Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe - Wasze doświadczenia


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gregor887 napisał:

O to to, z ust mie szanowny Pan wyjął :D

A w temacie - próbowałem kiedyś wymieniać same gumki, ale jakoś nie miałem szczęścia trafić na dobry towar. Przeważnie nie było lepiej.

 O już tam sobie nie dworujcie. Są rzeczy które robi się dosłownie moment, szybciej niż wchodzi do sklepu żeby kupić pióra. 

A jak wyjmowane z ust, zwłaszcza kolegów, to nie dziwota, że się maże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 godzin temu, Gregor887 napisał:

O to to, z ust mie szanowny Pan wyjął :D

A w temacie - próbowałem kiedyś wymieniać same gumki, ale jakoś nie miałem szczęścia trafić na dobry towar. Przeważnie nie było lepiej.

Jeśli chodzi o gumki to ja zawsze przy wymianie przednich wycieraczek przekładałem lepszą gumkę na tył. Tym sposobem nigdy nie kupowałem tylnej wycieraczki. Teraz z przodu mam płaskie, więc tylną też trzeba kupić od czasu do czasu. Zaś wydatki... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze trzy grosze do tych wycieraczek.

Bywa tak ,że jest długi okres kiedy wcale nie używamy wycieraczek i przez ten czas na tych gumkach zbiera się niewidoczny dla nas brud  i piach. A ja mam taki nawyk ,że dość często wilgotną ściereczką , taką nasączoną którą kupujemy w opakowaniu przecieram wspomnianą gumę . Syfu jest co nie miara . Pal licho z gumą bo ją wymieniamy ale mieć porysowaną szybę ...

Tak dla czystej ciekawości przetrzyjcie pióra wycieraczek ściereczką i zobaczycie sami. A drugi zabieg to kierownicę  ,tylko musi być biała ścierka i też na wilgotno  .Też się zdziwicie  ile będzie brudu. 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tych rozważaniach trzeba wziąć pod uwagę, jak kto użytkuje wycieraczki.

Jeden jeździ 100kkm rocznie w deszczu, błocie i kurzu, a inny robi 10kkm i głównie przy dobrej pogodzie, do tego jeszcze ten pierwszy niech trzyma auto pod chmurką, a ten drugi w ogrzewanym garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilkunastu lat uzywałem tylko Oximo. W zeszłym roku temu kupilem kolejne i strasznie skrzypiały.  Kupiłem nastepne i to samo. Nic sie nie rozpada w ich konstrukcji, guma która pracuje na szybie jest jakas inna niż kiedyś... Teraz kupiłem Valeo Silenco. Zobaczymy co bedzie jak jutro wymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dziwna sprawa - ludzie konta zakładają żeby Oximo pochwalić :]. Trzeba chyba pobanować tych cwaniaków od marketingu szeptanego. 

U mnie od końca kwietnia takie cudeńka:
IMG_20230425_192458 (2).jpg

Na razie są ok, ale co by nie powiedzieć ciężko raczej nie miały. Zobaczymy co w zimę będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 14:36, Tomii napisał(a):

U mnie od końca kwietnia takie cudeńka

U mnie Denso jakoś się nie sprawdziły i mimo że nawet zimą ciężko nie miały to po roku ta dłuższa zostawiała już znaczący ślad i zakupiłem ponownie one. Niemniej oddając całość to ta krótsza siedzi już blisko 2,5 roku i nadal bardzo dobrze zbiera więc albo miałem pechowy egzemplarz albo  na długich piórach słabo sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem ori Renault do Espace IV - nie zbierały na środku niestety nic a reszta długości piór tylko rozmazywała :huh:

Od przeszło roku (dokładnie to rok i 3 miesiące) mam jeden i ten sam komplet Oximo na przód - nadal zbierają ładnie, nie mażą, nie hałasują, nie skaczą. Z tyłu mam wycieraczkę odłączoną - raz, że mam naklejkę o chłopaków % z fundacji, a dwa - nie wiem po co ona, mam lusterka po bokach, odwracając się nie potrafię cofać <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.