Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe - Wasze doświadczenia


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja kupuję w lokalnym sklepie tylko pióra wycieraczek firmy Alca.  Tanie i nie żal co sezon zmienić na nowiutkie. 

W Galaxy, jak kupiłem, były "jakieś" które przy dużej prędkości odginały się i haczyły o siebie, wykrył to mechanik w trakcie zmiany mapy w trasie i za moją zgoda wymienił na Valeo, jeździłem na nich chyba z 3 lata.

14 godzin temu, czyś napisał:

łódzka Organika najchętniej, i robią koncentrat -50, który jest super na jesieni, można nie opróżniać zbiornika, i dolać 1:1 koncentratu, i już jest rozcieńczony na zimowy -21 stopni.

Przebijam

4C55F3ED-16E5-471E-9666-7CC4D90D44F3.thumb.jpeg.08114c9ac95fd6ce3225b574cc6950c0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czyś napisał:

Płyn do spryskiwaczy zimowy - łódzka Organika najchętniej, i robią koncentrat -50, który jest super na jesieni, można nie opróżniać zbiornika, i dolać 1:1 koncentratu, i już jest rozcieńczony na zimowy -21 stopni. Kiedyś nawet w Organice robili dla Biedry, i to był super płyn, mimo że z Biedry.

Właśnie zamówiłem dwa baniaki Adixola "Moc Cytrusów" na testy. 

14 godzin temu, roro napisał:

Hej,

Przerabiałem już większość dostępnych marek wycieraczek. Od Boscha, Valeo, Oximo, oemowych itd. Kiedyś w jednym sklepie motoryzacyjnym Pan zaproponował mi hybrydowe Denso do Land Cruisera, wziąłem chociaż nie były tanie. Od tamtej pory do każdego samochodu kupuje Denso. Polecam, nie pożałujesz ;) Nie wymieniam ich często, maja dużą żywotność i nie hałasują.

Tu brałem jak coś.

Pozdrawiam, Robert

Jak tylko skończą się założone Oximo w Sharanie, wlecą na testy Denso :yes:

14 minut temu, filipert napisał:

Przebijam

K2 ma koncentrac Clarena nawet na -80C, ale raz kupiłem i podziękowałem. Zapachowo nie idzie tego używać nawet przy rozcieńczeniu. Dla mnie to płyn tylko do ratowania tyłka, jak się letniego w porę nie wypsika. 

claren.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Championy  były naprawdę ok potwierdzam .

A jak już ich nie było to sprzedawca polecił mi ALCA i są naprawdę spoko jak za te niewielkie pieniądze.

Są jeszcze ALCA  SUPER FLAT  z dodatkiem kauczuku ale tych jeszcze nie zakładałem i przy najbliższej wymianie właśnie na te się skuszę

Alca-–-wycieraczki-kauczukowe-Rover-75

A odnośnie płynu to jestem wierny od długich lat i kupuję AUTOLAND zimowy -22 . Parametry trzyma i zapach też ok.

A jak już jesteśmy przy tym płynie to ile trzeba teraz  wozić tego zapasu ? Bo taki baniak   4L czy 5L  to ciężko gdzieś tam  go upchać w bagażniku . I czy musi być ori opakowanie czy też wystarczy szklana małpka np. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maras napisał:

A jak już jesteśmy przy tym płynie to ile trzeba teraz  wozić tego zapasu ? Bo taki baniak   4L czy 5L  to ciężko gdzieś tam  go upchać w bagażniku . I czy musi być ori opakowanie czy też wystarczy szklana małpka np. :) 

Jest wskazane żeby mieć zapas płynu, ale nie ma konieczności posiadania zapasowej bańki w aucie. Media trochę nadinterpretowały przepis, więc ja dbam o to żeby zbiornik był pełny ale przy codziennej jeździe nie wożę płynu ze sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomii napisał:

Jest wskazane żeby mieć zapas płynu, ale nie ma konieczności posiadania zapasowej bańki w aucie. Media trochę nadinterpretowały przepis, więc ja dbam o to żeby zbiornik był pełny ale przy codziennej jeździe nie wożę płynu ze sobą. 

dokładnie , kierowca ma mieć zapewnioną odpowiednią widoczność a policjant ma prawo skontrolować czy pojazd jest sprawny i czy spryskiwacz i wycieraczki umożliwiają wyczyszczenie szyby więc nawet jak masz rezerwę płynu w zbiorniku ale w trakcie kontroli spryskiwacz działa prawidłowo to nie ma mowy o żadnym mandacie.

Media jak zwykle zrobiły sensację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

K2 ma koncentrac Clarena nawet na -80C, ale raz kupiłem i podziękowałem. Zapachowo nie idzie tego używać nawet przy rozcieńczeniu. Dla mnie to płyn tylko do ratowania tyłka, jak się letniego w porę nie wypsika. 

Ten Doris kupuję zawsze jak jestem w pomorskim w wersji letniej, właśnie ze względu na przyjemny, nieostry zapach. W tym koncentracie jest też łagodny, taki dość słodki, landrynkowy. ale to nie ma znaczenia, bo i tak domieszałem do letniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

A ja kupuję w lokalnym sklepie tylko pióra wycieraczek firmy Alca.  Tanie i nie żal co sezon zmienić na nowiutkie. 

W Galaxy, jak kupiłem, były "jakieś" które przy dużej prędkości odginały się i haczyły o siebie, wykrył to mechanik w trakcie zmiany mapy w trasie i za moją zgoda wymienił na Valeo, jeździłem na nich chyba z 3 lata.

Przebijam

4C55F3ED-16E5-471E-9666-7CC4D90D44F3.thumb.jpeg.08114c9ac95fd6ce3225b574cc6950c0.jpeg

10l Dorisa w drodze do paczkomatu, wiem przynajmniej na kogo zrzucę winę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra wycieraczek kupuje tylko i wyłącznie w ASO. Różnica 50 czy 100 zł w sytuacji gdy pióra kupuje raz na dwa - trzy lata, to żadna różnica. Różnica w jakości jest znaczna.

Alkoholu nie pije, ale uwielbiam jak płyn wali podłym bimbrem, więc staram się aby był mocno śmierdzący. Poważnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam od siebie.

Aktualnie nie wiem bo kupiłem ze trzy lata temu jakieś wycieraczki "no name" i nie chcą się zużyć, ale kilka lat wstecz trochę testowałem na dwóch samochodach i wyszło mi że Valeo były najlepsze. Bosha miałem ale był słabszy.

Jeśli chodzi o płyny to przez pewien czas mieszkałem blisko Intermarche i kupowałem stamtąd. Płyn po jakimś czasie stosowania robił na szybie, w polu gdzie chodzą wycieraczki, efekt podobny jak daje niewidzialna wycieraczka. Krople wody stamtąd "uciekały". Teraz niestety nie bywam w tym markecie więc od jakiegoś czasu inne marketowe, głównie na B, ale oprócz ceny nic w tym specjalnego. Polecam kupić ten z Intermarche, jeśli macie blisko i sprawdzić.

 

6 godzin temu, filipert napisał:

Ten Doris kupuję zawsze jak jestem w pomorskim w wersji letniej, właśnie ze względu na przyjemny, nieostry zapach. W tym koncentracie jest też łagodny, taki dość słodki, landrynkowy. ale to nie ma znaczenia, bo i tak domieszałem do letniego.

A smak ??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cathay napisał:

Pióra wycieraczek kupuje tylko i wyłącznie w ASO. Różnica 50 czy 100 zł w sytuacji gdy pióra kupuje raz na dwa - trzy lata, to żadna różnica.

No nie wiem, ja jestem chyba mentalnie ze stolicy Wielkopolski...  Wszystko policzone :) Kiedyś zainwestowałem :) w koncentrat płynu na wyprzedaży na orlenie, chociaż dobry jakościowo, miało zejść z półek bo się nie sprzedawało, więc czyścili półki, za mniej niż 1/5 pierwotnej ceny... Wziąłem trochę (karton buteleczek za grosze), od dwóch lat nie kupiłem płynu letniego [woda z kranu plus koncentrat], dolewam po troszku też do zimowego, i jeszcze na 2 lata zapasu wystarczy (nie ulega przeterminowaniu), więc odcinam kupony. Największy plus - zawsze od wiosny do jesieni mamy płyn, ile i kiedy potrzeba, nie kupuję, nie zapycham worów z plastikiem pustymi baniakami (płynu letniego w sezonie i 40 baniaczków po 4 l do wszystkich autek wychodzi). Taka kombinacja z płynem i na wymianie samych gumek (w 3 autach z 4, a wycieraczki w każdym z nich 3 lub 4 - kombiaki i bus, do nowego biorę fakt, w aso), płyn zimowy staram się "ustrzelić" w biedrze lub z organiki gdy jest jakaś promocja czy obniżka, i przy 4 samochodach jeden - rezerwowy - w zasadzie utrzymuje się "sam" (stałe koszty: ubezpeczenie, przegląd, olej z filtrem - poza paliwem, rzecz jasna) z oszczędności na płynie do spryskiwaczy i wycieraczkach do całej "floty". Ot, i poznańska zaradność i oszczędność.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2022 o 22:10, maarec napisał:

Przeważnie wymieniam przed zimą we wszystkich autach na raz.

Ja też wymieniam wycieraczki co roku, ale po zimie :) Oczywiście budżetówki ;) 

 

W dniu 7.12.2022 o 13:03, filipert napisał:

Ten Doris kupuję zawsze jak jestem w pomorskim w wersji letniej

Ja od wielu, wielu lat nie używam letniego płynu, bo jak na wiosnę doleję to do jesieni nie zużyję (mało jeżdżę i mało płynu używam). Tak więc tylko zimowy i brak stresu jesienią, czy mi przypadkiem nie zamarznie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2022 o 21:47, Suzu4x4 napisał:

do tej pory używałem OEM  ale Denso  są trochę tańsze .

Zamówiłem na Twoją odpowiedzialność   :-]

mają być na piątek w paczkomacie , zobaczymy :)

 

 

Rozumiem że już paczka dotarła? Zamontowałeś :-) jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, roro napisał:

Rozumiem że już paczka dotarła? Zamontowałeś :-) jakie wrażenia?

paczka dotarła ale nie zamontowałem zimno się zrobiło a stare wycieraczki  jeszcze nie rozmazują więc wymienię pewnie jak będzie cieplej ;)

1479200319_WhatsAppImage2022-12-14at21_10_59.thumb.jpeg.31264cdf238ff11683e0e6a44e2afcf5.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.