Skocz do zawartości

Hobby czy Steckerman - która marka lepsza przy zakupie nowej przyczepy?


abak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

32 minuty temu, abak napisał(a):

A jaki napęd (w miarę rozsądnej cenie) byłby odpowiedni dla 580QS?

Easydriver firmy reich. Mam u siebie od 2 lat wersję 2.8 active i jak na razie sprawuje się bez zarzutu.

P1 też jest OK. Przde wszwszystkim jest polski. Mialem brać ale zależało mi na napędzie na 4 koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, jacekzoo said:

Zazwyczaj wierci się dziury w miejscu gdzie są cybanty

A tego typu działania nie powodują później problemów z gwarancją? Jak Knaus do takich rzeczy podchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abak napisał(a):

A tego typu działania nie powodują później problemów z gwarancją? Jak Knaus do takich rzeczy podchodzi?

Wiercenie dziur w oslonie dyszla może mieć conajwyzej wpływ na gwarancję osłony a nie przyczepy. A co do podejścia Knausa do gwarancji to jest bardzo słabe. Odwalają oczywiste wady produktu. Inna sprawa to jakość zgłoszenia przez serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Bercik77 said:

Wiercenie dziur w oslonie dyszla może mieć conajwyzej wpływ na gwarancję osłony a nie przyczepy. A co do podejścia Knausa do gwarancji to jest bardzo słabe. Odwalają oczywiste wady produktu. Inna sprawa to jakość zgłoszenia przez serwis.

A znacie jakiś rozsądny i sprawdzony bagażnik na 3 rowery na dyszel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trudno jest samemu zmontować taki zestaw 100Ah LifePo4 i Simarine, z możliwością ładowania z auta? Tylko tutaj jeszcze dochodzi zasilanie movera.
Nie robiłem ładowania z auta bo uznałem że to nie ma sensu. Mam ładowarkę victrona 10A więc na kempingu mi się Aku doładowuje zawsze. A sam Lifepo4 100Ah styka na długo. Jak będę potrzebował ładowania to dorzucę solary.
A są jakieś komplikacje w montażu bagażnika na 3 rowery na dyszlu w Sundwindzie?
 Zastanawiam się czy kupować z przyczepą, czy później dokupić.
Podobnie z przyłączeniem wody (chyba @Tomii wspominał gdzieś, że to proste w Sundwindzie).
Na dyszel to IMO maks 2 rowery
A tego typu działania nie powodują później problemów z gwarancją? Jak Knaus do takich rzeczy podchodzi?
Dziury wiercisz tylko w plastikowej osłonie. A jak nie chcesz wiercić to możesz ją sobie nawet zdemontować, jest od dołu przykręcona plastikiem i od góry przyklejona na jakieś paski samoprzylepne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, abak napisał(a):

A znacie jakiś rozsądny i sprawdzony bagażnik na 3 rowery na dyszel?

580QS ma łóżko z przodu a pod łóżkiem bagaznik. To może powodować takie obciążenie dyszla, że z bagaznika na rowery nic nie wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Bercik77 said:

580QS ma łóżko z przodu a pod łóżkiem bagaznik. To może powodować takie obciążenie dyszla, że z bagaznika na rowery nic nie wyjdzie. 

A z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

580QS ma łóżko z przodu a pod łóżkiem bagaznik. To może powodować takie obciążenie dyszla, że z bagaznika na rowery nic nie wyjdzie. 
To jak u mnie. I nacisk na hak jest całkiem spory, ale dwa rowery spokojnie mi wchodzą. Ale trzech sobie nie wyobrażam. Zresztą wszyscy producenci na dyszel oferują bagażniki na maks 2 rowery. Niby jest opcja na 3 rower ale raczej jakiś dziecięcy.
A z tyłu?
A na aucie nie lepiej? Ja mam dwa na dyszlu i dwa na dachu. Zawsze lepiej dociazyć auto niż przesadzić z przyczepą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abak napisał(a):

A z tyłu?

Generalnie obciążanie tyłu jest ryzykowne jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy. Chodzi o tzw. wężykowanie przyczepy. Trzeba pamiętać, że nacisk na hak musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, jacek00 said:

To jak u mnie. I nacisk na hak jest całkiem spory, ale dwa rowery spokojnie mi wchodzą. Ale trzech sobie nie wyobrażam. Zresztą wszyscy producenci na dyszel oferują bagażniki na maks 2 rowery. Niby jest opcja na 3 rower ale raczej jakiś dziecięcy. A na aucie nie lepiej? Ja mam dwa na dyszlu i dwa na dachu. Zawsze lepiej dociazyć auto niż przesadzić z przyczepą

Ja akurat planowałem wozić też kufer na dachu, chyba że jeden się jakoś wciśnie..

W sumie mam dwa rowery dla dorosłych i jeden średni - te duże są dość delikatne z aluminiowymi ramami - wszystkie maks 45kg + bagażnik na rowery. Miałoby takie obciążenie dyszla sens?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Generalnie obciążanie tyłu jest ryzykowne jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy. Chodzi o tzw. wężykowanie przyczepy. Trzeba pamiętać, że nacisk na hak musi być. 

https://youtu.be/8yzLMTwtNUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat planowałem wozić też kufer na dachu, chyba że jeden się jakoś wciśnie..
W sumie mam dwa rowery dla dorosłych i jeden średni - te duże są dość delikatne z aluminiowymi ramami - wszystkie maks 45kg + bagażnik na rowery. Miałoby takie obciążenie dyszla sens?  
No ja na dachu mam kufer i dwa rowery właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawiam się, czy warto podwyższać standardowe dmc 1900 na 2000 kg w Sundwindzie 580qs-60y za 655 EUR.

I mniej więcej Knausa w DE mam już określonego. Na pierwszy rzut oka całkiem nieźle to wygląda w porównaniu do PL po odjęciu VATu (w końcu polskie też są przeliczane w EUR). Jutro będę szukał niemieckich Fendtów 560-tek.

Edytowane przez abak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.