Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe - Wasze doświadczenia


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon na brudne szyby wystartował. Jako że nic na forum nie było, to ciekaw jestem Waszego dania na temat wycieraczek do szyb - co kupujecie i jakie macie doświadczenia?
Od kiedy przesiadłem się z Opla na VW zacząłem kupować wycieraczki Boscha. Wcześniej w Oplu kupowałem zawsze Valeo. Nie wiem z czego wynikła zmiana, ale pewnie była to jakaś błahostka (pewnie kupowałem coś jeszcze na allegro, i akurat ten sklep miał tylko Bosche). 
Rok temu przy zmianie auta, zakupiłem wycieraczki Oximo - tylko dla tego że była możliwość wysłania paczkomatem, wszystko inne chcieli słać kurierami. 30 kkm zrobiłem, jedna zima za nimi i powiem że w sumie dają radę. Różnica w cenie kompletu w moim aucie to około 50 zł Oximo,  70 zł Valnęło :], i 90 zł za Bosze aerotwin. Czy ktoś jeszcze ma pozytywne wrażenia odnośnie tej marki wycieraczek, czy akurat trafiła mi się udana partia, albo miały wyjątkowo dobre warunki pracy? 

Przy okazji możecie wpisać ulubiony zimowy płyn do sprysków - ceny tego specyfiku też przez ostatni rok mocno poszalały. Ja ze swojej strony polecić mogę K2 Claren (ten zwyczajny w bańce 5 litrów na -22C). Z przypadkowych zakupów płynu w Biedronce czy w Lidlu już się wyleczyłem, bo potrafiły mieć mocno drażniący zapach, albo problem z odprawianiem z szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja używam Valeo lub Bosch... uważam ze to podobna półka...kupuje w zależności co mi wpadnie w rękę i jestem zadowolony.

Do kampera stosuje "kratownicowe" wycieraczki - ze względu na wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boscha źle wspominam od lat. 20 lat temu kupione jako najdroższe wycieraczki jakie były a poszły w moment. W zeszłym roku kupione komplet dwie sztuki za ponad 100 do alfy 159 i szybko zaczęły się kończyć. Nic przez te lata się jak dla mnie w tej marce nie zmieniło.

O Valeo słyszałem jakoś dużo złych opinii a pozytywnie mnie zaskoczyły. Mam  w grandę Punto i działają już średnio ale mają prawie 5 lat. Napewno kupię jeszcze raz te same. Jak zaczynają skrzypiec używam "niewidzialnej wycieraczki" z turtlevax i tak się ślizgam z wymianą z dwa lata bo do zakupu coś nie po drodze zawszeB)

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy was to jestem Hardkorowy Koksu :) Jak się tylko uda dorwać max długie gumki markowe gumki wycieraczek, np. Valeo a najlepiej Championa (ori Champion ślicznie pracują na szybie, mięciutko, cichutko i długo - ufam że to był ori produkt Championa chociaż kupowałem luzem a nie w blistrze, za dobre toto było na podróbę czy wciskanie kitu), kupuję raz na jakiś czas pęczek np. 700-tek, i nawlekam same markowe gumki, a pióra zmieniam dopiero jak łapią luzy na przegubach i zaczynają paracować nierównomiernie (skokowo) Przy odrobinie wprawy plus odrobina oleju/smaru silikonowego, nawleczenie czy to na zwykły wycierak, czy aero, trwa półtorej do 2 minut na sztukę, ori Championek pracuje jakby wycieraczek nie było. Do tego jestem eko, wymieniam tylko to, co wymaga wymiany :)

Polecam zwłaszcza do tylnych wycieraczek, w których trzeba zmienić całe piórko dostępne w ASO za np. stówkę a nawet lepiej. 

Płyn do spryskiwaczy zimowy - łódzka Organika najchętniej, i robią koncentrat -50, który jest super na jesieni, można nie opróżniać zbiornika, i dolać 1:1 koncentratu, i już jest rozcieńczony na zimowy -21 stopni. Kiedyś nawet w Organice robili dla Biedry, i to był super płyn, mimo że z Biedry.

Np. na płynie z biedronki, niezaleznie od producenta, w MB nie świrują czujniki płynu, a na innych... potrafią, czujnik tak reaguje na chemię wniektórych płynach (cicha rada z ASO - lać biedronkowy).

Fajnie działa dolewka do płynu zimowego koncentratu orlenowskiego letniego z tych małych buteleczek 1:100 z dozownikiem (wzmocnienie właściwości myjących), jedna miarka na ok. 4 l zimowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przerabiałem już większość dostępnych marek wycieraczek. Od Boscha, Valeo, Oximo, oemowych itd. Kiedyś w jednym sklepie motoryzacyjnym Pan zaproponował mi hybrydowe Denso do Land Cruisera, wziąłem chociaż nie były tanie. Od tamtej pory do każdego samochodu kupuje Denso. Polecam, nie pożałujesz ;) Nie wymieniam ich często, maja dużą żywotność i nie hałasują.

Tu brałem jak coś.

Pozdrawiam, Robert

Edytowane przez roro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, roro napisał:

Hej,

Przerabiałem już większość dostępnych marek wycieraczek. Od Boscha, Valeo, Oximo, oemowych itd. Kiedyś w jednym sklepie motoryzacyjnym Pan zaproponował mi hybrydowe Denso do Land Cruisera, wziąłem chociaż nie były tanie. Od tamtej pory do każdego samochodu kupuje Denso. Polecam, nie pożałujesz ;) Nie wymieniam ich często, maja dużą żywotność i nie hałasują.

Tu brałem jak coś.

Pozdrawiam, Robert

do tej pory używałem OEM  ale Denso  są trochę tańsze .

Zamówiłem na Twoją odpowiedzialność   :-]

mają być na piątek w paczkomacie , zobaczymy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna używam tylko Valeo. Takie szły na pierwszy montaż u mnie w C4 Picasso, gdzie fabryczne wycieraczki wystarczyły mi na ok. 3 lata. Dlatego potem poszedł komplet kolejnych Valeo, które były identyczne jak te fabryczne, ale wytrzymały ok 2 lat. W obecnym aucie mam drugi komplet wycieraczej, też Valeo. Mają ok 2 lat i nic im nie dolega. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

do tej pory używałem OEM  ale Denso  są trochę tańsze .

Zamówiłem na Twoją odpowiedzialność   :-]

mają być na piątek w paczkomacie , zobaczymy :)

 

 

Zobaczymy :) Ja się nie zawiodłem nigdy.

10 minut temu, jacek00 napisał:

Od dawna używam tylko Valeo. Takie szły na pierwszy montaż u mnie w C4 Picasso, gdzie fabryczne wycieraczki wystarczyły mi na ok. 3 lata. Dlatego potem poszedł komplet kolejnych Valeo, które były identyczne jak te fabryczne, ale wytrzymały ok 2 lat. W obecnym aucie mam drugi komplet wycieraczej, też Valeo. Mają ok 2 lat i nic im nie dolega. 

O Valeo też złego słowa nie powiem bo używałem przed Denso. Nie chce na siłe promować tej firmy po prostu piszę z własnego doświadczenia. Ja jestem zadowolony i jak będę zmieniał samochód to też je kupie w pakiecie startowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oximo mam i ja. Nawet dają radę, choć na starcie potrafią zapiszczeć. Zbierają poprawnie, bez smug.

W Fordach różne marki przerabiałem i nic nie było lepsze od Motocraft. U Taty teraz 2 komplet i łącznie 164tys. za nimi.  I nadal sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szary11 napisał:

Oximo mam i ja. Nawet dają radę, choć na starcie potrafią zapiszczeć. Zbierają poprawnie, bez smug.

W Fordach różne marki przerabiałem i nic nie było lepsze od Motocraft. U Taty teraz 2 komplet i łącznie 164tys. za nimi.  I nadal sprawne.

W Fordzie tylko oryginały, najlepsze. Boscha też niczego sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne fordowskie wytrzymały 3 lata, (tam było małym druczkiem gdzieś z boku wytłoczone valeo). Jak się zużyły kupiłem taki sam model tylko nie z logo forda a valeo - działa do dziś, czyli już 3,5 roku. Wycieraczki przydrogawe, wtedy płaciłem zdaje się ponad 200zł za komplet. Ale długo działają, więc chyba za tą ceną jakaś tam jakość idzie. Następne też takie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.