Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

371 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      134
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem instalascja ktöra nie jest zakladana orginalnie nie sprawuje sie doskonale ale ja nigdy nie bylem zwolennikiem instalacji gazowych w samochodzie jednak jakby nie bylo to czuc jest ten gas..ja wszystko ciagam CHRYSLEREM " 2,4 benzyna z 99 roku i nie nazekam tylko moze duzo pali ale to sa uroki amerykancöw cos za cos

 

Witam i mam pytanie.

Co to znaczy nie oryginalnie i kiedy czuć ten gas. :niewiem: :niewiem: :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim zdaniem instalascja ktöra nie jest zakladana orginalnie nie sprawuje sie doskonale ale ja nigdy nie bylem zwolennikiem instalacji gazowych w samochodzie jednak jakby nie bylo to czuc jest ten gas..ja wszystko ciagam CHRYSLEREM " 2,4 benzyna z 99 roku i nie nazekam tylko moze duzo pali ale to sa uroki amerykancöw cos za cos

 

jak to mówią ... " kto bogatemu zabroni "

 

Witam i mam pytanie.

Co to znaczy nie oryginalnie i kiedy czuć ten gas. :niewiem: :niewiem: :niewiem:

 

nie oryginalne w sensie że nie montowane w fabryce, bardzo mało jest aut które są już w fabryce doposażane w LPG ... choć bywają

często jest tak że nawet te co stoją w salonie, instalacje mają wkładane "u dilera"

 

a czuć ? pewnie że czuć, najbardziej na stacji :skromny:

jak zamiast 200zł płaci się stówę hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oryginalne w sensie że nie montowane w fabryce, bardzo mało jest aut które są już w fabryce doposażane w LPG ... choć bywają

często jest tak że nawet te co stoją w salonie, instalacje mają wkładane "u dilera"

 

a czuć ? pewnie że czuć, najbardziej na stacji :skromny:

jak zamiast 200zł płaci się stówę hehe%281%29.gif

 

Tylko że te w fabryce są odpowiednio drogie ale czy lepsze. :niewiem:

Po prostu klient jest zmuszony do założenia gazu w salonie, żeby gwarancji nie stracić. :czerwona:

A ze stacją 1000% racji. :ok: :ok: :ok:

Nie wie ten co nie ma gazu. :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Instalacje LPG montowane w salonach nie są najlepsze tylko po prostu montowane w salonie często przez firmę zewnętrzną z którą salon ma podpisaną umowę. Na pewno takie instalacje są droższe ale niczym się nie różnią od tych zakładanych w innych miejscach. Kiedyś (ok 10 lat temu) montowałem w nowym Peugeocie 206SW, wielopunktowy wtrysk gazu ale nie w salonie. Nie patrzyłem na gwarancję ale na oszczędności. Instalacja była dużo tańsza niż w salonie a chodziła idealnie. Pod spodem również przewody ładnie zamontowane, pełna estetyka.Przez wiele lat chodziło wszystko bez zarzutu i tak go sprzedałem. A jeszcze przed Peugeotem montowałem gaz w Fordzie Fiesta w innym zakładzie i ogólnie porażka. Działało to ale jakość tak chyba ja sam bym to lepiej założył, wszystko zależy od zakładu. No teraz rok temu, jak się okazuje wdepnąłem w g... kupując diesla. A miało być tak pięknie. Gdybym kupował auto w tym roku, bez namysłu brałbym benzynę do zagazowania.rant.gifA tak za każdym razem zaciskam zęby przy tankowaniu...

Pocieszam się tym, że diesel ma duży moment obrotowy, który przyda mi się do ciągnięcia przyczepy, chociaż tyle. Na to wychodzi, że zaoszczędzone pieniądze na zagazowanym Peugocie wydaję teraz na ON!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 136KM w Cytrynie i nie ma tragedii ze spalaniem (tylko Pb). Faktem jest, że każdą górkę odczuwa i błaga o zmianę biegu. W Chryslerze mam LPG ale wychodzi na to samo ze spalaniem jeśli chodzi o koszty. 18-20L LPG (Chrysler) i 10-11L Pb (Citroen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie kazdy silnik "lubi" gaziorek. Niektore wrecz to zabojstwo dla nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diesel w Focusie ! i nie chce zmian - wcześniej 2 auta zagazowane, pojeździłem, dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktoryms wydaniu "auti swiat" bylo wlasnie o tym, tj ktore silniki nie znosza gaziorku. Pamietam, ze dla hondy.. kazdy ich silnik nie lubi gazu. W przypadku VW glowice z Brazylii odmawiaja wspolpracy. Pare dni temu rozmawialem z kolega, mial VW VR6, padly zawory. Zatem jest to temat rzeka. Reasumujac przed zalozeniem instalki lpg warto poszukac, poczytac o naszym silniku czy zniesie gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz moj zestaw :

 

mazda 6 2.0 benzyna 141KM, manual, napęd niestety tylko na przednią oś . Spalanie gazu na trasie 3200km z przyczepą wyszło dokładnie 14,4l /100km

 

zestaw - auto DMC 1950 - zapakowane prawie max + przyczepa DMC 1250 i też dopakowana fest.

 

także przy zestawie 3200kg + górki na trasie czasem do 10% nachylenia, prędkość w trasie na autostradach 90-110km/h wynik bardzo przyzwoity.

 

na górkach jeżeli nie nabrałem rozpędu do ok 110km/h to szybka redukcja i jechałem na 4 - ok 90km/h, czasem jednak był też 3 bieg i wczołgiwanie się przy 60-70km/h - ale tego w trasie nie da się uniknąć - czasem nie ma warunków, do rozpędzenia przed podjazdem.

 

Patrząc na dostępność i cenę gazu w Europie - całość zrobiłem na tym paliwie - i moje spalanie to trasa ta kosztowała 1380zł - paliwo. To w przeliczeniu licząc bardzo na okrągło to diesel musiałby palić 7,5 l/100km aby wyjść w tej cenie - chyba nie realne ?

 

ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - to nasz 1 sezon z przyczepą, jakbym miał 160-180KM pod maską- byłbym jeszcze bardziej happy, ale nie zamierzam narzekać.

 

P.S

 

Kolejne auto to znowu będzie diesel :]

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.