy warte jest dopłaty.

IMG_7521.JPG

IMG_7522.JPG

Rzeczywiście prosty patent. Dzięki, teraz przynajmniej wiem jak to dokładnie wygląda (wcześniej podczas wizyty u dealera nie przyjrzałem się, a były modele z kołem)..

A wiecie, czy jakoś to wpływa na gwarancję lub robią jakiś problem z gwarancją, jeśli samemu wierci się takie dziury w ściankach/konstrukcji? W takim przypadku nie powinni, ale kto wie czy nie ma jakiegoś zapisu w warunkach gwaranacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, abak napisał(a):

Rzeczywiście prosty patent. Dzięki, teraz przynajmniej wiem jak to dokładnie wygląda (wcześniej podczas wizyty u dealera nie przyjrzałem się, a były modele z kołem)..

A wiecie, czy jakoś to wpływa na gwarancję lub robią jakiś problem z gwarancją, jeśli samemu wierci się takie dziury w ściankach/konstrukcji? W takim przypadku nie powinni, ale kto wie czy nie ma jakiegoś zapisu w warunkach gwaranacji.

Generalnie to trzeba wiedzieć gdzie to można przywiercić. Ściana w tym miejscu jest wzmacniana. W innych miejscach jest paździeż i styropian więc raczej koła nie utrzyma. Więc albo wiemy gdzie, albo 75 eur ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.