Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe - Wasze doświadczenia


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem Oximo w jednym samochodzie, ale nie spełniły moich oczekiwań bo były głośne. Na Rav4 II Oximo jeżdżą 3 rok, ale po woli szykuje się zmiana na Denso bo już delikatnie rozmazują :) Wszystko zależy chyba od egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie nie przywiązuje wagi do marki wycieraczek. Nie potrafię też powiedzieć które są wybitnie dobre a które złe. Przeważnie kupuje tańsze bo wolę zmienić częściej niż kupić "w aso" i później mieć z tyłu głowy że 300zł do kosza :D Wymieniam średnio ze 2 razy do roku ale muszę przyznać że wycieraczki nie mają u mnie łatwo. Auta nie są garażowane, zimą bardzo często przymarzają i odrywam je siłowo. 

Płyn za to - tu mam od lat jednego faworyta. Do niedawna był jeszcze całkiem tani (15-17/5l) ale to już było i nie wróci. Mianowicie Motul Vision. Jak dla mnie rewelacja, nie używałem lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie nie przywiązuje wagi do marki wycieraczek. Nie potrafię też powiedzieć które są wybitnie dobre a które złe. Przeważnie kupuje tańsze bo wolę zmienić częściej niż kupić "w aso" i później mieć z tyłu głowy że 300zł do kosza  Wymieniam średnio ze 2 razy do roku ale muszę przyznać że wycieraczki nie mają u mnie łatwo. Auta nie są garażowane, zimą bardzo często przymarzają i odrywam je siłowo. 
Płyn za to - tu mam od lat jednego faworyta. Do niedawna był jeszcze całkiem tani (15-17/5l) ale to już było i nie wróci. Mianowicie Motul Vision. Jak dla mnie rewelacja, nie używałem lepszego. 
No i widzisz. Kupujesz tanio i zmieniasz 2 razy w roku. Ja kupuję trochę drożej bo markowe za 160-200 zł i starczają na 3 lata. A i tak samo auta nie garażuje. Ja się wyleczyłem z tanich wynalazków bo właśnie irytowało mnie, że muszę je wymieniać 2x w roku - przed i po zimie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jeszcze mi sie nie zdarzyło, niezależnie od ceny, żeby wytrzymały mi dłużej niż rok. Ale nie powiem, mam dość wygórowane standardy w tym względzie.
To ciekawe czemu. Ja używam wycieraczek tak długo jak dobrze ścierają. Jak zaczynają się jakieś smugi, i nie jest to efektem jakiegoś syfu to wycieraczki wymieniam.

Jak pisałem, kiedyś byłem zwolennikiem tanich. Zdziwiłem się kiedy miałem pierwsze nowe auto a tam wycieraczki wytrzymały 3 lata! I od tego czasu kupuje już takie jakie szły na pierwszy montaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak wycieraczki kupuję w Norauto - oryginalne skodowskie wytrzymały mi w Superbie ok 60 tys km - teraz mam 155 tys i trzeci komplet, który zakładałem niedawno - za komplet trzech sztuk zapłaciłem ok 240 zł.

Tyle, że auto trzymam w garażu co znakomicie poprawia żywotność - szczególnie w zimie - tak wycieraczek  jak i wszystkiego w aucie.

Pzdr

Włodek

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat, przydatny :yes: .

Parę dni temu zauważyłem, że wycieraczki mażą (założone wiosną). Jako że nie po drodze mi było do zakupów, zrobiłem po swojemu. Na początek umyłem szybę, potem dwukrotnie dobrym płynem do szyb ręcznie. Zdjąłem pióra wycieraczek i pod kran. Szczotka i płyn do mycia naczyń. Po tym dwukrotnie szczota i płyn do szyb. Nie do wiary, ile tam brudu było. Płukanie, suszenie - i nie ma potrzeby wymieniać :P. Często stan przedniej szyby daje wrażenie, że gumy wycieraczek się kończą.

To jeszcze po poznańsku, czy już po krakowsku? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

To już chyba nie kupisz, bo Norauto w Polsce padło

I to chyba z 3 lata temu, w Krakowie to nawet budynek zburzyli i został pusty plac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

To już chyba nie kupisz, bo Norauto w Polsce padło

Masz rację - ostatnio kupowałem w Warszawie  na Targówku - niedaleko IKEI - w pawilonie dawnego Norauto - jest tam jakiś sklep motoryzacyjny - chyba Q7 serwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.