Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

371 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      134
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sumie to przestaje mieć znaczenie czy diesel czy benzyna. Silniki TSI zachowują się podobnie do diesli więc pewnie komfort podróżowania z przyczepą będzie taki sam.

 

Kajetan, a z Twojego zawodowego doświadczenia - silniki w obecnie produkowanych samochodach raczej są bezawaryjne chyba ? Przynajmniej w zakresie przebiegów takich do 150 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 " Ja, zagorzały przeciwnik LPG, będę montował instalację..... Życzcie mi powodzenia, bo jestem cały chory....  :?"

 

 

 

kiedyś też tak podchodziłem do lpg,jak założyłem pierwszy lpg do auta renault clio 1.2,to przełączyłem na gaz dopiero po 3 dniach,bo sie bałem,teraz tylko lpg,tańsze o niebo

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przestaje mieć znaczenie czy diesel czy benzyna. Silniki TSI zachowują się podobnie do diesli więc pewnie komfort podróżowania z przyczepą będzie taki sam.

 

Zachowują się podobnie????. Silniki TSI mają mniejszy maksymalny moment obrotowy który jest ważnym parametrem w silniku.  

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na żółtej, niebieskiej, bezołowiowej, zapalniczkach i ropie.

Diesel to diesel.

Żal tylko, że czasy klekotów bezpowrotnie minęły z racji pseudoekologicznego bełkotu mającego na celu wy...anie naszego portfela.

Dowodem są wypalone tłoki i zeszlifowane pierścienie w moim 150 konnym cdti spowodowane dpf-owym szajsem.

Ale jak bez turbiny wyciągnąć 150 koni?

Całe szczęście, że nowy silnik (nazywa się Waldek - taki ma napis białym markerem na obudowie :) ) zanim wylądował na swoim miejscu miał zrobione wtryski, dwumasę, turbinę, rozrząd, sprzęgło, wycięty DPF i został przeprogramowany.

 

Można by powiedzieć, że w dobie nowoczesności wróciłem do starego dobrego klekota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregorY

wiesz jaki jest mandat w Niemczech za wycięty  DPF ? - 4 tyś euro  I niestety ale zaczęły się pojawiać kontrole 

 

wiem, czytam różne fora.

Ale nie stać mnie co roku wywalać 3 klocki na nowy engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem samochodu z silnikiem Diesla, w którym był DPF,  jest problem jak się ma coś takiego zamontowane. Kupując samochód kilka razy musiałem rezygnować, gdyż sprzedawane pojazdy miały ten nieszczęsny DPF. Wybrałem 2.2 DTI bez tego ustrojstwa.   

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag też jest dobry

Popieram 300+ sam adoptuje mapy z nastawów benzynowych,i fajnie współpracuje z komputerem pb,wtryski złote Hana i masz fajny zestawik

podnieś temperaturę przełączania na 40-45 st :skromny:

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.